A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

ЗВЕРНЕННЯ

Дата: 25.05.2020 16:17
Кількість переглядів: 2748

                                                                                                Президенту України

Володимиру ЗЕЛЕНСЬКОМУ

 

                                                                            Прем’єр-міністру України

                                                                  Денису ШМИГАЛЮ

 

                                                              Міністру розвитку

                                                                                 громад та територій України

                                                                       Олексію ЧЕРНИШОВУ

 

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати та члени виконавчого комітету Сокирянської міської ради, діючи в інтересах територіальної громади стурбовані антиконституційною, непрозорою та непублічною діяльністю керівництва Чернівецької обласної державної адміністрації, при підготовці та направленні на затвердження Кабінету Міністрів України кінцевого варіанту проєкту Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, який сформовано без реальних консультацій з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їх асоціацій, суб’єктами господарювання та їх громадськими об’єднаннями, як того вимагає ст. 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», та п. 13 Методики формування спроможних територіальних громад.

В таких діях керівництва Чернівецької ОДА вбачається порушення прав жителів Сокирянської громади на інформацію щодо змісту проєкту Перспективного плану формування територій Чернівецької області в частині Сокирянського району, який повинен був оприлюднений, відповідно до ст. 11 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Його не опублікування є неприпустимим в демократичній країні.

Сокирянська міська рада не приймала та не надавала рішення щодо приєднання всіх територіальних громад району які вказані Чернівецькою облдержадміністрацією у проекті Перспективного плану формування територій громад  Чернівецької області. А тому, Чернівецька ОДА неправомірно включила до складу Сокирянської ОТГ громади окремих сіл, що не відповідає принципам і вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методиці формування спроможних територіальних громад (графічна частина додається).

Адже ні законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», ні Методикою формування спроможних територіальних громад не передбачено, що у зв’язку із ненаданням міською радою відповідного рішення із зазначенням територіальної громади, з якою вона готова об’єднатись, обласна державна адміністрація самостійно включає територіальну громаду до складу уже діючої спроможної об’єднаної територіальної громади.

Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» визначено принципи, з дотриманням яких може бути здійснено об’єднання територіальних громад, сіл, селищ, міст. Серед них зокрема:

 • принцип конституційності та законності;
 • добровільності;
 • економічної ефективності;
 • державної підтримки;
 • повсюдності місцевого самоврядування;
 • прозорості та відкритості;
 • відповідальності.

Однак, всупереч вищезазначеним вимогам Законодавства, уповноваженні посадові особи Чернівецької обласної державної адміністрації не проводили  консультації (додаткові консультації) з відповідними уповноваженими представниками Сокирянської міської ради, представниками Всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, що є порушенням ст. 19 Конституції України. Отже такі дії керівництва Чернівецької обласної державної адміністрації є протиправними  та нікчемними і свідчать про його безвідповідальне ставлення до процесів та перспективи реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Слід зазначити, що керівництвом Сокирянської міської, Новодністровської міської та Вашковецької сільської рад як спільно, так і кожним окремо неодноразово надсилалися до голови Чернівецької ОДА відповідні звернення зі своїми пропозиціями щодо проекту Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області в частині Сокирянського району, які відповідають закону України про добровільне об’єднання територіальних громад і Методиці формування спроможних територіальних громад, однак ці пропозиції не враховано та жодної відповіді Чернівецькою ОДА на неодноразаві звернення не надано (копії звернень додаються).

Також повідомляємо, що у 2017 р. Сокирянською міською радою прийнято рішення про приєднання згідно із Законом України «Про добровільне приєднання територіальних громад» та Методикою формування спроможних територіальних громад 8 сіл 6 сільських рад Сокирянського району, (на їх пропозиції), однак ці рішення облдержадміністрацією до уваги не взято (копії рішень додаються).

          Варто наголосити, що у 2018 році Чернівецькою обласною радою було прийнято  рішення щодо Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, яким без погодження Сокирянської міської ради включено до складу Сокирянської ОТГ 14 сіл району. Сокирянською міською радою дане  рішення  оскаржене в судовому порядку та рішеннями судів різного рівня скасовано (копія постанови верховного суду додається). Незважаючи на це, Чернівецька обласна рада вкотре приймає аналогічне рішення, а Чернівецька обласна державна адміністрація подає аналогічний проект Перспективного плану на затвердження Кабміну.

          Тож у 2018 році Кабінетом Міністрів України затверджено Перспективний план формування територій Чернівецької області за виключенням Сокирянського району, оскільки його було схвалено Чернівецькою обласною радою як такий, що не відповідав вимогам Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методики формування спроможних територіальних громад. Зокрема, вищезгаданим Перспективним планом було передбачено приєднання до складу Сокирянської ОТГ 14 населених пунктів, з яких 11 знаходяться на відстані більше, ніж 20 км від центру громади, із них:

 • 1 – понад 33 км;
 • 7 – більше 30 км;
 • 1 – близько 25 км,

що є порушенням пункту 6 Методики формування спроможних територіальних громад, відповідно до якого центр громади має бути не далі ніж 20 км від населеного пункту, в окремих випадках – 25, (графічна частина додається).    

       Слід зазначити, що в ході обговорення проекту Перспективного плану на засіданні міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністровано-територіального устрою базового та районного рівнів Чернівецької області 29.11.2019 року керівниками ОТГ, представниками Асоціації міст України експертами, фахівцями Чернівецької облдержадміністрації та членами робочої групи було заявлено позицію щодо неприпустимості схвалення Перспективного плану в частині Сокирянського району у варіанті, схваленому рішенням облради.

         Варто зауважити, що в такому форматі проекту Перспективного плану формування громад Чернівецької області в частині Сокирянського району, який самостійно підготувала та подала на розгляд Кабінету міністрів України Чернівецька ОДА, Сокирянська ОТГ  не зможе надавати якісні адміністративні та соціальні послуги у зв’язку з віддаленістю населених пунктів від центру громади, що є порушенням Методики, а саме п. 6, яким визначено, що одним з найпріорітетніших принципів при формуванні спроможних територіальних громад є те, що зони доступності потенційних територіальних громад визначаються з урахуванням доступності послуг у відповідних сферах, зокрема часу прибуття для надання швидкої медичної допомоги у невідкладних випадках та пожежної допомоги.

Цілком очевидно, що подання такого проекту Перспективного плану здійснювалося під впливом певних зацікавлених осіб облдержадміністрації, керівництва Сокирянського району, окремих  політичних груп та на задоволення  їх амбіцій,  які не бажають змін, покращення рівня надання публічних послуг і рівня життя громадян, а прагнуть залишитись при владі, зберігаючи вплив на всю територію району, де  знаходиться їх бізнес, який у таких умовах легко провадити. Невілюючи саму ідею і цілі реформи керівниками облдержадміністрації фактично прийнято політичне рішення на задоволення  амбіцій місцевих можновладців без врахування інтересів громад та громадян.

       З метою успішної реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації місцевої влади, забезпечення відповідних умов розвитку територій, надання належної якості та доступності публічних послуг, вважаємо за доцільне в Перспективному плані формування територій громад Чернівецької області в частині Сокирянського району передбачити:

       Новодністровську ОТГ в складі населених пунктів:

 • Новодністровськ
 • Ломачинці;
 • Білоусівка;
 • Василівка;
 • Розкопинці (Василівська сільська рада);
 • Ожеве.

Сокирянську ОТГ в складі населених пунктів:

 • Сокиряни;
 • Коболчин;
 • Волошкове;
 • Гвіздівці;
 • Сербичани;
 • Вітрянка;
 • Кулішівка;
 • Михалкове;
 • Непоротове (Михалківська сільська рада);
 • Галиця (Михалківська сільська рада).

Вашковецьку ОТГ  в складі населених пунктів:

 • Вашківці;
 • Шишківці;
 • Струмок;
 • Нова Слобода;
 • Грубна;
 • Селище;
 • Братанівка;
 • Романківці;
 • Шебутинці;
 • Лопатів;
 • Кормань;
 • Олексіївка;
 • Нова Олексіївка (Олексіївська сільська рада).

 

       Такий Перспективний план формування територій громад Чернівецької області в частині Сокирянського району відповідатиме Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», Методиці формування спроможних територіальних громад, погоджений Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування, експертами і фахівцями галузі реформи місцевого самоврядування та буде збалансованим з огляду на кількість населення і територію громад, їх економічний потенціал, можливості для розвитку  (графічна частина додається).

       Враховуючи те, що направлений Чернівецькою ОДА проект кінцевого варіанту Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області 06.05. 2020 р. був затверджений на засіданні уряду України з приміткою одноденного доопрацювання, керуючись ст. 40 Конституції України, Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та Методикою формування спроможних територіальних громад, звертаємось до Вас вжити заходи щодо недопущення остаточного затвердження Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області в редакції, поданій Чернівецькою ОДА та приведення його у відповідність до чинного законодавства з урахуванням пропозицій Сокирянської, Новодністровської, Вашковецької об’єднаних територіальних громад, Всеукраїнських асоціацій місцевого самоврядування, експертів та фахівців з питань місцевого самоврядування.

Додаток на  65  арк.

 

 

Депутати Сокирянської міської ради VII скликання:

            Члени виконавчого комітету Сокирянської міської ради:

         Секретар Сокирянської міської ради                                  Олександр Гуменний« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь