Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Відповідальність водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху

Відповідно до статті 286 Кримінального кодексу України в залежності від наслідків передбачена різна відповідальність водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту.
Зокрема, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження передбачено покарання − від штрафу до обмеження волі на строк до 3 років.
Ті самі діяння, якщо вони спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження, − караються позбавленням волі на строк від 3 до 8 років.
Найбільш сувора відповідальність передбачена за злочин, внаслідок якого загинуло кілька осіб. У такому випадку винна особа карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
При цьому в усіх випадках водій може бути позбавлений права керувати транспортними засобами на строк до 3 років.
Водночас, з метою попередження таких правопорушень Законом від 07.07.2016 р. внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Віднині такі правопорушення тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі 10200 гри. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік. За повторне протягом року таке правопорушення − штраф у розмірі 20400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
За вчинення зазначених порушень особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за такі порушення, накладатиметься штраф у розмірі 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
П. РУСНАК,
керівник Кельменецької місцевої прокуратури, молодший радник юстиції.

 « повернутися до списку новин