Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

НЕЗАБУТНЄ: МИНУЛО 32 РОКИ ВІД ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ «Чорнобильська біда… Наша пам'ять, наше горе»

Страшна біда — Чорнобиль — чорна биль. 
Тут згусток болю, смутку чорний дзвін. 
І кожна згадка, то пекучий біль. 
І людських доль гіркий-гіркий полин.

 

26.04.2018 року в Сокирянському ВПУ викладачі історії Балан В.О. та Михайлевська Г.Б. провели виховний захід з демонстрацією відеофільму: «26 квітня 1986року…» для учнів І-го курсу.

 В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Проте Чорнобиль і досі є незагоєною раною.

 Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй – Чорнобиль. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.

 Сьогодні Чорнобиль для нас – це майже три з половиною мільйонів постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця.

А місто привиду Прип’ять – стало своєрідною меккою для туристів із всього світу. До сьогодення територія навколо електростанції залишається знелюднена. Причина цього – страх перед довготривалими наслідками ядерного викиду. Зазначимо, що після вибуху перед аварійним блоком був побудований саркофаг, який допомагає зберегти природу від важких радіонуклеоїдів які виходять в атмосферу.

Чорнобильська катастрофа є найбільшою техногенною катастрофою в історії людства, а люди які поклали своє життя в боротьбі з наслідками аварії – є вічними героями для України!

Б'ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля... Вони нагадують: Пам'ятайте! Хай не повториться! Хай земля зацвітає навесні пишним буйством кольорів, хай пнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах радість зустрічі з рідною землею. Хай кожен новий день сповнює ваші серця миром, спокоєм, одухотвореністю. Пам'ятаймо! 

Викладач української мови СВПУ Висоцька І.П.« повернутися до списку новин