Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Святкування Воскресіння Христового в православних храмах Сокирянської ОТГ (Фоторепортаж)

Християни Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади, як і всього світу, урочисто, з духовним піднесенням зустріли і святкували найсвітліше свято − Воскресіння Христове. З дотриманням церковних канонів у Свято-Петро-Павлівській, Свято-Успенській та в Свято-Миколаївській (с. Коболчин) церквах відбулися особливі урочисті служби − Світла Пасхальна Заутреня, Світла Пасхальна Літургія.

У Свято-Петро-Павлівській церкві  в  Сокирянах  після  пасхальної служби  розпочатий    настоятелем храму  митрофорним  протоієреєм отцем  Іваном  та  прислужниками в алтарі  заспів стихиру підхопив хор. З цим співом відбувся хресний хід навколо церкви (тричі) з урочистим благовістом дзвонів. Під час святого шестя священик тричі вітав парафіян  словами «Христос Воскрес!», а у  відповідь  лунало  багатоголосе, потужне  −  «Воістину  Воскрес!». Відтак отець Іван окропив свяченою водою все, що люди мали у пасхальних  кошиках,  і  самих  віруючих. Обличчя  людей  сяяли  радістю  і блаженством,  поважно  виглядали чоловіки і жінки, раділи діти…

З дотриманням церковних канонів відбулися особливі урочисті служби −  Світла  Пасхальна  Заутреня, Світла  Пасхальна  Літургія  у  Свято-Успенській  церкві  на  Тій  Горі та  в  Свято-Миколаївській  церкві у  Коболчині.  З  благословенням Божим  здійснили  чин  освячення паски настоятелі храмів митрофорні протоієреї Василь і Сергій.

Освячення паски відбулося також у церкві «Ікона Божої Матері всіх скорбящих радосте»  на території  виправної  колонії та в капличці на станції Сокиряни.

Пасхальне торжество відбулося і в Сокирянській старообрядницькій церкві.« повернутися до списку новин