Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

ХРИСТИЯНСЬКИЙ КАЛЕНДАР

 

26 лютого −

Прощена неділя

Останній день масляного тижня називається прощеною неділею. В цей день прийнято просити вибачення один в одного за всі образи, спричинені на протязі року.

Чому? «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, то простить і вам ваш Небесний Отець» (Мф. 6:14)

Скільки можна прощати? «Петро приступив тоді та запитався Його: Господи, скільки разів брат мій може згрішити проти мене, а я маю прощати йому? Чи до семи раз? Ісус промовляє до нього: Не кажу тобі до семи раз, але аж до семидесяти раз по семи!» (Мф. 18 21-22)

27 лютого −

Початок Великого посту

Великий піст готує християн до гідної зустрічі свята Воскресіння Христового (Пасхи). Він починається за сім тижнів до Пасхи і складається із чотиридесятниці – сорока днів і Страсної седмиці – тижня перед самою Пасхою.

Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця – на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і погребіння Христа. Загальна тривалість Великого посту разом зі Страсною седмицею − 48 днів. Піст, або говіння, − це відмова не тільки від певної їжі, але й від усіх шкідливих звичок і веселощів. Це – час каяття, роздумів і молитви. На протязі всього Великого посту християнська церква закликає віруючих утримуватися від вживання м’яса, молока, яєць і риби, в тому числі в складі різних страв. Риба дозволяється лише на свята Благовіщення і Входу Господнього в Єрусалим.

Для всіх православних віруючих Великий піст 2017 починається 27 лютого (субота) і триватиме він до 15 числа квітня, та буде передвіщати собою велике і світле свято Великодня, до якого і готуються тіла і душі віруючих.

Слід зазначити, що дата посту постійно змінюється і залежить насамперед від дати православної Пасхи. Крім цього, Великий піст є найсуворішим постом за весь рік.« повернутися до списку новин