Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

«Мир і дружба не дива, або знай свої права»

Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості, будь-яка людина, починаючи із самих юних років, стикається із ситуаціями, коли необхідно знати свої права і обов’язки. Чомусь дуже багато думають, що права людини – це щось само собою зрозуміле, те, про що знає мало не кожне немовля.

У рамках Всеукраїнського тижня права 9 грудня в читальному залі  районної дитячої бібліотеки відбулася правова абетка «Мир і дружба не дива, або знай свої права», учасниками якої стали учні 4-Б та 4-В класів ЗОШ № 1 (вчителі Барчук Людмила Дмитрівна та Загарчук Людмила Іванівна). Захід розпочала бібліотекар Рясенко Катерина Іванівна, яка зауважила, що з дитячих років діти, підлітки потрапляють в різні ситуації, коли необхідно знати свої права та обов’язки. Буває так, що ми не знаємо, як захистити свої права, що для цього слід зробити, до кого звернутись по допомогу. Саме тому на зустріч з дітьми була запрошена фахівець  із питань соціальної роботи кримінально-виконавчої інспекції Сокирянського району Ротар Ольга Юріївна. Під час спілкування вона ознайомила учнів з кримінальною та адміністративною відповідальністю осіб, які не досягли повноліття. Також було обговорено низку питань, що стосувалися прав дитини, про цінності людського життя, про поведінку в школі, вдома, у громадських місцях. Діти ставили дуже багато різних запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

А головний висновок, який зробили діти під час заходу, − це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі й у повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.

Тетяна ІКОНЄН,« повернутися до списку новин