A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Кожна дитина – успішна і щаслива

Дата: 18.09.2019 15:25
Кількість переглядів: 447

У 2018 році розпочався новий етап в історії української освіти – стартувала Нова українська школа. Це – ключова реформа, якою передбачено зміну цілей та основних завдань початкової освіти відповідно до світових тенденцій розвитку освітніх систем. Отже, Нова українська школа має готувати своїх вихованців до життя в демократичному громадянському суспільстві, розвивати у них креативність й ініціативність, здатність критично мислити, мотивувати до навчання протягом життя, виховувати громадянина і патріота України.

 

У сучасній початковій освіті активно змінюються цілі, результати, зміст, підходи до організації і оцінки якості освітнього процесу. Кожен учитель повинен використовувати такі форми і методи навчання, що зацікавлювали б дітей навчальним матеріалом, заохочували вчитися, що сприяє досягненню високого рівня  знань учнів.

Так, інтерактивні форми роботи, особистісно – орієнтований та диференційований підходи, упровадження інноваційних технологій навчання у практику допомагають зацікавити учня на уроці, розвиваючи його здібності. Однією з найважливіших особливостей творчості педагога є те, що об’єкт його праці – дитина – постійно мінлива, завжди нова, сьогодні не та, що вчора.

 

Таким чином, для досягнення мети початкової освіти впродовж навчального року було зосереджено увагу на  всебічному розвитку дитини, її талантах, здібностях, компетентностях, розвитку самостійності, творчості і допитливості. Я намагалася створити умови, за яких учням приємно навчатись, здобувати знання та застосовувати їх у житті. Для мене Нова українська  школа – це школа, до якої учні ходять із задоволенням.

 

Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

 

Щоденні вітання, цікаве подання потижневого матеріалу, групова робота, ігри та завдання розвивального характеру, індивідуальний підхід до кожного учня – допомогли мені згуртувати дитячий колектив, сприяли розвитку навичок спілкування, логічного мислення молодших школярів. Особливу увагу приділяю формуванню здоровязбережувальній компетентності учнів на основі оволодіння ними знаннями про здоров’я, практичними навичками здорового способу життя. Зокрема, використовую вправи для психологічного налаштування (на початку уроку), класичні фізкультхвилинки, динамічні вправи (руханки), вправи для пальчикової гімнастики, збереження зору, правильної постави, дихальні та релаксаційні вправи, рухливі ігри.

 

Учитель – це людина, на якій тримається реформа. Тому однією з переваг НУШ для мене є можливість навчати по-новому, що передбачає  свободу дій: обирати навчальні матеріали, імпровізувати та експериментувати. Також важливі зміни відбулися в  освітньому середовищі, яке забезпечило умови для організації роботи в парах, групах, проводити заняття не тільки за партами, а й на килимку, а також за межами класної кімнати та шкільного приміщення.

 

Методи вчителів змінилися — ігрова форма навчання перейшла до першого класу, що спонукає дітей ходити до школи, вчитися та перебувати в колективі. Першокласники, завдяки цій реформі, стали більш відкритими, товариськими та комунікабельними.

 

Отже, завдання Нової української школи – створити систему освіти, в якій дитина отримує набір навичок, а не багаж знань, які важко застосувати в реальному житті. Мої учні успішно вчаться відстоювати свою думку, не соромляться її висловлювати. Діти знають, що навіть невірне судження може стати шляхом до знаходження істини. Тому, коли дійсно цікаво в школі і затишно, навчання в ній і радісне, й успішне.

Тетяна Чоп, учитель початкових класів Сокирянської гімназії.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь