A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Засідання Правління Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" під керівництвом голови АМУ, Київського міського голови Віталія Кличка. Київ, 14 лютого 2018 року.

Дата: 15.02.2018 09:40
Кількість переглядів: 869

 

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко наголосив: «Інтереси органів місцевого самоврядування повинні бути враховані при формуванні бюджетної політики на 2019 рік. Не встигли ми завершити бюджетний процес, як вже маємо думати про плани на наступний рік. І ми знову стоятимемо на позиції, що інтереси місцевого самоврядування повинні бути враховані при підготовці Декларації цілей та завдань бюджету на 2019 рік».

За його словами, органи місцевого самоврядування виступають за запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні через створення місцевих фінансових планів на середньострокову перспективу. Крім того, додав Кличко, органи місцевого самоврядування повинні самостійно формувати муніципальні фіскальні реєстри, щоб належним чином адмініструвати місцеві податки та збори. Йдеться також про необхідність спрощення порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів в установах банків держсектору; оптимізацію переліку платних послуг, які можуть надаватися установами охорони здоров'я. «Ми також наполягаємо на запровадженні монетизації пільг та житлових субсидій на рівні споживача. А пільги з оплати проїзду у громадському транспорті та послуги зв’язку для окремих категорій пільговиків мають бути замінені державною адресною грошовою допомогою», - додав Голова Асоціації міст України. 

 

Серед пропозицій - списання заборгованості місцевих бюджетів за середньостроковими позиками перед державним бюджетом, яка знаходиться на обліку в Казначействі; передбачення інфраструктурної субвенції на наступний бюджетний період в обсязі не меншому ніж у 2017 році у розрахунку на 1 сільського жителя об’єднаних територіальних громад; розширення бази оподаткування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що зараховується до місцевих бюджетів; збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з виробництва та імпорту нафтопродуктів.

Правління Асоціації також вважає за необхідне удосконалити бюджетне законодавство та втілити податкову реформу. 

За словами Кличка, також має бути забезпечене повне фінансування з держбюджету делегованих державою повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування. «Більше того - існуючі джерела наповнення місцевих бюджетів повинні бути збережені, без будь-яких вилучень стабільних дохідних джерел», - наголосив він.

Крім того, зауважив Віталій Кличко, має бути збільшена інвестиційна складова частини місцевих бюджетів через збільшення кількості джерел надходжень до бюджету розвитку. «Ми маємо підвищити фінансову спроможність органів місцевого самоврядування та закріпити за ними додаткові дохідні джерела»,  - зазначив Голова Асоціації міст України. 

Правління Асоціації підтримало відповідні пропозиції та схвалило рішення про їх направлення до Міністерства фінансів України. 

 

Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко на засіданні Правління АМУ заявив: "Сьогодні слід прискорити пошук компромісу усіх зацікавлених сторін в питанні ухвалення нової редакції закону "Про службу в органах місцевого самоврядування".  

Мер столиці нагадав, що відповідний закон був ухвалений в цілому на початку минулого року, однак Президент повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

Зокрема, глава держави запропонував прирівняти заступників сільського, селищного, міського голови до службовців - неполітичних посадових осіб, що мають конкурсну процедуру вступу на службу та кваліфікаційні вимоги і працюють безстроково. Водночас, Асоціація міст України висловила заперечення проти такої пропозиції. Члени Асоціації вказали, що статус заступників є похідним від статусу голови. Крім того,  особа, яка перемогла на місцевих виборах, повинна мати можливість сформувати свою команду, а запровадження конкурсу на такі посади гарантовано призведе до спотворення його суті.

“Розгляд закону виглядає безперспективно без пошуку компромісу між усіма зацікавленими сторонами. На сьогодні є напрацювання окремих народних депутатів, які дозволяють врахувати пропозицію Президента”, - зауважив Голова АМУ.

Віталій Кличко виступив з ініціативою проведення переговорів з народними депутатами, представниками Президента України та іншими зацікавленими сторонами для зняття суперечностей. Правління Асоціації підтримало таку пропозицію. Водночас, Правління АМУ наполягає, що призначення заступників міського голови повинне здійснюватися або міськрадою за поданням мера, або міським головою за погодженням радою, визначених ним кандидатур. Крім того, має бути закріплена формальна обов'язковість розгляду однієї або декількох кандидатур відповідною постійною комісією ради для визначення їх відповідності такій посаді.

Джерело: AUC.ORG.UA.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь