Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Виховний захід “Вишиванка, мов долі моєї цвіт…”

Вже традицією стало відзначати  свято «День вишиванки», яке цього року відбулося 17 травня. Його започаткували у 2008 році студенти Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича. За декілька років це свято є по-справжньому загальноукраїнським. В цей день усі бажаючі вбираються у національні одяг. Одягли сьогодні вишиванки і ми: діти і працівники нашого закладу дошкільної освіти №1 «Веселка».

   Вишита сорочка – це традиційний народний одяг українців. Споконвіку українські жінки та чоловіки шанували її. Бо вірили, що вишита сорочка захищає людину від усього злого. Вишивали сорочки переважно матері, щоб їхні діти завжди були, немов польові квіточки – гарні та веселі.

 Колектив і вихованці нашого закладу поставилися з відповідальністю до підготовки свята. Садок буяв різнобарв’ям  вишиванок, які можна було роздивитися під час урочистого дефіле. А для створення гарного настрою діти співали, танцювали та розважались, зокрема:

  • Діти середньої групи №1 виконали пісні «Подарую посмішку» та «Нам потрібне мирне небо»;
  • Діти ІІ молодшої групи розважили всіх таночком «Квіти до віночка»;
  • Вірш «Вишиванка» Олени Логінової підготували  діти середньої групи №2;
  • Українські пісні звучали у виконанні вихованок: -  Івасюк С. «Віночок», Глушко А. «Я маленька українка», Місюк А. та Вітковської О. «Україна – матуся моя»;
  • Танцювальний колектив «Квіти України», переможці міського конкурсу «Намистинки», хореограф О.С.Цибулько.

На завершення свята, діти разом з працівниками, розгорнули вишиту сорочку. Ще раз показавши велич та красу наших традицій, які передаються з покоління в покоління! Кожне слово, яке лунало з дитячих вуст – це було: «Я  українець!».

 

Вихователь середньої групи №2: Слушняк Т.І.« повернутися до списку новин