Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

ВР пропонують втричі збільшити виплати при народженні дитини

 

ВР пропонують втричі збільшити виплати при народженні дитини

 

У Верховній раді України зареєстрований законопроект № 6576 про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” (щодо забезпечення конституційного права українських сімей на достатній життєвий рівень).

Документ передбачає збільшення розміру виплати при народженні дитини втричі.

Автори законопроекту зазначають, що на сьогоднішній день сума державної допомоги при народженні дитини складає 41 тисячу 280 грн. Перша частина — найбільша, у розмірі 10 тисяч 320 гривень нараховується одразу після народження, залишок виплачується впродовж трьох років по 860 гривень на місяць.

“Виникає логічне питання, як людина, яка працює, отримує гідну заробітну плату, пішовши у декретну відпустку, втративши тимчасово працездатність має розраховувати на 860 гривень не маючи при цьому жодного іншого прибутку,” — йдеться у пояснювальній записці.

Законопроект передбачає крім одноразової грошової виплати при народженні дитини також щомісячні виплати до досягнення нею трирічного віку.

Зокрема для першої та другої дитини виплати становитимуть 200% прожиткового мінімуму, встановленого для дітей до шести років, на момент здійснення виплати та у розмірі 300% — для третьої та наступної.« повернутися до списку новин