Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область

Хобі, яке може коштувати життя

Хобі, яке може коштувати життя. Саме так у Держслужбі з надзвичайних ситуацій охрестили рятувальники зимову рибалку.

 Рибною ловлею захоплюються цілий рік. І зима не виняток. Ватяні штани і кожух, намокаючи, стають не підйомними гирями, тягнучи риболова на дно... Сьогодні 21 століття і тому на зимову риболовлю необхідно одягати сучасні, легкі, непромокальні комбінезони. Благо їх вибір в будь-якому рибальському магазині широкий. Перший лід та останні його дні деякі рибалки чекають, як «свято». Дійсно в цей період риба більш активна. Але не слід забувати при цьому Правила безпеки поведінки на льоду. Адже саме незміцнілий лід, самовпевненість і зневага до власної безпеки стають часом причиною трагедії.

14 лютого рятувальники 8 Державної пожежно-рятувальної частини Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели практичне тактико-спеціальні тренування з організації пошуку і рятування рибалок у зимовий період

Навчання провели з метою підтримки належного рівня оперативної готовності рятувальних підрозділів до виконання дій з порятунку людей на воді та недопущення трагічних випадків загибелі людей на водоймах Сокирянського району та Новодністровського водосховища   у зимовий період.

 Співробітники пожежно-рятувального підрозділу відпрацювали дії з порятунку умовно потопаючого за допомогою «соломинки»  – розправленого пожежного  рукава, наповненого повітрям під тиском.Наступним етапом за допомогою надувного човна та рятувального  круга. А також порядок  і правильності надання першої домедичної допомоги потерпілому після того, як його витягнуто з води.   За оцінкоюкерівникатренуваннярятувальники продемонструвализлагодженідії та здатність прийти на допомогу в скрутнухвилину.

Пам’ятайте - при проваленні людини під лід відлік часу йде на секунди, тож рятувальники не завжди можуть встигнути вчасно дістатися місця пригоди і допомогти потопельнику.

Краще утримуватися від прогулянок тонкою кригою і застерігати від цього своїх дітей. Якщо ж ви все-таки потрапите у крижану пастку, головне – не панікувати. Слід одразу позбутися важких речей, які заважають триматися на плаву, не пірнаючи при цьому у воду з головою, кликати на допомогу і намагатися самостійно пластом вибиратися на поверхню криги і поповзом прямувати у напрямку берега.

 

Начальник Сокирянського РВ

Управління ДСНС України

у Чернівецькій області

майор служби ЦЗ                                                           Селезньов С.М.« повернутися до списку новин