A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Пам’ятка громадянам, які отримують або бажають отримати субсидію на оплату житлово-комунальних послуг чи придбання твердого палива та  скрапленого газу

Дата: 02.12.2016 11:30
Кількість переглядів: 609

Куди необхідно подавати документи на оформлення субсидії? 

Документи для призначення житлової субсидії подаються в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарями – за місцем фактичного проживання). Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики. 

2) Які документи надаються для призначення субсидії? 

Для призначення субсидій громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі − за місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії; декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами. Особи, які орендують або винаймають житло, додатково подають договір найму (оренди) житла. 

3) Після подачі заяви та декларації у який термін управлінням соціального захисту населення призначається субсидія? 

Для призначення субсидії управління  соціального захисту населення направляє запити та одержує інформацію від: усіх підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами; Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів;  Пенсійного фонду України − щодо суми пенсійних виплат.

Після отримання відповідної інформації управління соціального захисту населення опрацьовує документи та приймає рішення про призначення субсидії. Рішення про призначення субсидії приймається протягом 10 днів після надходження необхідної інформації та її співпадання з даними, поданими в заяві та декларації. За результатами прийнятого рішення управлінням соціального захисту населення надається повідомлення про розмір призначеної субсидії. 

4) На який термін призначається субсидія? 

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців. Розраховується окремо на неопалювальний (з 1 травня по 30 вересня) та опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Звертаємо увагу сімей, які вперше звертаються за призначенням житлових субсидій.  Нормами законодавства передбачено, що субсидія призначається з місяця подання заяви, а у разі подання заяви на призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального періоду – субсидія призначається з початку такого періоду.

Також нормами законодавства передбачено, що у разі подання заяви на призначення субсидії протягом трьох місяців з місяця підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, субсидія призначається з місяця підвищення тарифів. Тобто, якщо у жовтні змінюється тариф на один з видів послуг (наприклад холодне водопостачання та водовідведення), субсидія буде призначена з 1 жовтня, якщо звернення надійде до 31 грудня. 

Відповідно право на одержання субсидії з початку опалювального сезону не втрачається, якщо звернення надійде до вказаних вище дат.

Після закінчення строку отримання субсидії управління соціального захисту населення самостійно здійснює розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію  на оплату житлово-комунальних послуг у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). 

Що таке автоматичний розрахунок субсидії?

Це розрахунок субсидії, який проводиться управлінням соціального захисту населення відповідно до отриманої інформації на запити, зазначені у п. 3 без звернення громадян. 

Просимо звернути увагу, що спрощений порядок призначення субсидії діє лише для сімей. Що стосується управління соціального захисту населення Сокирянської районної державної адміністрації, яке проводить призначення субсидії, – збір необхідної інформації є об’ємним та кропітким процесом. 

Для призначення субсидії по кожному одержувачу субсидії необхідно направити запити та одержати інформацію від: усіх підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами;   Державної фіскальної служби – щодо отриманих доходів; Пенсійного фонду України − щодо суми пенсійних виплат.

Важливо, щоб дані, зазначені в заяві та декларації та дані, які надходять на запити управління соціального захисту населення співпадали, лише після цього управління соціального захисту населення зможе опрацювати документи та прийняти рішення про призначення субсидії.

Слід звернути увагу, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління соціального захисту населення, зокрема, про зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні. Так, у разі отримання управлінням соціального захисту населення за запитом інформації про збільшення чисельності зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, надання раніше призначеної субсидії припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни.

У випадку отримання дитиною, яка зареєстрована разом з Вами, паспорту, присвоєння ідентифікаційного номеру, вступу на навчання до навчальних закладів за денною формою навчання, зміни даних Вашого паспорту чи інших осіб, з урахуванням даних яких призначається субсидія, інших обставин, що можуть вплинути на призначення субсидій, необхідно своєчасно повідомляти управління соціального захисту населення.

5) Чи існують будь- які умови, за яких субсидія не призначається? 

Субсидія не призначається, у разі здійснення купівлі або оплати послуги (одноразово), протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень. Виходячи з конкретних обставин, що склалися, на підставі рішень районної державної адміністрації, управління  соціального захисту населення можє призначати субсидії, як виняток. Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. 

6) Якщо є заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги. Чи може сім’я звернутися за призначенням житлової субсидії? 

Наявна заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги не впливає на право оформлення субсидії. При цьому, звертаємо увагу, що громадяни, яким призначено субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Невикористана сума субсидії, внаслідок економії споживання послуг, може бути використана, як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу, на наступні розрахункові періоди.

7) Якщо в минулому році особа працювала та отримувала пенсію, але на даний час доходів крім пенсії не має. Які доходи будуть враховані при розрахунку розміру субсидії?

Згідно із внесеними змінами до Порядку призначення субсидії (набрали чинності 21.09.2016) у разі коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія. 

8) Чи призначається субсидія батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці? 

Субсидія призначається на підставі рішення комісії, яке приймається з урахуванням документу, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих (довідки, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальної одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідки про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку). За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї. 

10) Чи змінено норми використання природного газу на опалення в порівнянні з минулим опалювальним сезоном? 

Субсидія призначається у межах соціальних норм житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. 

У минулому році при розрахунку призначення субсидії застосовувалась соціальна норма використання природного газу на опалення у розмірі 7,0 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі.

З 30 квітня 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 № 317 (набрала чинності 30 квітня 2016 року), дійсно змінено соціальну норму використання природного газу на опалення з 7,0 куб. м до 5,5 куб. м на 1 кв. м опалювальної площі на місяць. Дана норма застосовується в опалювальний період саме 2016-2017 років.

Підсумовуючи сказане, на даний час надання, нарахування житлових субсидій у районі, у т. ч. і жителям новостворених об’єднаних територіальних громад (Сокирянської та Вашковецької) здійснюється управлінням соціального захисту населення Соки­рянської районної адмі­ністрації.

З метою зняття соціальної напруги щодо забезпечення належного соціального захисту громадян, враховуючи значне навантаження на спеціалістів управління та плинність кадрів, спеціалістами Сокирянської міської ради надається допомога в упорядкуванні особових справ із житлових субсидій і підготовці їх для нарахування субсидій.

Вікторія МАКАРЕЦЬ,

начальник відділу із соціальних питань виконкому Сокирянської міської ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь