A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Об’єднана громада є і буде!

Дата: 29.12.2016 14:13
Кількість переглядів: 841

Здобутки Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади протягом року після об’єднання.

Коротке інтерв’ю міського голови Равлика В. С. редактору міської газети газети «Сокиряни – сім днів» Костянтинові Савченку.

К. С. Василю Степановичу, закінчується перший рік роботи Сокирянської ОТГ. З яким «багажем» ми йдемо у новий рік?

В. Р. Спливають останні дні 2016 року, першого, на моє глибоке переконання,  року успішного функціонування Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади  з новими, широкими повноваженнями та фінансовими  ресурсами.

Найголовніше – ми відчули, що можемо бути господарями у своїй громаді, розвивати її території, підвищити рівень надання адміністративних послуг і відповідно, покращувати умови життя громадян.

Переваги та успіхи Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади очевидні, їх не може не бачити лише не зрячий, або той, хто не хоче бачити.

К. С. Як Ви охарактеризуєте бюджетне забезпечення ОТГ в році, що минає?

В. Р.    Ми отримали значно розширені повноваження щодо планування і управління бюджетом. Наявне істотне зростання доходів бюджету об’єднаної територіальної громади. В порівнянні з 2015 роком бюджет Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади (разом місто Сокиряни і село Коболчин) зріс у 6 разів.

К. С.   Як відомо, у 2016 році на розвиток ОТГ було виділено додаткові кошти із Державного бюджету. Яку суму отримали і на що потратили?

В. Р. У повному обсязі освоєно кошти субвенцій з державного бюджету на розвиток інфраструктури ОТГ в сумі 2.306.0 тис. грн. За ці кошти виконано:

− ремонт вулиць із асфальтобетонним покриттям – 785,759 тис.грн.;

− заміна вікон і дверей на трикамерні металопластикові у Коболчинській ЗОШ на суму 768.992 тис. грн. (в т. ч. співфінансування з міського бюджету 44.392 тис. грн.);

− капітальний ремонт спортивного залу та допоміжних приміщень (душові, роздягалки, туалети) ЗОШ № 1 м. Сокиряни – 475.489 тис.грн.;

− капітальний ремонт залу ДНЗ с. Коболчин «Дзвіночок» − 124.207 тис. грн.;

− капітальний ремонт системи опалення (теплотраса) Сокирянської ЗОШ №1 і Коболчинської ЗОШ на суму, відповідно 110.538 тис. грн. і 85.407 тис. грн. 

К. С. Важливим напрямом роботи є розвиток освіти. Що вдалося зробити для загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів?

В. Р. Фахівці в галузі освіти цілком справедливо називають поточний рік роком освіти в  Сокирянській  ОТГ. На покращення матеріально-технічної бази освітніх закладів (комп’ютерна техніка, меблі, спортивний інвентар, холодильне обладнання тощо) було спрямовано кошти бюджету ОТГ в сумі 558.639 тис.грн.

Здійснюється доплата за престижність праці педагогічним працівникам ЗНЗ – 10%. Слід зазначити, що середня заробітна плата педагогічних працівників ОТГ становить 4100 грн., для порівняння в районі – 2600 грн. Організовано харчування усіх  учнів 1-4 класів за кошти бюджету.

Придбано 4 дитячих ігрових і 1 спортивний майданчики: один із них встановлено в центральній частині міста, три інших − найближчим часом будуть встановлені в ДНЗ, спортивний −  на території  ЗОШ с. Коболчин.

К. С. Чимало розмов точилося навколо проблеми фінансування центральної районної лікарні. Які кошти перераховано медикам?

В. Р. Сокирянській районній центральній лікарні передано в повному обсязі кошти медичної субвенції, розрахованої Міністерством фінансів України в сумі 6.936.6 тис. грн. (первинний і вторинний рівень медико-санітарної допомоги). 

На лікування окремих мешканців громади − хворих з пересадженими органами  (один житель м. Сокиряни, один с. Коболчин) та на  спеціальне харчування хворої дитини спрямовано кошти в сумі 154, тис. грн.

К. С. Житлово-комунальна сфера теж є одним із найважливіших напрямів роботи. Що нового?

В. Р. У житлово-комунальній сфері виконано цілий ряд важливих заходів. Запроваджено роздільний спосіб збирання твердих побутових відходів. Придбано та встановлено на спеціально обладнані майданчики контейнери для ТПВ, спецавтомобіль для їх вивантаження. Придбано прес для тюкування ПЕТ-тари з метою її реалізації на вторинну переробку.

На виконання заходів із освітлення вулиць спрямовано кошти в сумі 193.5 тис. грн.

Облаштовані сквер відпочинку в центральній частині міста. Здійснено ремонт вулиці та мосту в с. Коболчин на суму 92.684 тис. грн.

На відшкодування різниці в тарифах на послуги  водовідведення виділено кошти  в сумі 2.223.0 тис. грн. 

К. С.     На одній із сесій міської ради йшлося про надання матеріальної допомоги пожежникам та церковним громадам. Що зроблено?

В. Р. Придбано пожежно-технічне обладнання для державної пожежної рятувальної частини № 8 управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Чернівецькій області на суму 40.0  тис. грн.

Надано  матеріальну допомогу церковним громадам міста Сокиряни та села Коболчин на ремонт  храмів  у сумі 100.0 тис. грн.

К. С.   Яку вигоду отримав Коболчин від об’єднання в ОТГ?

В. Р. Крім асигнувань, передбачених на фінансування закладів освіти, культури в сумі 3755.3 тис. грн., додатково на розвиток громади села Коболчин  спрямовано  кошти в сумі 1.464.0 тис. грн. Таким чином загальна сума бюджетних коштів, отриманих у поточному році селом становить 5.219.3 тис. грн.  Для порівняння − у 2015 році  бюджет Коболчина становив 956.4 тис. грн.

Вважаю це гарним прикладом для тих громад, які ще не прийняли рішення щодо об’єднання і зайняли «вичікувальну позицію». Зволікання з об’єднанням це втрата значних фінансових ресурсів, які могли б отримати села на свій розвиток.

К. С. Як Ви оцінюєте, мабуть, упереджене ставлення чиновників районної влади щодо створення і діяльності Сокирянської об’єднаної територіальної громади?

В. Р. Завдання реформи децентралізації влади − перерозподіл повноважень і ресурсів на користь об’єднаних громад. А це категорично не сприймається нашою районною владою. Замість консолідації зусиль, спрямованих на розвиток об’єднаних громад, як це робиться в інших областях і навіть в окремих районах нашої області, чиновники районної влади спочатку протидіяли об’єднанню наших громад, відтак окремі з них виявили бажання очолити ОТГ, а нині всіляко перешкоджають діяльності органів місцевого самоврядування Сокирянської ОТГ і досі виношують маячну ідею примусового створення однієї громади − район, що протирічить і закону «Про добровільне об’єднання громад» і Методиці формування спроможних громад. Використовуючи підручні їм місцеві засоби масової інформації, дискредитують ОТГ шляхом поширення неправдивої, далекої від реальності інформації та спотворення фактів. Однак, усім слід пам’ятати − правда завжди торжествує, і добро завжди перемагає зло.  

К. С. Яким Ви бачите майбутнє ОТГ?

В. Р. Переконаний, що наявність на теренах району трьох об’єднаних територіальних громад дасть поштовх до розвитку територій, оскільки буде три окремих центри розвитку. До речі, об’єднаним громадам відкритий шлях і до міжмуніципальної співпраці між ними. Тобто окремі об’єднані громади на договірних засадах можуть спільно вирішувати важливі для громад завдання, виконувати проекти.

Вірю, що майбутнє  за  спроможними, успішними об’єднаними громадами, що стане  основою незалежної, сильної,  заможної  України.

К. С. Шановний Василю Степановичу, дякую за розмову. Гадаю, мешканці нашої невеликої поки що об’єднаної територіальної громади можуть порадіти її успіхам і бути впевненими, що таке об’єднання спроможне на ще більші досягнення. З наступаючим Вас Новим роком і Різдвом Христовим. Хай з Божого благословення збуваються всі Ваші задуми і дії в ім’я згуртованості!

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь