A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

ЯК І ЗА КИМ СПАДКУЮТЬ ОНУКИ? – про це інформує Сокирянське бюро правової допомоги

Дата: 04.05.2018 16:47
Кількість переглядів: 86

 

Після смерті дідуся чи бабусі претендентів на майно може бути декілька. Наприклад, переживший спадкодавця чоловік або дружина, діти – син чи дочка…

А чи можуть онуки отримати будинок або квартиру, що залишилися від бабусі? Це питання задають досить часто.

При наявності заповіту майно успадковують вказані у ньому особи. Якщо дід за життя залишив заповіт і передав всю свою власність онукам, проблем не виникне. Останній отримає майно, як того вимагає воля спадкодавця. Але якщо заповіт відсутній, процедура спадкування буде здійснюватися у відповідності за законом, згідно черги.

Закон визначає 5 черг спадкоємців:

  • До першої черги входять син/дочка спадкодавця, переживший чоловік/дружина, його батьки;
  • Друга черга – це рідні брат/сестра спадкодавця, бабуся/дід;
  • До третьої черги входять рідні дядьки та тітки померлого;
  • До четвертої черги відносяться особи, що жили разом із власником майна однією сім’єю – не менш ніж 5 років, аж до смерті;
  • У п’яту чергу право на спадщину отримують інші рідні померлої особи до шостого ступеня споріднення.

Таким чином, онуки померлого дідуся та бабусі входять до останньої, п’ятої черги спадкоємців. Вони мають шанс отримати у власність майно, якщо інші родичі – з  першої по четверту чергу – відсутні або відмовилися вступати у спадок.   

Крім того, згадка про онуків як претендентів на майно, міститься у статті 1266 Цивільного кодексу України. Так, онуки отримують долю у спадщині, яка б належала їх матері, батьку, діду, бабі, якби вони були живі на час відкриття спадщини. Іншими словами, онуки можуть успадковувати майно, якщо їх батько/мати померли раніше бабусі/дідуся, або разом з ними.

Наведемо приклад: п’ять років тому при пожежі загинули чоловік та дружина Іванови. У них залишився повнолітній син. Через якийсь час помер дідусь – батько загиблої при пожежі Іванової. Своє право на майно заявив рідний брат покійного. Правонаступником у цьому випадку виступає онук покійного діда. Рідний брат успадковує в другу чергу і не є претендентом на спадщину, оскільки онук буде приймати майно за правом представлення.

Крім цього онуки виступають правонаступниками за правом спадкової трансмісії, якщо їх батько або мати (діти спадкодавця) померли після того, як настала смерть бабусі чи дідуся і не встигли отримати спадщину (тобто протягом шести місяців, які даються для прийняття спадщини). У цьому випадку онуки будуть виступати правонаступниками не померлих бабусі/дідуся, а батьків.

ДОВІДКОВО!

До Сокирянського бюро правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Сокиряни, вул. Центральна, 41,А (приміщення відділу статистики), тел. (03739) 2-03-68.

Для цілодобового забезпечення доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.

 

Головний спеціаліст Сокирянського бюро правової допомоги  Я. Ясінська


« повернутися

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь