A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Чому українці живуть гірше від європейців?

Дата: 06.03.2019 14:59
Кількість переглядів: 319

 

 

 

    Люди в нашій країні розуміють і знають  дуже складні речі що відбуваються у світі: причини і закони за якими рухаються планети, чому міняється погода і клімат, як і чому поширюються хвороби, а от прості речі що відбуваються в нашій державі, не всі розуміють. Наприклад назвати причини, чому ми живемо набагато гірше від європейців, не всі можуть, для чого і як проводити реформи, особливо адміністративно-територіальну, не всі розуміють, за кого потрібно голосувати на виборах, не всі знають.

   Справа в тому, що суспільство і держава існує і розвивається теж за своїми законами, та правилами, і вони не є складними. Ці закони, правила, причини і наслідки розвитку суспільства і держави вивчаються у школі на уроках історії та правознавства.

   Наприклад, держава виникла тоді, коли люди поділились на бідних і багатих, люди об’єднуються в державу, щоб захиститись від зовнішньої загрози, причиною усіх війн є бажання захопити і контролювати чужу територію .  

   Щоб зрозуміти причини поганого становища в Україні, потрібно дещо пригадати. Через критику соціалізму та декомунізацію, ми забули що все населення – суспільство, поділяється на суспільні групи – класи. Простіше кажучи на бідних і багатих. А держава, як форма організації влади існує завжди в інтересах домінуючої частини населення. Той клас суспільства який є головним, хто впливовіший, хто реальна влада в державі, то в інтересах цього класу  існує держава.

   Після того як люди поділились на бідних і багатих, багаті створили державу щоб захисти себе і своє багатство від бідних. Тисячу років назад в суспільстві головними, впливовішими і при владі, були феодали. Тоді держава існувала в інтересах феодалів. Таке феодальне суспільство було дуже несправедливим до простого народу. З розвитком товарно-грошових, капіталістичних відносин у Європі виникли нові верстви населення – це капіталісти (їх в історії частіше називають буржуазією) і клас пролетарів. Капіталісти, ставши багатшими від феодалів прийшли до влади , в основному з допомогою бідних верств населення через буржуазні революції,  і держава почала існувати вже в інтересах капіталістів. Та капіталізм теж був несправедливим до простих людей. Більш ніж сто років назад капіталісти, захопивши повністю владу, створили великі монополії, поділили ринки збуту, підняли ціни на свої товари і нещадно експлуатували народ та грабували  країну.

   Сто років назад, бідні люди, пролетарії, не витримавши знущань капіталістів піднялись на революцію. Спочатку в Російській імперії вони, очолювані більшовиками, захопили владу, знищили капіталістів, встановили диктатуру пролетаріату і почали розбудовувати соціалізм, та йти до  комунізму. Але і соціалізм теж не був справедливим суспільством, тому що при ньому виник новий прошарок суспільства – партійна номенклатура, яка була при владі, і тепер держава існувала в його інтересах. Поки протягом майже вісімдесяти років в Радянському Союзі люди йшли до світлого і справедливого комунізму, то в західних країнах за цей час, при капіталізмі,  прості люди зажили в рази краще,  заможніше і справедливіше.

   Звичайно в нас, громадян України, виникло природне бажання жити так як живуть європейці, побудувати такі суспільні відносини як у Європі. Після того як Україна здобула незалежність, поступово в нашій державі почали знову будувати капіталізм і недавно Україну світ визнав як країну з ринковою економікою.

   То чому ж ми, рухаючись у Європу, за десятки років, так і не зажили таким життям як європейці? Чому в нас знову несправедливе суспільство?

   Навіть наші західні найближчі сусіди, в яких теж був соціалізм, живуть в рази від нас краще.

   Справа в тому, що будуючи знову в нашій країні капіталізм, ми рухались не вперед до сучасної Європи, а навпаки - повернулись більш ніж на сто років назад, до тих суспільно-економічних відносин які існували у дев’ятнадцятому столітті, коли владу знов захопили капіталісти, вони створили великі монополії, розділили між собою ринки збуту і сфери впливу, підняли ціни на свої товари і послуги, нещадно експлуатують простих людей і грабують нашу країну.

   Чому на Заході люди живуть на багато краще ніж ми?

   Тому що в західних країнах справжня демократія, влада справді належить  народу, там громадянське суспільство, суспільство свідомих громадян, які беруть активну участь в управління своєї держави, які не мовчать в разі порушення їхніх прав і свобод, громадяни які під час виборів не продають свої голоси і совість за гречку, гроші чи  посади, не голосують за політиків які їх обманювали, не вибирають політиків котрі будуть захищати інтереси капіталістів. Там потужній середній клас, який складає основну частину економічного і політичного життя західного капіталістичного суспільства. Одним реченням - на Заході домінуючою частиною населення в державі є прості люди і там держава існує в їхніх інтересах.

   Для того щоб ми зажили як європейці, потрібні в нашій країні змінити суспільні відносини, як кажуть - потрібно змінити систему. В першу чергу змінити при владі політиків. В українській державі сьогодні при владі на державних посадах знаходяться капіталісти, або їхні продажні ставленики.  Нагадую вам що в нашій країні капіталізм. Капітал – це гроші вкладені в щось, що дає прибуток. Якщо капіталіст, чи великий чи малий, вкладає свої гроші у політику, в політиків, у виборчу компанію, то він це робить щоб  отримати прибуток . Та які б праведні, справедливі, розумні, потрібні речі не говорили такі політики, ви повинні знати, що в них одна мета – отримання великих прибутків використовуючи державну посаду.

   На Заході при владі теж є капіталісти. Але, якщо наші мільярдери і мільйонери здобули свої статки в основному завдяки наглості та жадібності,  то західні - здобули свої статки в основному в спадок, а нагліть та жадібність не завжди спадково передаються.

   Цей рік є роком виборів. Чи легко нам зробити правильний вибір і привести до влади чесних політиків? Думаю дуже важко. Майже всі засоби масової інформації належать капіталістам, або їм підконтрольні: друковані видання, телеканали, радіо, інтернетресурси. Інтернет та соціальні мережі теж ненадійне джерело інформації. Сучасні винаходи і технології дають можливість за нами слідкувати в соціальних мережах, вивчати наші вподобання і невимушено нас агітувати за потрібного кандидата чи політичну силу. Такі сучасні технології було використані в Нідерландах і Великій Британії під час референдумів, в США під час президентських виборів. Соціологічні опитування і політичні рейтинги це теж механізм впливу на виборців.

  Що нам потрібно знати під час вибору кандидата за якого маємо проголосувати під час виборів?

  Не голосувати за капіталістів і їх ставлеників. Розуміти що дорогі політичні технологи, політична реклама, показ політика по телебаченню  в політичних шоу, навіть в новинах коштує величезних коштів, а це капітал який потрібно власнику капіталу не тільки повернути а ще й примножити. Після перемоги такого політика ці кошти  будуть братись від нас з вами. Тому чим дорожча виборча компанія політика - тим гірший він для нас і держави. Щоб розуміти інформацію про політиків, яку ми отримуємо дивлячись телевізор чи слухаючи радіо, потрібно знати олігарха-власника радіо чи телеканалу. Якщо на цьому телеканалі  політика показують від ранку до вечора, хвалять його то цей політик, вразі перемоги на виборах, принесе користь і примножить капітал власника цього каналу.  А якщо на цьому каналі не показують іншого політика чи навіть критикують, то цей політик вразі перемоги на виборах  навіть загрожує зменшенню капіталу  олігарха. До інформації про політиків потрібно ставитись критично, інформацію потрібно отримувати з декількох джерел, аналізувати її, адже правда завжди знаходиться посередині. Серед теперішніх кандидатів на пост президента України мабуть не має такого, портрет якого, би ми пізніше з гордістю зображали на українській валюті, але серед них є ті що хочуть і спробують покращити наше життя і наблизити до стандартів європейського. Наш громадянський обов’язок розібратись в усьому цьому і правильно зробити свій вибір.

   Не забувайте, що велика кількість людей довгий час боролась, вмирала і сьогодні вмирає за незалежну Україну з головною метою - щоб наша держава існувала в першу чергу в інтересах всіх громадян України, а не в інтересах невеликої кількості багатіїв, чи ще гірше в інтересах громадян сусідньої держави.

  Європейці у своїх державах збудували такі сучасні, чесні, справедливі суспільні відносини, в основному  шляхом розумного голосування на виборах, тож наше майбутнє в наших руках.

 

   Андронік Леонід Васильович,     вчитель історії Корманського НВК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь