Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

У ГОСТИНАХ В ІВАСЮКІВ

     

Минулого тижня, 22 листопада в Сокирянській гімназії проводилася пізнавально-розважальна поїздка до Чернівців – центру культурного життя на Буковині. Її організувала вчитель української мови та літератури Гащук Р.В. з колегами Білоткач З.М., Батюк Р.І. для всіх бажаючих учнів. Першим пунктом нашої подорожі став Меморіальний музей Володимира Івасюка. Екскурсію провела наша землячка, поетеса Олена Логінова, яка відкрила нам таємниці життя родини Івасюків, розповіла про їхній побут, традиції, показала фотографії, листи, рукописи. Високі стелі, вузькі двері, запах старих меблів та книг, тихі звуки славнозвісної «Червоної рути» - це все надавало квартирі неймовірної атмосфери минулого. В кабінеті Володимира Івасюка було відтворено ту обстановку, як під час його життя: розкидані аркуші паперу, недопита філіжанка кави, розпочата пачка цигарок… Та найголовнішою окрасою є давній, австрійський рояль, який було придбано сину батьком Михайлом Івасюком.  Саме за ним народилися всі майбутні шедеври української естрадної музики.

      Наступною нашою зупинкою став Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. Вишукані аудиторії, архітектура, доглянута територія не залишили байдужими нікого.

Про красу та велич усієї споруди ми говорили багато, фотографувалися, «закохалися» назавжди. Напевно, саме тоді багато учнів захотіли стати студентами ЧНУ.

     Також ми прогулялися центральними вулицями міста, побували на Театральній площі та біля музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської.

       Історія – це звісно добре, але сучасне мистецтво теж не потрібно забувати, тому ми відвідали 3Д кінотеатр. Щасливі, сповнені позитивних вражень, емоцій, ми повернулися додому. 

 

                                                               Учениця 11 класу Сокирянської гімназії

                                                                                  ЧОСИК ТЕТЯНА

 « повернутися до списку новин