Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

«Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях»

  У м. Чернівці з 26 по 28 березня відбувся тренінг-семінар «Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях» американськими психологами . У якому взяли участь педагоги, методисти дитячих садочків з усієї області, по закінченню якого всі учасники заходу отримали сертифікат про проходження навчання.

Тренінг, який проводиться в багатьох містах України, базується на проекті  «Характер дитини», який був розроблений Ліндою Ландрет (вчителькою початкових класів) для того, щоб допомогти батькам прищепити дітям життєві цінності. Автор, після вивчення чисельних джерел, досліджень та інтерв’ю виокремила причини наших проблем:

  • відсутність у дітей поваги до дорослих, зокрема батьків;
  • невміння брати на себе відповідальність за свої дії;
  • відсутність мужності, необхідної для боротьби за правду;
  • нерозуміння того, як потрібно ставитись з повагою до інших.

Тому Лінда створила проект, який допоможе донести до батьків і вчителів ідею про те, наскільки важливо виховувати дитину і розвивати в ній риси характеру, які допоможуть їй бути успішною у своєму подальшому житті.

Вона закликає виховувати дітей з моральними цінностями, якими вона керуватиметься протягом усього життя.

Перші шість років життя дитини критично важливі для її загального розвитку та здатності навчатися.

Лінда та її команда обрали 8 цінностей, які на їхню думку, складають основу гідного характеру в будь-якому суспільстві світу: турбота, повага, відповідальність, чесність, надійність, сміливість, справедливість, надія.

Якщо ви хочете мати вихованих дітей, говорить автор, ви повинні докласти зусиль, щоб самим бути на висоті! Якщо ви хочете, щоб ваші діти поважали інших, ви самі повинні поважати інших. Якщо ви хочете, щоб ваші діти були чесними і справедливими – ви самі повинні бути чесними і справедливими у стосунках з ними та іншими людьми. Якщо ви хочете, щоб ваші діти були відповідальними, ви самі повинні навчитися брати на себе відповідальність за свої дії. Якщо ви хочете, щоб ваші діти були сміливими, самі будьте сміливими. Саме в цьому полягає виховання дітей – батьки є для них першим і головним прикладом для наслідування.

Почніть із себе прямо зараз, з того, які ви є, і ви побачите чудові зміни. Нехай ваші зусилля із вдосконаленням власного характеру стануть помітними у стосунках з дітьми, у товаристві друзів та родичів, серед колег на роботі, в магазині та місцях відпочинку. Нові хороші звички можна здобути доволі швидко, якщо ви справді цього хочете і будете пам’ятати, що це піде на користь вашим дітям.

 

Психолог ЗДО №1 «Веселка» Вітковська А.Ю.« повернутися до списку новин