Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

У Сокирянах вже 1,5 роки громадянам видають біометричні паспорти на обладнанні, кошти на який виділені міською радою

 

Біометричний паспорт – це документ, що посвідчує особу та містить електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудований спеціальний мікропроцесорний чіп, який містить інформацію про його власника: двомірну фотографію його власника, а також його дані: прізвище, ім'я, по батькові, дату народження, номер паспорта, дату його видачі і закінчення терміну дії.

З міського бюджету було виділено 156,0 тисяч гривень на придбання обладнання для виготовлення біометричних паспортів. Жителі Сокирянського району і мешканці прилеглих населених пунктів сусідніх Хмельницької та Вінницької областей, користуються послугами Сокирянського сектору Державної міграційної служби України. Для цього їм не потрібно їхати в Чернівці чи Кельменці, бо таке обладнання є у Сокирянах.

Перевагами біометричних паспортів є те, що вони виготовлені у формі пластикової картки, є більш зручними у використанні та є більш зносостійкими ніж паперові. Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку документів неможливою. Надання адміністративних послуг є спрощеними та прискореними для внутрішньодержавних та закордонних процедур, які передбачають ідентифікацію особи.

Яніна Харабара

 « повернутися до списку новин