Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Про законодавче забезпечення впровадження реформи децентралізації говорили на засіданні регіональної платформи у Чернівецькому РВ АМУ

 

27 вересня відбулось засідання регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування на тему: «Актуальність змін до Конституції України в частині децентралізації», в якій взяли участь народні депутати України М.Федорук, М.Бурбак та І.Рибак, заступник голови облдержадміністрації В.Гостюк, члени регіонального відділення АМУ, регіональні консультанти, а також голови ОТГ. 
Народний депутат Микола Федорук зауважив, що Верховною Радою України прийнято низку законів, які врегульовують питання впровадження реформи децентралізації, але залишаються актуальними питання прийняття низки законопроектів, зокрема внесення змін до Бюджетного кодексу (законопроект 4773). Народний депутат Максим Бурбак зазначив: «Об’єднані громади отримують повноваження та ресурси районного рівня, саме тому райради та великі «латифундисти» не зацікавлені у впровадженні реформи». Народний депутат Іван Рибак відзначив важливістьврахування факторуполікультурності нашої області при формуванні об’єднаних громад.
Голова регіонального відділення АМУ, Чернівецький міський голова Олексій Каспрук наголосив на необхідності якомога швидше прийняти нову редакцію Закону про службу в органах місцевого самоврядування. Водночас він виступив протизапровадження конкурсного відборуна посади заступників міських (сільських) голів. Також Чернівецький міський голова висловився проти прийняття закону, яким передбачено застосування контролю з боку виконавчих органів влади за місцевим самоврядуванням.
Учасники платформи звернулись до депутатів обласної ради з проханням затвердити на найближчій сесії зміни до Перспективного плану формування громад Чернівецької області.
Захід відбувся в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС-PULSE), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.« повернутися до списку новин