A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

«Наша об’єднана територіальна громада спроможна на високі здобутки»

Дата: 28.12.2017 12:00
Кількість переглядів: 594

інтерв’ю міського голови Равлика В. С. редактору міської газети «Сокиряни – сім днів» Костянтинові Савченку.

К.  С.  Василю  Степановичу. Минуло два роки, як було створено Сокирянську об’єднану територіальну громаду. На порозі − третій рік. З якими здобутками ми увійдемо в 2018-ий?

В. Р. Рік, що минає, загалом був успішним для Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади. Тож насамперед висловлюю щиру вдячність команді, з якою маю приємність працювати, депутатам міської ради, виконавчому комітетові, народним депутатам М. Бурбаку і В. Амельченку, депутатові обласної ради Т. Мартинюк та громадам міста Сокиряни і села Коболчин за співпрацю, розуміння, підтримку і взаємодію у реалізації багатьох соціально значимих проектів.  

За підсумками 11 місяців 2017 року міський бюджет було виконано на 137% порівняно із планом доходів на початок року. Додатково мобілізовано до бюджету ОТГ кошти в сумі  6.271,5 тис. грн. у тому числі власних доходів 4.239,5 тис. грн.

К. С. Важливим напрямом роботи  є  розвиток освіти. Що вдалося зробити для загальноосвітніх  і  дошкільних навчальних закладів?

В. Р. У 2017 році міська влада приділила значну увагу галузі освіти, оскільки саме в освітніх закладах гостро постала необхідність вирішення невідкладних питань, пов’язаних із їх успішним функціонуванням.

Для навчальних закладів на умовах співфінансування придбано шкільний автобус «Атаман» вартістю 1.688. тис. грн. (з міського бюджету виділено 506 тис.грн., а з державного − 1.182 тис. грн.).

За кошти субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ із державного бюджету здійснено реконструкцію з утепленням фасадів закладів дошкільної освіти № 2 «Барвінок» м. Сокиряни (1.247 тис. грн.) і «Дзвіночок» с. Коболчин (863 тис. грн.), співфінансування з міського бюджету 607 тис. грн. Це дозволить покращити та забезпечити стабільний температурний режим у приміщеннях та значно скоротити витрати коштів для оплати за енергоносії. Слід зазначити, що оздоблення фасадів цих навчальних закладів виконано відповідно до рекомендацій Міністерства освіти України щодо створення нового освітнього простору.

На території Коболчинського навчального закладу загальної середньої освіти встановлено вуличні тренажери. Спортивно-тренежерний комплекс дає можливість школярам (і не тільки) більше часу проводити на свіжому повітрі, займатись фізичною культурою та вести здоровий спосіб життя.

Завдяки співпраці і підтримці народного депутата України В. Амельченка і депутата обласної ради від Радикальної партії О. Ляшка − Т. Мартинюк замінено покрівлі дахів другого корпусу Сокирянської гімназії. Вартість робіт 1.450 тис. грн.

Вжито заходів щодо покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів, придбання меблів тощо.

Застосовуючи інноваційні механізми державної регіональної політики, спрямованої на співробітництво громад, укладено перший в Чернівецькій області договір про муніципальне співробітництво між Сокирянською міською і Вашковецькою сільською об’єднаними територіальними громадами у формі делегування виконання окремих завдань у сфері позашкільної освіти.

У вересні 2017 року створено комунальний позашкільний заклад «Центр позашкілля Сокирянської міської ради». Цей освітній заклад є комплексним позашкільним навчальним закладом, в якому здійснюється навчання і виховання учнів у позаурочний час та забезпечуються умови для творчого, всебічного вільного розвитку дітей, підлітків та молоді, сприяння їх творчій самореалізації, змістовному дозвіллю. З метою створення умов для виховання творчої особистості, подальшого професійного самовизначення наприкінці 2017 року рішенням 35 сесії міської ради створено комунальний заклад «Сокирянська міська художня школа».

К. С.  Благоустрій міста, житлово-комунальна сфера займають одне з провідних місць у  роботі міської ради. Що нового?

В. Р. Для малечі, підлітків і дорослих, які бажають збагатити свої знання з екології, вести здоровий спосіб життя, вирішуючи питання благоустрою територій, організації, місць відпочинку і дозвілля – реалізовано перший міжнародний проект «Вільний  екологічно-спортивний простір для розвитку людського потенціалу». Цей проект, що поєднує в собі вуличні тренажери, розвивальні ігри для дітей, був підтриманий посольством Канади. Загальний кошторис проекту становить 217 тис. грн., 177 тис. грн. з яких надано посольством Канади. У відкритті екологічно-спортивного майданчика взяв участь радник та консул Посольства Канади в Україні п. Шон Стюарт. До дня міста було обладнано ще одне найромантичніше місце для мешканців ОТГ – «Алею закоханих», що своєю красою милує око сокирянців і гостей міста.

У функціонуванні житлово-комунального господарства продовжено практику роздільного збору твердих побутових відходів. З метою переробки використаної поліетиленової тари та картону як вторинної сировини придбано спеціальний прес, що дає можливість названі відходи тюкувати для подальшої їх реалізації.

На водозаборах «Шипіт» і свердловині «РТП» встановлено сучасне електронне обладнання, яке забезпечує постійне, в автоматизованому режимі знезаражування питної води, що постачається у водопровідну мережу міста Сокиряни.

У селі Коболчин розпочато будівництво сільського кладовища, яке буде продовжено в 2018 році. Загальна сума коштів, передбачених на будівництво кладовища – 1.180 тис. грн. У 2017 році заплановано освоєння коштів у сумі 300 тис. грн., що дало можливість встановити огорожу кладовища протяжністю понад 600 погонних метрів.

К. С. Що Ви можете сказати про роботу міської ради в питанні соціального захисту?

В. Р. З огляду на необхідність удосконалення соціального захисту мешканців ОТГ, забезпечення безперебійного надання соціальних послуг одиноким і одиноко проживаючим громадянам у грудні 2017 року створено Сокирянський міський центр соціального обслуговування.

К. С. Розкажіть будь ласка про новини в духовному і культурному житті громади.

В. Р. Впродовж 2017 року в Сокирянській міській об’єднаній територіальній громаді було проведено ряд культурно-мистецьких масових заходів. Крім традиційних храмових свят, урочисто відзначено 65-річчя від дня створення народного аматорського хору «Любисток» під керівництвом заслуженого працівника культури України І. Гончара. Цей чудовий творчий колектив брав участь у всіх без винятку заходах, що проводились в об’єднаній територіальній громаді, а також цього року радував глядачів фестивалю «Осінні заспіви» в м. Чорноморськ на Одещині, виступав у місті Умань та у місті Черкаси, де на сцені виконував пісенні твори у супроводі оркестру Черкаського державного академічного заслуженого народного хору.

К. С. Що не вдалося зробити  протягом року?

В. Р. Рік, що минає, був не простим. Із суб’єктивних причин (через помилку, допущену окремими районними структурами при підготовці інформації для Міністерства фінансів України) Сокирянська ОТГ недоотримала із державного бюджету у вигляді освітньої субвенції значну суму коштів. Внаслідок чого ми змушені були виділити кошти із міського бюджету в сумі 2.315 тис. грн. на виплату відпускних і оздоровчих педагогічним працівникам. А це не могло не позначитися на діяльності міської влади: довелося скоротити видатки на ряд важливих заходів.

Невиконаними залишились роботи з ремонту доріг і в Сокирянах, і в Коболчині. Саме тому 2018 рік оголошено в громаді роком доріг. На ремонт доріг, як із асфальто-бетонним, так і гравійним покриттям буде спрямовано кошти міського бюджету, субвенції з обласного бюджету та субвенції на розвиток інфраструктури із державного бюджету.

Планується продовження робіт із освітлення вулиць, заміни ліхтарів вуличного освітлення на нові – економні.

Передбачається капітальний ремонт актової зали закладу дошкільної освіти № 1 «Веселка», придбання меблів для закладів освіти, придбання спеціальної техніки для комунального підприємства «Сокиряни-благоустрій» тощо.

К. С. Шановний Василю Степановичу, дякую за розмову. Чи не бажаєте щось додати на завершення?

В. Р. Мені приємно відзначити, що за 9 місяців 2017 року Сокирянська ОТГ має найкращий рейтинг фінансової спроможності серед усіх ОТГ Чернівецької області. Гадаю, що і всім мешканцям таке високе визнання приємне. Я переконаний, що це додасть впевненості, в тому, що наша громада фінансово і організаційно спроможна на нові досягнення.

Щиросердно вітаю мешканців ОТГ наступаючим Новим роком і Різдвом Христовим. Хай з Божого благословення збуваються всі наші задуми і дії в ім’я згуртованості!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь