Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Не забуває Україна своїх трагічних сторінок

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і віхи розвитку країни. Багато сторінок значиться  кривавим чорним кольором. Це страшне слово  «Голод!»  повертає нас у далекі 1932-1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

То ж закономірно, що  27 листопада  в приміщенні  Сокирянської центральної районної бібліотеки відбувся вечір-реквієм «Час, зупинись… Люде, слухай… Слухай і пам’ятай…» за участі учнів групи № 45 Сокирянського ВПУ (майстер виробничого навчання Валентина Кушнір, класний керівник Інна Кушнір).

Ведуча – провідний бібліотекар  Людмила Тимчук ознайомила присутніх із трагічними сторінками  тих жахливих подій  української історії. Гостя заходу – вчитель-пенсіонер, жителька села Коболчин, очевидець голодомору 1946-1947 років Ганна Микитівна Кучінік поділилася спогадами про тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробування голодом, безпосередньо в нашому краї.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять невинно убієнних голодною смертю. Учасники заходу  ознайомились з книжково-ілюстративною виставкою «Трагічні сторінки історії», на якій представлені книги, публікації, документи, фотографії про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців наших земляків,  тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та  біль, спричинений тоталітарним режимом. Мультимедійну презентацію на дану тему підготував та провів Євген Гончар.

Валентина ВЕРЕГА,

директор центральної бібліотечної системи.« повернутися до списку новин