A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Як ефективно інформувати громадян про реформи: думки представників влади, науковців та журналістів

Дата: 24.02.2017 10:26
Кількість переглядів: 701

 

Як підвищити громадську поінформованість та забезпечити цим ефективність проведення реформ йшлося під час науково-практичного семінару, що відбувся 22 лютого 2017 року у приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації. У рамках заходу було розглянуто основні проблемні питання, пов’язані з висвітленням процесу децентралізації, інструменти, необхідні для налагодження якісної комунікації між владою, ЗМІ та громадськістю, а також особливості розвитку інформаційного простору в об’єднаних територіальних громадах. Свої думки з цього приводу висловили представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, науковці та журналісти.

З вітальним словом виступили:

•   Стецевич Олег Іванович - заступник голови - керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації;

•   Ярмистий Микола Васильович - директор Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат наук з державного управління;

Імпульсні виступи:

  • Круглашов Анатолій Миколайович - завідувач кафедри політології та державного управління, директор Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, доктор політичних наук, професор;
  • Татарчук Тетяна Михайлівна - директор Чернівецького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування;
  • Смолдирева Тетяна Петрівна - доцент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, експерт Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, заслужений журналіст України;
  • Жук Олеся Олександрівна - заступник директора з творчих питань філії ПАТ НСТУ «Чернівецька регіональна дирекція», асистент кафедри журналістики Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, заслужений журналіст України.

У науково-практичному семінарі приймав участь Равлик Василь Степанович - голова Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади.

Одна з найбільших проблем, за словами учасників, – відсутність продуманих концепції, стратегії та механізму здійснення самих реформ з боку їх авторів, що, відповідно, тягне за собою брак інформаційної політики та провокує появу низки чуток. А це, у свою чергу, стає негативним чинником та гальмує процес децентралізації.

 З іншого боку, інформація, яка подається органами влади, у більшості випадків не орієнтована на «споживача» і не відповідає критеріям доступності та зрозумілості. Матеріал має бути не абстрактний, а містити конкретні роз’яснення та приклади – це потрібно взяти до уваги усім, хто відповідає в державних структурах за зв’язки з громадськістю.

Над тим, щоб заповнити інформаційні «прогалини», пояснити населенню значення децентралізації, її основні етапи, активно працюють Офіс реформ Чернівецького регіонального відділення Асоціації міст України,  Чернівецький відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування, управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури Чернівецької облдержадміністрації, громадські організації. З цією метою проводяться зустрічі з мешканцями, громадські слухання та збори громади, круглі столи, виїзні наради та семінари, обмінні візити тощо. Ця робота буде продовжуватися, адже безпосереднє спілкування з мешканцями дає найкращий результат.

З боку об’єднаних територіальних громад також ведеться інформаційна робота: створюються офіційні сайти, сторінки в соцмережах, видаються інформаційні бюлетні, голови звітують перед громадою про свою діяльність. Дієвим інструментом є залучення активних мешканців, створення консультативно-дорадчих органів при ОТГ та органів самоорганізації населення.

Не менш важливою у процесі висвітлення реформ є роль журналістів, тому у цьому плані важливим є налагодження співпраці представників об’єднаних територіальних громад із засобами масової інформації. Надання актуальної, суспільно значимої інформації, створення інформаційних приводів, цікавих для загалу, допоможуть зробити цю співпрацю плідною. Водночас, завданням журналістики є виховання культури читача/глядача, тому вона повинна спонукати громадян цікавитися процесами, які відбуваються навколо них.

У підсумку було зазначено, що механізмів підвищення громадської поінформованості є досить багато, тому важливо, щоб кожна із зацікавлених сторін чітко визначилася зі своїм завданням і діяла відповідно до цього.

Науково-практичний семінар «Механізми підвищен­ня громадської поінформованості для забезпечення ефективності проведення реформ» організовано Чернівецьким регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій спільно з Науково-дослідницьким інститутом європейської інтеграції та регіо­наль­них досліджень Чернівець­ко­го національного університету ім. Ю.Федьковича та кафедрою журналістики Чернівець­ко­го національного університету ім. Ю.Федьковича.   

   


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь