A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Як господарювали і розвивались у 2016-му і які плани на 2017-ий рік

Дата: 10.02.2017 14:32
Кількість переглядів: 478

Як уже повідомлялося в нашій газеті, 26 січня 2017 року на двадцять другій сесії Сокирянської міської ради VІІ скликання було затверджено Програму соціально-економічного розвитку Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади на 2017 рік.

У своїй доповіді міський голова Василь Равлик спочатку проаналізував виконання програми соціально-економічного розвитку ОТГ у 2016 році.

Реалізація державної політики органами виконавчої влади, спрямованої на комплексний розвиток об’єднаної громади, дозволила отримати якісні зміни у фінансовому секторі, в економіці та соціальній сфері.

Головними завданнями були і залишаються забезпечення зростання основних показників роботи промислових підприємств та агроформувань, розширення бази оподаткування, виконання соціальних зобов’язань влади тощо.

Промисловість громади формується і розвивається у галузях машинобудування, добувної та переробної промисловості. Серед найбільших підприємств на території міста  Сокиряни та с. Коболчин такі промислові підприємства: ТзДВ «Сокирянський машинобудівний завод», ТзОВ «Сокирянський соковий завод», підприємство Сокирянської виправної колонії № 67, ДП «Сокирянське лісове господарство», АТ «Аоліт».

За січень−грудень 2016 р. промисловими підприємствами громади реалізовано  промислової продукції на  62.585,7 тис. грн.

Підприємства добувної та переробної промисловості громади реалізували промислової продукції: ТзДВ «Сокирянський машинобудівний завод» на суму 13,254,3 тис. грн.; підприємство ВК-67 – 5,822,0 тис. грн.; ДП «Сокирянське лісове господарство» − 13,572,2 тис. грн.; ТОВ «Сокирянський соковий завод» − 28,781,2 тис. грн.

Упродовж минулого року було приділено належну увагу прискоренню розвитку економіки громади, створенню нових робочих місць, підтримці суб’єктів господарювання усіх форм власності, розвитку і належному функціонуванню житлово-комунального господарства, соціальному захисту населення.

У 2016 році органами місцевого самоврядування Сокирянської ОТГ було організовано роботу щодо:

− забезпечення життєдіяльності громади та збереження її інфраструктури;

−залучення інвестицій для розвитку громади та пошуку додаткових джерел наповнення бюджету;

− соціального захисту населення;

− забезпечення ефективного використання комунального майна;

− вирішення земельних питань;

− підвищення якості управлінських та соціальних послуг, що надаються населенню громади.

Торгівельне обслуговування населення громади забезпечують 161 суб’єкти господарської діяльності, із них:   – 42  продовольчих магазинів,  94 – непродовольчі, 25 – змішаних. Аптечних закладів – 7, АЗС – 4, підприємств громадського харчування – 25, побутові послуги населенню міста надаються 24 суб’єктами господарської діяльності.

У Сокирянській гімназії, Сокирянському ЗНЗ №1 та Коблчинському ЗНЗ  навчається 1158 учнів, у трьох дошкільних навчальних закладах – 554 дитини. Працюють спортивна, художня та  музична школи.

Особливо-важливим є питання залучення зовнішніх інвестицій  розвиток громади.

З цією метою у структуру виконавчих органів введено посаду провідного спеціаліста з питань інвестицій. Міський голова, його заступники, працівники виконавчого комітету беруть участь у семінарах і форумах, на яких презентуються інвестиційні програми і проекти.

У рамках Німецької програми DIZ міськрадою подано проект, який виграв конкурс і має назву: «Розвиток та промоція використання сонячної енергії в м. Сокиряни».

Організовано роботу щодо забезпечення належного функціонування та покращення фінансово-господарської діяльності КП «Сокиряни-благоустрій», підвищення рівня обслуговування споживачів та поліпшення благоустрою  громади.

Упродовж 2016 року було організовано роботу міської влади в галузі будівництва, розвитку інфраструктури. Створено належні умови для збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва. Введено в експлуатацію 4 реконструйованих індивідуальних житлових будинки.

У зв’язку з відсутністю коштів Сокирянською виправною колонією призупинено будівництво другої черги житлового будинку по вул. М. Грушевського, 6-А.

Міською владою у минулому році зусилля були спрямовані на виконання робіт по розвитку інфраструктури ОТГ. За рік у повному обсязі освоєно кошти  інфраструктурної субвенції з державного бюджету в сумі 2.306 тис. грн. За ці кошти виконано:

− ремонт вулиць із асфальтобетонним покриттям – 785,8 тис.грн.;

− заміна вікон і дверей на трикамерні металопластикові в Коболчинській ЗОШ на суму 768,9 тис. грн. (в т. ч. співфінансування з міського бюджету 44,4 тис.грн.);

− капітальний ремонт спортивного залу і допоміжних приміщень (душові, роздягалки, туалети) ЗОШ № 1 м. Сокиряни – 475,5 тис.грн.;

− капітальний ремонт актового залу ДНЗ с. Коболчин – 124,2 тис. грн.;

− капітальний ремонт системи опалення (теплотраса) Сокирянської ЗОШ № 1, Коболчинської ЗОШ – 195.9 тис. грн.

Здійснено ремонт  вулиці Пушкіна з гравійним покриттям в с. Коболчин.

У зв’язку з відсутністю ліцензії на видобуток гравію у ДП «Сокирянський райавтодор» не відремонтовано заплановані вулиці з гравійним покриттям в м. Сокиряни та с. Коболчин.

Проводилися ремонті роботи житлового фонду, зокрема оздоблено фасади багатоквартирних житлових будинків, здійснено ремонт покрівель, відмостків тощо.

У рамках Програми реконструкції зовнішнього освітлення продовжено роботи з освітлення вулиць, заміни старих енергоємних на нові електричні економні лампи, на що виділено кошти в сумі 193,6 тис. грн. Встановлено додаткові світильники вуличного освітлення в кількості 86 одиниць (77 − в м. Сокиряни, 9 −  в с. Коболчин).

Відділом з питань будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та довкілля здійснюється розгляд звернень громадян щодо надання дозволу на будівництво, реконструкцію об’єктів містобудування, тощо. У 2016 році оформлено та видано забудовникам 19 будівельних паспортів. 

У рамках інфраструктурного забезпечення відкрито 2 пасажирських маршрути для перевезення дітей та пасажирів: Грибок – БК с. Коболчин – пошта м. Сокиряни та житловий масив «Та гора».

Освітня галузь. Відділом з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді і спорту  впродовж 2016 року забезпечено реалізацію державної політики в галузі освіти. Належну увагу приділено розвитку всіх освітянських закладів, їх фінансуванню та покращенню матеріально-технічної бази. Для потреб загальноосвітніх навчальних закладів придбано комп’ютерну техніку, обладнання, меблі, спортивний інвентар на загальну суму 400,3 тис. грн. Зокрема для ЗОШ № 1 − 144,7 тис. грн.; Сокирянської гімназії – 53,2 тис. грн.; ЗОШ с. Коболчин – 202,4 тис. грн., в тому числі 57,3 тис.грн. – обладнання спортивного майданчика.

На покращення матеріально-технічної бази  дошкільних навчальних закладів освоєно кошти в сумі 273,9 тис. грн. в тому числі: 3 дитячих майданчики, які буде встановлено з настанням сприятливих погодніх умов, вартістю 163,5 тис. грн.

Розвиток культури. Створено відповідні умови для функціонування Коболчинського БНТД. Придбано ноутбук, пристрій для обігріву приміщення, головні убори для учасників самодіяльного народного хору «Любисток». Забезпечено участь хорового колективу у фестивалі та конкурсах (місто Чорноморськ, місто Київ, місто Чернівці).

У сфері соціального захисту забезпечено виконання визначених законодавством прав громадян щодо соціального захисту, зайнятості населення, захисту прав дітей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За результатами обстеження умов проживання одноразову грошову допомогу отримали 275 осіб на загальну суму 82,8 тис. грн., в тому числі учасники бойових дій та особи, які брали участь в АТО – 16 осіб на загальну суму 8,0 тис. грн.

Опрацьовано 127 заяв громадян щодо звільнення від плати за харчування їхніми малолітніми дітьми у ДНЗ м. Сокиряни та с. Коболчин за рішенням виконкому міської ради.

Здійснено обстеження умов проживання громадян зі складанням відповідних актів з метою визначення права на одержання різних видів державних допомог за певних обставин – 296, із них для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 155, субсидій – 127, догляд за інвалідом І чи 11 групи внаслідок психічного розладу – 14.

На обліку перебуває 19 сімей, які опинились в складних життєвих обставинах, із них 11 в м. Сокиряни, 8 − в с. Коболчин.

Протягом квітня-травня, жовтня-грудня 2016 року  начальником та спеціалістами відділу соцзахисту надається системна допомога управлінню соціального захисту населення Сокирянської РДА з упорядкування справ по призначенюя субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. 

Важливу роль у розвитку аграрного сектору економіки громади відіграє вирощування  підприємствами  сільськогосподарської  продукції.

За період з січня  по грудень 2016 року в галузі регулювання земельних відносин вживалися заходи щодо:

− забезпечення раціонального і ефективного використання земель;

− створення умов для сприяння розвитку сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств;

− здійснення контролю за виконанням агроформуваннями зобов’язань із виплати дивідендів за оренду земельних паїв;

− проведення інвентаризації земельних ділянок, наданих для ведення особистого селянського господарства і городництва, їх оптимізації та використання за цільовим призначенням.

Триває робота щодо оформлення договорів оренди на земельні ділянки, зокрема укладено 18 договорів оренди на право користування земельними ділянками. Сплачено земельного податку:

− юридичними особами – 369,047 тис. грн;

− фізичними особами – 91,375 тис. грн.

Сплачено орендної плати:  

− юридичними особами – 829,334 тис. грн.;

− фізичними особами – 368,327 тис. грн.

− за користування об’єктами водного фонду – 8,513 тис. грн.

Від продажу земельних ділянок надійшло 16,739 тис. грн.

Передано у власність громадянам Сокирянської ОТГ земельні ділянки:

− в м. Сокиряни для ОСГ – 175 площею 37,3754 га;

− для індивідуального житлового будівництва – 116, площею 10,9147 га.

− в с. Коболчин для ОСГ 27 ділянок площею 7. 2059 га;

− для індивідуального житлового будівництва − 18 площею 3,5232 га. 

З метою забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг, з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» створено центр надання адміністративних послуг при виконавчому комітеті Сокирянської міської ради. Через ЦАП надаються 59 адміністративних послуг, що надаються структурними підрозділами міської ради та територіальними органами виконавчої влади. На кожну послугу розроблено інформаційні та технологічні картки, які відповідають вимогам чинного законодавства. З них 24 – адміністративні послуги, 35 – послуги дозвільного характеру.

Протягом квітня-грудня 2016 року до ЦНАПу від суб’єктів звернень надійшло 1025 заяв на отримання послуг, надано 1619 адмінпослуг за різними напрямами та 168 консультацій, в тому числі – 1344 безпосередньо ЦНАП щодо реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації тощо. Отримано коштів 11,305 грн.

В період з січня-грудня 2016 року реєстраційною службою виконкому Сокирянської міської ради здійснено:

− державну реєстрацію нерухомого майна та реєстрацію іншого речового права в кількості 659 реєстраційних справ;

−  державну реєстрацію 41 фізичної особи – підприємця та 2 юридичних осіб;

−  державну реєстрацію припинення діяльності 82 фізичних осіб-підприємців та 2 юридичних осіб;

−  78 реєстраційних дій щодо державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в ЄДР.

Реєстраційною службою міськвиконкому надано адмінпослуг на суму 107,0 тис. грн.

Відділом з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій забезпечено виконання планових завдань з відбору та прийняття на військову службу за контрактом. Організовано проведення призову на строкову військову службу та перевезення громадян до обласного збірного пункту в м. Кіцмань. Належним чином організовано військовий облік громадян Сокирянської ОТГ.

Створено комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Придбано протипожежний інвентар на суму 25,0 тис. грн.

Впродовж 2016 року організовано роботу щодо взаємодії влади з громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, релігійними організаціями тощо.

З метою вільного та безперешкодного доступу населення до рішень міської ради, її виконавчого комітету організовано роботу офіційного інформаційного інтернет-сайту. Висвітлення діяльності влади, важливих подій в ОТГ також здійснюється на сторінках міської газети «Сокиряни − сім днів».

(У наступному номері газети буде подано план соціально-економічного розвитку Сокирянської ОТГ на 2017 рік).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь