Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Сокирянські рятувальники провели профілактичну роботу в навчальних закладах.

8 лютого, фахівці Сокирянського РВ Управління ДСНС України у Чернівецькій області, провели профілактичну роботу в навчальних закладах. Так, рятувальники відвідали ЗНЗ м. Сокиряни та с. Ломаченці.

Фахівці Сокирянського РВ Управління ДСНС нагадали дітям правила безпеки та вказали найпоширеніші причини пожеж протягом минулого року та з початку 2018-го. Рятувальники наголосили, що головною причиною пожеж у побуті є „людський фактор”.      Саме через людську недбалість та нехтування елементарними правилами безпеки й виникає більшість нещасних випадків, а саме, через неправильну експлуатацію пічного опалення взимку. Крім того, користування старими та несправними електроприладами, перевантаження електромережі, що спричиняє коротке замкнення, а також необережне поводження з вогнем,  зокрема, пустощі з сірниками. Небезпечні ігри з вогнем часто закінчуються трагічними випадками. Вони виникають через допитливість дітей та неуважність батьків. Залишені вдома без нагляду діти можуть обрати собі в якості іграшок вогненебезпечні предмети – такі, як сірники або запальничку. У зв’язку з цим рятувальники наголосили викладачам загальноосвітніх закладів про необхідність бесід із батьками щодо небезпеки, яку несуть для дітей сірники, запальнички та інші вогненебезпечні предмети.

Крім того, аби не допустити виникнення пожеж, вогнеборці нагадали школярам правила безпечної експлуатації опалення та електроприладів, пояснили, до чого можуть призвести пустощі з вогнем. Фахівці Сокирянського РВ ДСНС продемонстрували дітям фото- та відеоматеріали, показавши, до яких наслідків призводить людське недбальство у побуті. Відтак, рятувальники навчили учнів користуватися вогнегасником та правильних дій під час виявлення пожежі.

 

Начальник Сокирянського РВ

УДСНС України у Чернівецькій області

Майор служби цивільного захисту                                               С.М. Селезньов

 « повернутися до списку новин