A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Засідання методичного центру природничо-математичних дисциплін  у  Коболчині

Дата: 06.05.2019 16:35
Кількість переглядів: 479

         Загальновідомо, що сучасний учитель має перебувати в постійному пошуку. Педагогічна праця повинна бути творчою, бо на сьогоднішній день є неповторними діти, обставини, особистість самого наставника. Виховати компетентного учня може лише творчий і компетентний учитель. Сприяти цьому повинна чітко налагоджена методична робота.

          Проблема «Підвищення професійної компетентності вчителів природничо-математичного циклу в умовах сучасного освітнього простору» стала предметом обговорення і дискусій на засіданні методичного центру вчителів природничо-математичного циклу ЗЗСО Сокирянської ОТГ, яке нещодавно відбулося на базі закладу загальної середньої освіти села Коболчин. Семінар - практикум було проведено у формі педагогічного воркшопу. Керівник педагогічного підрозділу Н.М.Кучінік обґрунтувала актуальність та перспективність вибраної проблеми, презентувала професійний словник учителя ХХІ століття.

         У рамках практичного блоку учасники засідання відвідали урок партнерства у контексті компетентісного підходу «У співпраці – запорука успіху та міцних знань. Розв’язування задач за допомогою квадратних рівнянь», проведений учителем математики Н.М. Кучінік .  На занятті продемонстровано можливості використання в роботі технологій критичного мислення, багатий арсенал методів та прийомів навчання: робота в групах та парах, аутотренінг, «ромашка Блума», «фішбоун», реалізація міжпредметних зв’язків через призму наскрізних ліній ключових компетентностей. Безпосередніми учасниками уроку були батьки учнів. Захід, який  проведено на високому методичному рівні,  засвідчив,  що трикутник «учні-вчителі-батьки» - не просто геометрична фігура, а педагогічний трикутник партнерства, співпраці та співробітництва.

         Учитель економіки Ю.П.Шпанюк запросила гостей на інтегроване факультативне заняття з економіки та інформатики – бізнес-коучинг «У гостях у фірми». Основна роль на занятті була відведена десятикласникам–коучерам, які на основі підприємства, що займається садівництвом, продемонстрували свої підприємницькі, організаторські, комунікативні та творчі здібності, показавши злагоджену роботу всіх підрозділів фірми: менеджменту, аналітичного та фінансового відділів. Проведений захід відзначався великою підготовчою роботою, актуальністю проблеми, вдалим використанням місцевого матеріалу, різноманітністю форм та методів роботи. 

         Із великим захопленням не тільки учні початкової ланки, але й дорослі, спостерігали за дослідами й експериментами, проведеними старшокласниками під час позакласного заходу «Фізичний десант у початкових класах». Захоплююча подорож до фізичної лабораторії, підготовлена вчителем фізики А.П.Чернієм, сприяла вихованню цікавості та інтересу до фізики як науки, збагаченню кругозору та інтелекту учнів додатковими знаннями. Були результативно використані інтерактивні види роботи, що спонукали до розвитку розумової  активності школярів, адже дітям подобається дослідницька діяльність – важливий шлях до пізнання.

         Під час методичного блоку вчителем біології  Н.В.Шаматайло презентовано педагогічний дайджест «Використання творчої спадщини Сухомлинського В.О. на уроках природознавства, біології та екології». Нині система Нової української школи тісно пов’язана зі спадщиною видатного вітчизняного педагога. Твори, що вийшли з-під пера Сухомлинського В.О., - це золоті розсипи педагогічних ідей, знахідок, рекомендацій і просто добрих порад. Саме це стало методичними родзинками виступу вчителя. 

Сучасні педагогічні технології передбачають новий підхід до навчання, виховання та формування особистості учня. Метод проектів у наш час вважається технологією ХХІ століття, бо дає змогу ефективно формувати в учнів ключові компетентності.  Метою проекту «Як прибрати пластик зі свого життя», підготовленого учнями 10 класу під керівництвом учителя хімії Н.П. Янчук, було привернути увагу до проблеми забруднення середовища пластиком. Учениця Лоєвська Антоніна під час захисту короткострокового проекту зосередила увагу на дослідженні проблем забруднення навколишнього середовища пластиком, шляхи розв’язання цієї проблеми у світі  та способи використання й утилізації пластику з меншою шкодою для довкілля.

Підвищенню професійної майстерності вчителя сприяє післядипломна освіта, яка тримається на трьох китах: самоосвіта, курсова перепідготовка, участь у методичній роботі. Саме про це йшла мова на засіданні «проблемного» столу «Інновації та нововведення в шкільній природничо-математичній освіті: виклики часу, вектори розвитку, ризики».

При обговоренні всі учасники засідання  оцінили роботу педколективу, дякували  адміністрації закладу, всім учителям, долученим до роботи семінару,  і, особливо,  вчительці математики, методисту, керівнику методичного центру природничо-математичних дисциплін навчальних закладів Сокирянської ОТГ, Кучінік Наталі Михайлівні. ЇЇ  безперечні здібності організатора та лідера, вміння об´єднати  колектив, грамотно вказати  потрібний напрямок колегам, уміння донести ідею до слухачів у зрозумілій  та доступній формі надихають  на  творчість, нові підходи та методи у викладанні.  Керівник центру Кучінік  має широкий кругозір, ерудованість, логіку та аналітичне мислення , вміння бачити перспективу, комунікабельність, креативність і , що особливо важливо, грамотність .

Спеціаліст відділу з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді та спорту Сокирянської міської ради Т.М.Щербатюк інформувала про результати участі учнів ЗЗСО Сокирянської ОТГ у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з предметів природничо-математичного циклу та про проведення ДПА в 9 класі в 2018-2019 навчальному році.

      За результатами проведеного семінару-практикуму прийнято методичні рекомендації.

Т.Щербатюк, спеціаліст з питань освіти, культури, охорони здоров´я, молоді та спорту Сокирянської міської ради.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь