A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Сокирянська ОДПІ інформує

Дата: 27.03.2018 14:45
Кількість переглядів: 508

                                 

                                    Самотня мати має право на застосування підвищеної податкової соціальної пільги
     Сокирянська ОДПІ нагадує, що порядок надання податкових соціальних пільг (далі - ПСП) встановлений ст.169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

     Згідно з п.п.169.1.1 п. 169.1 ст.169 ПКУ будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

     Платник ПДФО, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ (у 2018 році - 1321,50 грн.), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років (п.п.169.1.3 п.169.1 ст.169 ПКУ).

     Відповідно до підпунктів 169.3.1 та 169.3.2 п.169.3 ст.169 ПКУ, якщо платник ПДФО має право на застосування ПСП з двох і більше підстав, застосовується одна ПСП з підстав, що передбачає її найбільший розмір, за умови дотримання процедур, визначених п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст.169 ПКУ.

     Платник ПДФО, який має право на застосування ПСП більшої, ніж
передбачена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, зазначає про таке право у заяві про застосування ПСП, до якої додає відповідні підтвердні документи.

    Отже, самотня мати має право на застосування ПСП у розмірі 150 відсотків суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених п.п. 169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, та наданням відповідних підтверджуючих документів.

              Спадщину та дарунок від нерезидента, далеких родичів та знайомих слід задекларувати до 1 травня 2018 року
     Сокирянська ОДПІ нагадує, що громадяни, які у 2017 році отримали спадщину (дарунок) від родичів першого та другого ступеня споріднення, не зобов’язані подавати декларацію і сплачувати податок з суми отриманої спадщини
(дарунка).

      Членами сім’ї фізичної особи відповідно до ступеня споріднення вважаються:
     -перший ступень споріднення - батьки фізичної особи, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені;
        - другий ступень споріднення - рідні брати та сестри фізичної особи, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.
      Громадяни, які отримали спадщину від інших (більш далеких) родичів, а також від просто знайомих мають з вказаної суми спадщини (дарунка) сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відсотків та військовий збір за
ставкою 1,5 відсотка.
      Громадяни, які отримали спадщину (дарунок) від нерезидента, незалежно від ступеня споріднення, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи та сплати з вказаної суми спадщини (дарунка) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовий збір за ставкою 1,5 відсотка.
         Одночасно повідомляємо, що громадяни, які отримали спадщину (дарунок) не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення та від нерезидентів зобов’язані подати податкову декларація про майновий стан і доходи за 2017 рік у строк до 1 травня 2018 року, до податкового органу за місцем реєстрації громадянина (тимчасового проживання) та самостійно сплати податок та збір до 1 серпня 2018 року.
                                                              Про основні категорії доходів, які є обов’язковими для декларування
          Сокирянська ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області звертає увагу громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи, що термін її подання спливає до 01 травня 2018 року.
            Декларацію необхідно подати за місцем податкової адреси платника.
            Є кілька варіантів подання декларації:
- особисто (або уповноваженою на це особою);
- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не пізніше ніж за 5 днів до завершення кінцевого терміну подання);
- в електронному вигляді через сервіс «Електронний кабінет» на веб- порталі ДФС (для цього необхідно отримати електронний цифровий підпис).
         Звертаємо увагу громадян на основні категорії доходів, які є обов’язковими для декларування за 2017 рік. Зокрема, це дохід отриманий у вигляді спадщини (дарування), від фізичної особи, що не є членом сім’ї першого та другого ступенів
споріднення; дохід, отриманий платником податку як додаткове благо; інвестиційний прибуток (дохід) від операцій з інвестиційними активами; продаж автомобілів та/або мотоциклів, та/або мопедів (більше ніж раз на рік).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь