Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Зміни в законодавстві щодо проходження громадянами військової служби

     Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби».

       Реалізація нового Закону надасть можливість підвищити мотивацію громадян до проходження військової служби.

Згідно зі змінами підвищується з 23 до 30 років вік прийому громадян до вищих військових навчальних закладів (до цього було з 17 до 23), що дозволить учасникам АТО та операції Об’єднаних сил вступати на навчання та продовжувати військову службу офіцерами або сержантами.

       Також підвищується до 60 років граничний вік перебування в запасі військовозобов’язаних-жінок (було до 50 років), як це вже визначено для чоловіків, що забезпечить гендерну рівність та збільшить мобілізаційний ресурс.

     Закон дозволяє продовжувати в особливий період військову службу за новим контрактом на строк від 1 до 10 років, що сприятиме збільшенню кількості громадян, які бажають проходити військову службу за короткотривалим контрактом.

      Документ дозволяє визначитись з подальшими умовами військової служби та перспективою своєї кар’єри, зокрема, надано право на звільнення з військової служби військовослужбовцям.

      Закон надає можливості військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати її проходження. Бойовий досвід, морально-ділові якості та мотивація до військової служби таких військовослужбовців, не зважаючи на їх фізичний стан, можуть бути реалізовані на військових посадах, які не потребують фізичних навантажень.

      З метою реалізації наведених норм, цим Законом внесено зміни у Закони України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про військовий обов’язок і військову службу», «Статут внутрішньої служби Збройних Сил України».

 

 

                                                                              Ю.Морозов

                                                                               Завідувач сектором з питань оборонної,

                                                                               мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій

                                                                              Сокирянської міської ради« повернутися до списку новин