Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Всесвітній день людини з синдромом Дауна

 

 

21 березня відзначається Всесвітній день людини з синдромом Дауна. Саме цей день був обраний для того, щоб показати, що синдром Дауна пов'язаний з наявністю в клітинах організму 21-вої хромосоми в трьох копіях. Цю дату ООН офіційно внесла в календар подій 10 листопада 2011.

Світова статистика показує, що з таким синдромом народжується 1 з 700 дітей. Особлива дитина може з'явитися в будь-якій сім'ї, тому що така ймовірність обумовлена генетичною випадковістю. В Україні, згідно з офіційною інформацією, щорічно народжується 420 осіб з синдромом Дауна.

Свою інтелектуальну відсталість люди з синдромом Дауна компенсують своєю приголомшливою душевністю, відкритістю і наївністю. Вони дуже добродушні, життєрадісні і позитивні люди, самі охоче прагнуть до спілкування. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей.

Діти з синдромом Дауна обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.« повернутися до списку новин