Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

У Чернівцях відбулась презентація проектів та можливостей співпраці з ЄС для Буковини

 

20 вересня у приміщенні ОДА, відбулась публічна презентація проектів та можливостей співпраці з ЄС для Чернівців та області. Представництво Європейського Союзу вже другий день перебуває в Чернівцях з таким інформаційно-роз’яснювальним візитом, а завтра зустрічі пройдуть вже у Хотині. 
На початку зустрічі Ірина Стаднійчук, документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС, розповіла про молодіжні та культурні проекти, які діють на теренах області.

Окрему презентацію було присвячено реформі децентралізації влади в Україні, яку здійснила Тетяна Татарчук, директор Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування. Зокрема вона відзначила, що «найбільш спроможними виявляють себе громади, які сформувались на базі колишніх райцентрів або центрів соціально-економічного розвитку. З іншого боку, на жаль, практика показує, що менш спроможними є громади в яких чисельність населення складає менше 5 тисяч осіб і при цьому вони складаються лишень із сіл».

Далі Тетяна Татарчук навела чимало прикладів підтримки реформи децентралізації влади збоку ЄС саме на локальному рівні. Було згадано про відкриття ЦНАПу за європейськими стандартами у Великокучурівській громаді. Окрему вагу приділено конкурсу міні-проектів щодо надання послуг орієнтованих на громадян від німецької урядової компанії GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) в рамках якого було підтримано 12 ініціатив ОТГ області. Зокрема Рукшинська ОТГ змогла за отримані кошти розробити проектно-кошторисну документацію для розміщення на даху школи фотогальванічної станції і тепер шукають далі фінансування на вже встановлення самої станції. Інший приклад підтримки – це реконструкція та переобладнання ЗНЗ у Мамалигівській ОТГ сумою на 2,5 млн. грн. від Microsoft.

Насамкінець було відзначено, що Чернівцям повезло з тим, що саме у нашому місті GIZ відкрило Південно-Західний хаб, який обслуговуватиме загалом ще чотири сусідні області. Основне завдання хабу полягає у наданні організаційної та інституційної підтримки з приводу організації різноманітних заходів (форуми, навчання, тренінги, семінари і т.д.), що допоможуть впровадженню реформ в Україні.« повернутися до списку новин