Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Бурбак хоче позбавити Бескупського й Козака інструментів в гальмуванні реформи децентралізації на Сокирянщині

 

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин сьогодні не прийняли. Жодного з трьох законопроектів.

- Але ця робота, впевнений, буде продовжена, - переконаний голова парламентської фракції "Народного фронту", народний депутат України Максим Бурбак.  - І об'єднані територіальні громади отримають землі за межами населених пунктів у свою власність. Це буде додатковим стимулом до об'єднання. Жоден ретроград-чиновник на місцях не отримає додаткових інструментів в гальмуванні реформи. Навів приклад Сокирянського району. Це чітка позиція Народного Фронту. Реформу по децентралізації влади не спинити. Далі буде ...

 

 

ДОВІДКОВО:

 26 ОТГ Чернівецької області отримають у власність 14 тис. га

Нещодавно на засіданні Уряду прийнято Розпорядження  "Про передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об'єднаних територіальних громад".

Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ. 

До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з  органом місцевого самоврядування відповідної громади.

 За даними Держгеокадастру у віддання 26 ОТГ нашої області можуть перейти приблизно 14 тисяч гектарів земель.

Планують, що передачу земель ОТГ здійснюватимуть за наступним алгоритмом:

– клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;

– здійснення інвентаризації;

– реєстрація в кадастрі;

– передача.

Держгеокадастр створив спеціальний сайт http://otg.land.gov.ua , на якому буде відображена вся інформація щодо передачі земель ОТГ. 

Планується що перша передача земель державної власності за межами населеного пункту відбудеться у березні 2018 року.

Варто відзначити, що Асоціація міст послідовно і наполегливо відстоювала позицію щодо необхідності передачі земель поза межами населених пунктів об'єднаним громадам, що  забезпечить наповнення бюджетів ОТГ та сприятиме їх просторовому розвитку.

Максим Бурбак

 

Джерело buknews.com.ua« повернутися до списку новин