Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Концепція Перспективного плану, яка нещодавно представлена Чернівецькою обласною державною адміністрацією та одностайно схвалена експертами, викликала жвавий інтерес в регіоні.

 

 

Василь Гостюк 

 

Концепція Перспективного плану, яка нещодавно представлена Чернівецькою обласною державною адміністрацією та одностайно схвалена експертами, викликала жвавий інтерес в регіоні.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=596226344069136&id=100010453264715
Як планувалось, в області активно почався процес її обговорення. Так, 15 березня громада села Селище Сокирянського району однією з перших в області зібралась обговорити запропоновану концепцію.
Фахівці підрозділів фінансів, охорони здоров`я, освіти, регіонального розвитку Чернівецької ОДА, експерти ЦРМС, з посиланням на законодавство та проведені фінансові розрахунки спроможності громад, обгрунтували запропоноване бачення Перспективного плану, зокрема, по Сокирянському району. Натомість присутні на слуханнях активісти наполегливо вимагали приєднання їх села до Сокирянської ОТГ. Їх не засмучує ні відстань до Сокирян в понад 30 км., ні відсутність спільних меж (між ними ще два села), одне з яких утрималось від приєднання до Сокирян, а громада іншого ініціювала створення власної ОТГ.
Вочевідь, дехто добровільність намагається помилково представити як вседозволеність.
Як визначено статтею 2 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», 
добровільне об’єднання, не абсолют, а має чітко визначений порядок реалізаії. Зокрема, добровільність реалізується з дотриманням, в першу чергу, конституційності та законності. Принцип законності вимагає дотримання законодавства суб’єктами, які приймаючи відповідні рішення. Частиною законодавства є Методика формування спроможних територіальних громад, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 8 квітня 2015 р. №214. Саме Методика визначає певні рамки добровільності при прийнятті відповідних рішень. А Методика, вказує на те, що формування спроможних територіальних громад здійснюється, зокрема, шляхом добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, суміжної територіальної громади (пункт 4) та визначає зони доступності до адміністративного центру на відстані не більш як 20 кілометрів (пункт 6). Не маючи спільних меж, перебуваючи поза визначеною зоною доступності від адміністративного центру існуючої ОТГ, подібні ініціативи про приєднання до Сокирянської об’єднаної громади виглядають дещо дивними!????

Фото Василя Гостюка.

Фото Василя Гостюка.

Фото Василя Гостюка.

Фото Василя Гостюка.« повернутися до списку новин