Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

На Буковині збільшується кількість об’єднаних територіальних громад

 

 

ОТГ буковина

За три роки децентралізації в Чернівецькій області створено 18 територіальних громад де проживає 186 тисяч людей, що складає майже 30% від загальної чисельності населення області.  Останнім часом процес об’єднання активізувався, адже держава активно підтримує об’єднання громади у вигляді субвенції з державного бюджету на розвиток інфраструктури.

Якщо минулого року перших 10 громад Буковини отримали 45 з половиною мільйонів гривень, то нині субвенція вже складає 70 мільйонів. А відтак процес об’єднання активізувався. Як повідомив заступник голови Чернівецької облдержадміністрації  Василь Гостюк на засіданні робочої групи з питань децентралізації були внесені  змін до перспективного плану формування територіальних громад.

ВАСИЛЬ ГОСТЮК ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ: «Запропоновано на комісії включити в перспективний план ще дві фактично створені громади. Це Конятинська і Селятинська, де вже відбулися вибори. Ми включили в перспективний план Кіцманську і Новоселицьку громади зі змінами меж. Включили в перспективний план зміни меж Герцаївської територіальної громади у зв’язку з створенням Острицької об’єдноної громади. У зв’язку з створенням Кіцманської громади, змінено межі Ставчанської. Вперше в нашій області три сільські ради ухвалили рішення про приєднання до вже існуючих територіальних громад, а саме до Глибоцької, Клішковецької та Сторожинецької».

ПЕТРО ГОЛОПАПА« повернутися до списку новин