A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

      Заклади освіти  Сокирянської ОТГ готові розпочати  навчальний рік

Дата: 20.08.2019 16:11
Кількість переглядів: 398

 

     

 

Освітяни Сокирянської громади готуються до першовересня…Ритм ремонтних та підготовчих робіт у приміщеннях і на територіях освітніх закладів Сокирянської ОТГ завершується, адже скоро школи наповняться дітворою.

У рамках підготовки шкіл,  дитячих установ  Сокирянської громади до нового навчального року та опалювального сезону голова Сокирянської об`єднаної громади Василь Равлик разом із робочою групою  здійснили огляд  навчальних  закладів. Упродовж літнього періоду ремонтні роботи здійснювались за рахунок державного та міського бюджетів, на які витрачено 3025,8 тис.грн.

Навчальні заклади Сокирянської громади готові до початку навчального року. Створені відповідні умови для навчання та виховання учнів, приділена особлива увага організації навчання учнів Нової української школи. Завершена підготовка до роботи навчальних закладів, а саме:  проведено поточний ремонт навчальних кабінетів, майстерень, коридорів, їдалень, вбиралень та інших шкільних приміщень.

Огляд дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Сокирянської громади показав, що адміністраціями та педагогічними колективами всіх освітніх установ проведено посильну підготовку до нового навчального року та створено комфортні умови для навчання, виховання учнів. Всюди відчувається вболівання працівників освіти за свої навчальні заклади,, зокрема навчальні кабінети, класні кімнати.       Котельні та  системи опалення приміщень готові  до опалювального сезону.

У 2019-2020 навчальному році зусиллям відділу з питань освіти, культури, охорони здоров`я, молоді і спорту та міської влади будуть спрямовані на подальше здобуття якісної освіти на сучасному етапі, зміцнення матеріально-технічної бази всіх навчальних закладів, поповнення   бібліотечних фондів, збільшення кількості комп`ютерної техніки, забезпечення та покращення умов доступності до якісної освіти  школярів з особливими потребами.

Підсумовуючи результати огляду навчальних закладів, теплі слова вдячності голова міської ради Василь Равлик висловив директорам навчальних закладів та педагогічним колективам, які в період відпусток виходили на роботу, контролювали хід ремонтних робіт та щиру подяку батькам, учням, які брали активну участь у підготовці до нового навчального року. Він також наголосив, що освітяни громади в черговий раз доводять, що готові до змін та можуть надавати якісні освітні послуги.

          Спілкуючись з директорами навчальних закладів про хід проведення ремонтних робіт, пропонуємо вашій увазі їх коментарі:

-Махіборода Джульєта Василівна, Сокирянська гімназія:

«…Слід зазначити, що будівлі закладу та приміщення гімназії відповідають реалізації завдань освітніх програм. У закладі посильно створено умови для роботи й навчання. Щира подяка міській владі за виділені кошти (295, 0 тис. грн) на придбання матеріалів для ремонту, батьківській громадськості і педагогам за підготовку класних приміщень, працівникам гімназії за старання і невтомну працю. Особлива подяка класним керівникам Шереметі С.В., Цибулько Н.А., Головачук М.А., Серебрянському О.Ю., завгоспу Скальському С.І., робітнику Тимчуку А.П., техпрацівникам Вітровій С.Є., Корніченко Ю.В., Цецуліній О.В., Чумак Т.А., випускнику гімназії Нуці Дмитру і його дідусеві, учителям Георгіяну О.В., Остапенко О.М..

      Згідно з перспективним планом роботи гімназії та з ініціативи педагогічного і батьківського колективів упродовж літнього періоду проведено роботи щодо підготовки закладу до освітнього процесу, зокрема:

- здійснено косметичні ремонти у 19 класних кімнатах, адміністративних приміщеннях, їдальні, коридорах,  вбиральнях;

- встановлено ламінатне покриття підлоги у 2 класних кімнатах, кабінеті інформатики, учительській;

- замінено двері у 2 приміщеннях;

- встановлено частину металевої огорожі біля ІІ корпусу;

- покрито облицювальною плиткою поріг і замінено ганок у внутрішньому дворі.

Разом з тим, ще є потреби у поповненні навчальних кабінетів необхідним обладнанням, оновленні устаткування та ремонті харчоблоку, важливою є проблема відсутності спортивної зали та належного приміщення для бібліотеки».

-Заришняк Одарка Михайлівна, заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 м.Сокиряни:

  «…На придбання відповідних матеріалів для проведення ремонтних робіт виділено кошти в сумі 515,6 тис.грн. Колектив закладу висловлює щиру подяку міській владі за виділені кошти та велику вдячність педагогам і технічному персоналу школи, батькам. Завдяки їх праці в закладі створено комфортні умови для навчання.

   За літній період у закладі здійснено косметичні ремонти у всіх класних кімнатах, спортивній та актовій залах, майстернях, коридорах, адміністративних приміщеннях, вбиральнях.  Зроблено натяжні стелі в трьох класах; встановлено ламінатне покриття підлоги в двох класних приміщеннях. Завершується капітальний ремонт у хімічному та фізичному кабінетах. Кабінети географії,  хімії, фізики, мистецтва поповнено новими стендами та навчальним обладнанням. У бібліотеці оформлено  та поновлено книжкові виставки та їх назви. Для двох перших класів закуплено дидактичні матеріали».

Мітряк Олег Васильович, заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Коболчин:

 «…Завершено поточний ремонт у всіх класних кімнатах, коридорах, спортзалі, їдальні, кабінетах загального користування, вбиральнях.    Закуплено стенди для кабінетів фізики та хімії,  одномісні парти та стільці для 1-го класу та  кабінету хімії, телевізор, ноутбук, принтер, стільці в кабінет практичного психолога,  роутер для бібліотеки, ледлампи 30 шт, 70 метрів водопровідної труби, зроблено ремонт каналізації в кабінеті фізики, встановлено ліхтарі вуличного освітлення 2шт. Все це зроблено за кошти міського бюджету в сумі 159, 8 тис.грн. Закуплено за кошти батьків жалюзі для 1-го класу, шафу для 2-го класу, виготовлено стенди для 3 і 4 класів, та оновлено панелі в 7-му класі».

Руснак Леся Михайлівна, директор ЗДО «Веселка»:

«…Відповідно до заходів на літній період щодо проведення поточного  ремонту по ЗДО №1 «Веселка» було здійснено ряд робіт по благоустрою території та приміщень. Загалом використано 15.000 гр на емальові та водоемульсійні фарби. Пофарбовані ігрові майданчики,  підлоги  в усіх вікових групах, кабінетах. Виготовлене дерев'яне накриття на пісочницях, збудований павільйон на суму 8.000 тис.гр. Встановлена кам'яна огорожа на суму 37.000 тис.гр. та огорожа із жесті на суму 7.000 тис.гр. В молодшій групі в спальній кімнаті та в кабінеті психолога відремонтовано підлогу, застелено лінолеумом і наклеєно шпалери  на суму 10.000 грн. Робіт виконано немало, планів багато на перспективу. Хочу відмітити, що всі ці роботи виконані виключно за кошти міського бюджету. Батьки на поточні ремонтом не були залучені і фінансової допомоги не надавали. Лише в ясельній групі батьки проявили ініціативу 50% на 50% (міський+благодійний) виготовили павільйон і паркан. Хочу подякувати окремим батькам ясельної групи за виготовлення ігрового обладнання на дитячому майданчику, а саме: Олександру Крохмалюку, Андрію Щербаню, Олександру Присакарю, Дмитру Грищуку.  Садок повністю готовий до зустрічі малят в новому навчальному році!»

 Потульніцька Наталя Миколаївна, директор ЗДО «Барвінок»:

«…З бюджету міської ради було виділено на ремонтні роботи 121,4 тис. грн. та використано їх на фарбування дитячих майданчиків, павільйонів, парканів, лавочок, столів, турніків, пісочниць, каруселів, гіркок, корабликів.

У групах зроблено косметичні ремонти , побілено та пофарбовано туалетні кімнати , мийки.

В ясельній групі «Гноми» проведений капітальний ремонт  ігрової кімнати та коридору ( вирівнювання стін шпаклівкою та підлоги відповідною рідиною, фарбування водоемульсійною фарбою стін та стелі).

Здійснено ремонт коридорів закладу, а саме: шпаклювання, ґрунтування, побілка, фарбування підлоги. Проведено косметичний ремонт харчоблоку та замінено сантехніку, побілено бордюри, басейн, зроблено ремонт вуличної вбиральні та встановлено раковини –мийки, проведено заміну каналізаційних труб, кранів, сифонів, гофрів, шлангів для води у туалетних кімнатах нашого закладу. У групу  «Гніздечко» придбано 33 метра тюлі.».

Ніна Федорівно Глушко, директор ЗДО «Дзвіночок»:

«…Наш заклад вже підготовлений до навчального процесу. З міського бюджету на ремонтні роботи витрачено 100,8 тис. грн. За ці кошти  зроблено капітальний ремонт харчоблоку, а саме замінено  електроплиту  (25 700 грн.), поставлено нову облицювальну плитку на стінах та підлозі, відремонтована механічна система вентиляції, прокалібровано термометри, замінено всю сантехніку.

В усіх групах зроблено косметичні ремонти: відремонтовано підлогу, постелено новий лінолеум, замінено сантехніку, за кошти батьків придбано килимове покриття. Зроблено ремонт в кабінеті медичного працівника.»

  Перелік позитивних змін можна продовжувати, але проблеми є завжди і якщо вони на постійному контролі у керівників, то є впевненість, що вирішення їх буде безперечним. Отож, всі готові розпочати новий  2019-2020 навчальний рік.

У добрий час!

 Валентина Марівцан,  провідний спеціаліст сектора організаційної роботи, зв`язків з громадськістю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь