A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Здоров'язбережувальні технології  в роботі з дітьми закладу дошкільної освіти

Дата: 11.09.2019 16:33
Кількість переглядів: 281

Пріоритетним напрямком роботи закладу дошкільної освіти № 2 «Барвінок» м.Сокиряни є  фізкультурно – оздоровча робота.

Навряд чи можна знайти батьків чи педагогів, які не хотіли б , щоб їхні діти росли здоровими. Однак багато хто не  знає, як цього домогтися. Деякі батьки взагалі вважають, що здоров’ям дитини мають опікуватися медики, а їх завдання – піклуватися про харчування та одяг для своїх чад. Саме тому збереження та зміцнення здоров’я кожної дитини є одним з основних завдань закладу. Адже основи здоров’я закладаються у період раннього  та дошкільного дитинства.

Педагогічним колективом нашого закладу запроваджено низку системних заходів, спрямованих на збереження здоров’я  вихованців. Поряд із традиційними технологіями фізкультурно – оздоровчої роботи ми використовуємо інноваційні технології, вивчаємо та впроваджуємо  у практику роботи найкращий досвід педагогів України.

Заклад дошкільної освіти № 2 « Барвінок» є членом регіональної мережі  « Шкіл сприяння здоров’я» про що свідчить сертифікат .

Одним із результатів  оздоровчої роботи з дітьми  є диплом про третє місце у ІІ етапі Всеукраїнського огляду – конкурсу на кращий стан фізичного виховання в навчальних закладах системи освіти України.

Цьому передувала велика робота всього педагогічного колективу,  були  створені необхідні умови для фізичного виховання дітей: обладнано спортивна зала та майданчик, в групах створені куточки здоров’я, визначені пріоритетні напрями фізичного виховання дошкільників у нашому ЗДО.  Основними з них є:

  • Вчити дітей дбати про власне здоров’я;
  • Розвивати потребу в щоденній руховій діяльності;
  • Розвивати фізичні якості, формувати навички володіння основними рухами та руховими діями;
  • Підтримувати інтерес до різних видів спорту, занять фізкультурою;
  • Забезпечувати взаємодію педагогів, медичних працівників та батьків у питаннях зміцнення психічного, фізичного здоров’я дітей та формування у них здорового способу життя.

На заняттях з фізкультури використовую такі технології, як :

  • Вправи на масажних килимках та доріжках;
  • Гімнастика з елементами силових вправ;
  • Різні ігрові методики «Від руху – до здоров’я»;
  • Фітбол – аеробіка;
  • Вправи на степ – платформах;

У ЗДО  успішно застосовуються  ігрові методики. Наприкінці заняття для досягнення емоційної релаксації  вчимо дітей імпровізувати, фантазувати, виконувати за вказівкою інструктора з фізкультури різноманітні творчі завдання з паличками, обручами, мотузками. Дошкільнята за допомогою гімнастичних  палиць  та скакалки викладають сонечко,  метеликів, змію, кульбабку, місяць, різні геометричні фігури, цифри, букви, будиночки тощо.

Уже п’ятий рік поспіль проводжу з дітьми середнього та старшого дошкільного віку фітбол – аеробіку. Заняття на фітболах розвивають у дітей гнучкість, почуття рівноваги, координацію рухів, допомагають виправити порушення постави.  Діти із задоволенням виконують вправи  у швидкому темпі під музичний супровід. Вправи з великим м’ячем завжди поліпшують настрій у дітей і сприяють загальному оздоровленню дитячого організму.

Активно використовую на заняттях з фізичної культури степ – платформи для виконання дітьми загально розвивальних вправ.

 Під час занять на степ – платформах покращується вентиляція легенів, поступово формуються навички правильного дихання під час рухів. Ці заняття цілком підходять для дітей різних вікових груп і різного рівня підготовленості.

 

Виконуючи під музичний супровід певні рухи на степ – платформах, різні варіанти кроків з підйомів та спуском з платформи, швидкі переходи, часто змінюючи при цьому ритми і напрямок рухів, можна отримати навантаження, яке відповідає біговому тренуванню.

Піклуючись про здоров’я  своїх вихованців,  активно залучаю до співпраці їхніх батьків. Організовую веселі фізкультурні свята та розваги, змагання.

 

Така спільна діяльність значно підвищує інтерес дітей до рухової діяльності, занять фізичною культурою, сприяє формуванню дружніх партнерських стосунків між дошкільним навчальним закладом та родинами вихованців.

Влітку для відпочинку та оздоровлення дітей наш заклад організовує туристичні походи.

Мета такої роботи – ознайомлення дітей з довкіллям, природою міста, а також формування у дітей рухових навичок у природних умовах завдяки подоланню різноманітних перешкод.

На початку кожного навчального року проводиться  діагностика фізичного розвитку дітей. Дані, отримані під час детального обстеження, дають змогу оптимально спланувати свою роботу, максимально індивідуалізуючи її для кожного вихованця.

Діти – головна цінність нашого життя, його зміст і продовження.  Лише спільними зусиллями з родиною ми можемо виховати дітей здоровими, добрими, розумними.

 

Отку Н.В., інструктор з фізичної культури  ЗДО № 2 « Барвінок»  м.Сокиряни.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь