A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Він був у стихії наукового пошуку

Дата: 05.01.2017 16:09
Кількість переглядів: 546

9 січня минає 40 днів, як відійшов у вічність відомий український і російський учений Володимир Григорович КАМБУРГ.

Камбург Володимир Григорович народився 26 серпня 1948 року в м. Сокиряни у сім’ї педагогів. Батько його Григорій Веніамінович Камбург викладач географії працював директором тодішньої Сокирянської семирічної школи № 2 (нині гімназія), очолював навчальний заклад він із 1947 по 1959 рік з перервою, оскільки два роки працював у райвідділі освіти; мати Віра Сергіївна Брезинська, вчителька історії та російської мови і літератури працювала в тій же семирічці, певний час була її директором.

У 1959 році сім’я Камбургів переїжджає на батьківщину Віри Сергіївни в Оренбурзьку область. Там, на Уралі, Володя і старша його сестра Валентина закінчили із золотими медалями середню школу.

...Батьки знову переїхали в Сокирянський район. Григорій Веніамінович був директором Селищенської школи, завучем − Грубнянської. Похований В. Г. Камбург у Селищі. Віра Сергіївна учителювала, вийшла на пенсію. Померла і похована у Сокирянах…  

…Володимир вступив на математичний факультет Новосибірського університету − досить престижного вузу на той час у колишньому СРСР. Закінчивши вуз успішно, захистив кандидатську дисертацію і поринув у стихію наукових пошуків.

Працював відтоді в НДІ електронних приладів; 1974–81 – в Інституті хімії твердого тіла та переробки мінеральної сировини Сибірського відділення АН СРСР; 1981–86 – в Інженерно-будівельному інституті (усі – м. Новосибірськ); 1986–2007 – у Хмельницькому університеті (з перервою): від 2002 – зав. кафедрою екології, від 2003 – кафедрою прикладної математики; 1989–95 – доцент кафедри математичного моделювання та кафедри екології й ресурсозбереження Чернівецького університету; від 2007 – у Пензенському університеті архітектури та будівництва (РФ): зав. кафедрою прикладної математики й інформатики. Досліджував питання математичного та комп’ютерного моделювання у хімічних технологіях, промисловій екології, інженерії, соціально-економічних процесах та системах.

Математик, кандидат хімічних наук (1979), доктор технічних наук (1998), професор (2001), член-кореспондент АН України В. Г. Камбург має понад 120 наукових, навчально-методичних праць і авторських свідоцтв (виключаючи тези доповідей), в т. ч. 3 монографії.

Навчально-методичні розробки очолюваної ним у Пензі кафедри «Прикладна математика й інформатика» неодноразово відзначались на конкурсах різного рівня.

Результати робіт ученого публікувались у провідних наукових російських, українських і зарубіжних видавництвах, таких як «Известия АН СССР», «Известия СО РАН», журнал физической химии РАН, «Известия ВУЗов, труды института математики НАН Украины», «Научный вестник НТУ «ХПИ», «Measuring and computing devices in technological processes», «International scientific-technical magazine» та ін. В. Г. Камбург неодноразово був членом оргкомітетів й активним учасником міжнародних конференцій країн ближнього і далекого зарубіжжя. У Володимира Григоровича було чимало друзів серед науковців багатьох країн, його не раз запрошували на роботу в закордонні.

Володимир був турботливим батьком двох дочок, одна з яких, на жаль, передчасно померла. Четверо внуків В. Г. Камбурга нині проживають в Ізраїлі. Дружина працює лікарем як фахівець ультразвукового дослідження у Пензі, де й похований Володимир Григорович.

В. Г. Камбург вважав Сокиряни своєю батьківщиною і не раз наві­дувався в наше місто. У 2013 році він відзначав 65-у річницю свого народження у Сокирянах. Тут він починав навчання у семирічці, тут нині мешкають його сестра Валентина та племінник Володимир, а ще ж є і друзі його дитинства…

 

Не знає клен, коли його на землю кинуть,

Не зна людина, коли прийде остання її днина…

Передчасно покинув світ земний і залишив нам добрі спомини про себе дорогий

Володимир Григорович КАМБУРГ.

Сумуємо, висловлюємо щирі співчуття дружині, дочці і внукам покійного.

Хай легкою буде йому земля, а наша світла пам’ять про нього − вічною.

Сестра Валентина, племінник Володимир, друзі.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь