A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

На численні прохання жителів Сокирянської громади продовжуємо рубрику публікацій: Про «досягнення» голови Сокирянської районної ради Василя Козака або «Хто є хто в місцевій владі…»

Дата: 18.07.2017 16:29
Кількість переглядів: 958

 

                                         Народному депутату України Яценюку А.П.

Шановний Арсеній Петрович

В зв’язку з виходом в ефір телепередачі «Шустер лайф» від 22.04.2011р. в якій було обговорено злочинну діяльність голови Заставненської РДА Бойчука, наводим факти аналогічної діяльності голови Сокирянської РДА Чернівецької обл. Козака В.В., про яку Ви в прямому ефірі запитали Чернівецького губернатора Папієва.

Коротка довідка

Комерційна діяльність та шляхи незаконного збагачення голови Сокирянської
райдержадміністрації Чернівецької обл. Козака В.В.

Козак Василь Васильович, 15.05.1959 року народження, с.Шебутинці Сокирянського району Чернівецької області, громадянин України, мешканець с. Романківці Сокирянського району Чернівецької області, одружений, з вищою освітою, голова Сокирянської районної адміністрації, державний службовець З категорії.

Козак В.В. впродовж 2003 року, перебуваючи на посаді голови правління ВАТ державними цільовими фондами" передав без погодження з Сокирянською об'єднаною державною податковою інспекцією рухоме майно ВАТ на баланс ТОВ "Прогрес 2003" (с. Романківці Сокирянського р-ну Чернівецької обл.. вул. Залізнична, 8, директор Козак О.Ф. - дружина Козака В.В.), не дивлячись на те, що активи ХПП з весни 2002        року перебували у податковій заставі.

Загальна кредиторська заборгованість ВАТ складала 320,58 тис. гри.

Романківецьким ХГІП, було державним підприємством, але під час директорства Козака В.В. вся його виробнича територія використовувалась виключно для структур за якими стоїть Козак В.В. Це ТОВ "Прогрес 2000", ТОВ"Прогрес-2003", ТОВ "Сербичанське". В той же час упродовж 1997-1999р. на підставі ряду постанов Кабінету Міністрів України, ДАК „Хліб України" виділяла сільгоспвиробникам насіння, добрива, паливно-мастильні матеріали під майбутній урожай. Безпосереднє розподілення виділеного здійснювалось через ВАТ "Романківецьке ХПП". Зібравши урожай, не всі господарства змогли розрахуватись з кредитором (ХПП). Станом на 2001 р підприємства с/г заборгували ВАТ "Романківецьке ХПП" близько 2 млн. грн. У ВАТ відповідно виникла кредиторська заборгованість перед ДАК „Хліб України". З метою погашення боргів голова правління Козак В.В. вимагав у керівників колгоспів-боржників виділяти при розпаюванні майна частку під розрахунки з ХПП. По деяких КСП так було і зроблено і майно вартістю понад 500 тис. грн.. було виведено з розподільчого балансу колгоспів. Про те на баланс ВАТ "Романківецьке ХПП" до цього часу не поставлене. Отримані таким чином основні засоби, використовуються приватними підприємствами Козака В.В., а ВАТ „Романківецьке ХПП" не веде претензійної роботи щодо повернення на свою користь виділеного майна, так як обидві структури фактично знаходяться в руках того ж Козака В,В.

У 2003р. комерційній структурі ГТ АПФ „Прогрес-2000" (директор Романчук І.В., засновник - Козак В.В.) по форс-мажорних обставинах було списано податковий борг по прибутковому податку з громадян на суму 218 тис.грн., за рішенням №36 від 29.09.2003 р. Сокирянською ОДНІ, тоді як на дату прийняття рішення ГТ АПФ „Прогрес 2000" мало заборгованість 25 тис.грн. Кошти утримані з працівників у вигляді прибуткового податку з громадян після списання працівникам не повертались.

На протязі 2002-2004рр. ГТ АПФ „Прогрес - 2000" орендувало 100 га ріллі земель Сербичанської сільської ради. Сума заборгованості по орендній платі станом на 01.01.2005 р. склала понад 30 тис .грн. На початку 2005р. Козак В.В намагався пролонгувати договір оренди шляхом проведення із сільською радою взаємозаліку, виставивши сумнівний рахунок на 25 тис.грн., нібито за поліпшення об'єкту оренди, та коли депутати заблокували дане рішення взагалі відмовився сплачувати орендну плату, започаткувавши процедуру банкрутства ГТ АПФ „Прогрес 2000".Ця процедура стала нормою і надалі.

Щоб уникнути повернення кредиту банку „Україна" в сумі 318 тис. грн. в 2004р. Козак В.В. організував сумнівні оборутки між кількома комерційними структурами до яких він мав відношення. Так, наприкінці 2004р. за вказівкою Козака В.В., була відображена проводка в бухгалтерських документах ГТ АПФ „Прогрес 2000" про те, що фірма закупила у ТОВ „Прогрес 2003" та АПФ „Прогрес-Агро" ячмінь, сою та пшеницю на загальну суму 364,3 тис.грн. та 853,5 тис.грн. відповідно. Згідно з накладними, які були представлені до Господарського суді в якості доказів, стало можливим для визнання судом обох фірм кредиторами. Ці ж фірми та деякі інші ввійшли в раду кредиторів, та уклавши мирову угоду з іншими кредиторами домоглися не повернути кредит банку „Україна", чим нанесено значні збитки державі.

У четвертому кварталі 2002р., за вказівкою голови правління ВАТ «Романківецке ХПП» Козака В.В, була здійснена незаконна реалізація ГТ АПФ „Прогрес 2000" (директор Козак В.В.) майна підприємства, яке перебувало в податковій заставі на суму 865,3 тис грн.. У березні 2003р. голова правління ВАТ "Романківецьке ХПП" Козак В.В. уклав договір купівлі продажу з ГТ АПФ "Прогрес 2000" у відповідності з яким ВАТ продало млин вартістю 229 тис.грн., в той же час дане майно, як і всі основні фонди ХПП перебували в податковій заставі. Кошти на погашення податкового боргу від цієї реалізації не спрямовувались.

У червні 2004р співробітниками податкової міліції ДПА було зафіксовано факт незаконного відшкодування ТОВ "Прогрес 2003" ПДВ з державного бюджету на суму понад 300 тис. грн.. Однак, не зважаючи на вимоги чинного законодавства України, Сокирянська ОДПІ фінансові санкції застосувала тільки у березні 2005р., що дало можливість у четвертому кварталі 2004 р. скорегувати декларації по ПДВ і закрити порушену кримінальну справу. У зв'язку з цим співробітники відділу по боротьбі з корупцією ДПА в Чернівецькій області задокументували протиправні дії керівника Сокирянської ОДПІ (пана Бескупського П.П. який сьогодні працює першим заступником Козака В.В.), передали матеріали які були „доопрацьовані" ВДСБЕЗ Сокирянського РВ УМВС у прокуратуру, а слідчий прокуратури Сокирянського району виніс постанову про відмову у порушенні кримінальної справи.

Далі, у ході аналізу бухгалтерських звітів ВАТ "Романківецьке ХПП" Сокирянського ДПІ встановлений факт протиправного відчуження податкової застави. У відповідності до поданого 31.12.2003 товариством балансу станом на початок звітного періоду залишкова вартість основних засобів ВАТ складала 1,42 млн. грн., а на кінець звітного періоду' висе лише 506.0 тис. грн. (різниця - 914,0 тис. грн.). При цьому, встановлено, що посадові особи ВАТ за погодженням на відчуження активів до ДПІ не зверталися, що свідчить про незаконну реалізацію основних фондів підприємства, які перебували у податковій заставі. Впродовж 2002-2004 років заборгованість ХПП різко скоротилася, а станом на 01.05.2004 взагалі була ліквідована. При цьому, податків за вказаний період сплачено лише 7,64 тис. грн. Різке зменшення податкового боргу' пояснюється поданими до Сокирянської ДПІ деклараціями з від'ємним значенням (за рахунок податкового кредиту). Зокрема, ВАТ "Романківецьке ХПП" є підприємством - зберігачем державного резерву. Впродовж: 2003 року товариство під заставу основних фондів отримало грошові кредити в ЧОУ ВАТ "Державний ощадний банк України" та ЧФ АППБ "Аваль", котрі без погодження з податковим органом використало на закупівлю зерна. Таким чином, суму основного боргу підприємства списали за рахунок податкових кредитів, які виникли у ВАТ від придбання товарно-матеріальних цінностей. Однак, залишилася непогашеною пеня нарахована ХПП за несвоєчасну сплату податків і обов'язкових платежів до бюджетів і державних цільових фондів.

Разом з тим, у відповідності до Закону України "Про виконавче провадження" та наказу господарського суду Чернівецької області з ВАТ "Романківецьке ХПП" підлягала примусовому стягненню через Сокирянеьке РВ ДВС заборгованість на загальну суму понад 1,0 млн, грн. шляхом арешту розрахункових рахунків ВАТ. Однак, Козак В.В. через близькі зв'язки, зокрема, одного з працівників прокуратури Сокирянського району, домігся ігнорування районними держвиконавцями вказаного наказу.

У подальшому Козак В.В. передав на баланс ТОВ "Прогрес-2003" без дозволу Сокирянської ДПІ всі транспортні засоби, що належали ВАТ, зокрема, трактора, комбайни "Джон Дір", які ХПП отримало у лізинг, ВАЗ-2109 тощо;

- 17.01.2005 підчас спроби співробітників УТІМ ДПА в Чернівецькій області завершити перевірку фінансово-господарської діяльності ТОВ "Прогрес-2003", розпочату' в 2004 році, голова Сокирянської РДА Козак В.В., погрожуючи владними повноваженнями та розправою, вчинив опір представникам фіскальних органів. Вказаний факт задокументований відділом по боротьбі з корупцією в органах ДПА. З метою притягнення голови Сокирянської РДА Козака В.В. до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого п. "б" ч. З ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією", 19.01.2005 матеріали документування і службової перевірки, проведеної за результатами розгляду скарги директора ТОВ "Прогрес-2003" Козак О.Ф. на дії співробітників УПМ (відмовлено у порушенні кримінальної справи на підставі п. 2 ст. 6 КПК України), направлені ДПА в Чернівецькій області до прокуратури Чернівецької області.

У подальшому обласна прокуратура, незважаючи на те, що Козак В.В. перешкоджав документальній перевірці ТОВ "Прогрес-2003", скерувала вказані матеріали до прокуратури Хотинського району для їх долучення до кримінальної справи №059006, порушеної 15.02,2005 за ч. 2 ст. 364 КК України стосовно посадових осіб ТОВ "Прогрес-2000" за неповернення кредиту банку "Україна". Згодом прокуратура Чернівецької області ініціювала повернення матеріалів перевірки та проведення ДПА в Чернівецькій області додаткового службового розслідування щодо правомірності дій співробітників податкової міліції;

 • на початку 2005 року за позовом ліквідаційної комісії АК АПБ «Україна» розпочато процедуру банкрутства підконтрольного Козаку В.В. господарського товариства АПФ «Прогрес-2000». З метою ухилення від виконання фінансових зобов'язань перед кредитором вказана особа штучно збільшила розмір заборгованості до 2,12 млн. грн. перед іншими підконтрольними їй комерційними структурами (АПФ «Прогрес Агро», ТОВ «Прогрес-2003», ТОВ «Буковинський сад», ПМП «ЗВС», ТОВ «Євроагропродукт»). Таким чином, Козак В.В. отримав повний контроль над комітетом кредиторів та уникнув розрахунків з іншими кредиторами, серед яких найбільший НАК «Украгролізінг» (0,56 млн. грн);
 • 12.05.2006 голова районної ради Козак В.В. у присутності свідків, висловлюючи погрози, вимагав від директора ТОВ "Промінь-2000" Пшеничко Г.Д. підписати зобов'язання про сплату ТОВ "Прогрес-2003" боргу за обробку полів, при цьому, наполягав на завищенні його розміру в 1,5 рази від існуючих розцінок;
 • 28.05.2006 припинено рух пасажирського потягу сполученням "Сокиряни - Київ", що викликало невдоволення та обурення жителів Сокирянського району. На думку місцевого населення, закриття залізничного маршруту пролобіював через зв'язки у Мінтрансі України Козак В.В. з метою захисту своїх комерційних інтересів (є неофіційним власником кількох пасажирських автобусних маршрутів, які обслуговують маршрут "Сокиряни-Київ"та їн..);
 • у липні 2006 року голова Сокирянської районної ради Козак В.В. ініціював розірвання договору оренди земель водного фонду (озеро "Тихонів"), який укладений Сокирянською РДА з приватним підприємцем. Підставою для розірвання договору Козак В.В. називав відсутність технічної документації (проекту відведення земель), яку він безпідставно вилучив. Приводом для протиправного втручання в діяльність органу місцевої' влади стала зацікавленість Козака В.В. у передачі озера "Тихонів" в оренду підконтрольній йому структурі ТОВ "Прогрес-агро" для риборозведення;

21.05.2007 Управлінням СБУ стосовно Козака В.В. складений протокол №376 про адміністративне правопорушення, передбачене за п. "б" ч. З ст. 5 Закону України "Про боротьбу з корупцією". Зокрема, 27.12.2006 він всупереч інтересам служби та держави, в порушення вимог. Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про прокуратуру", "Про боротьбу з корупцією", використовуючи своє посадове становище та авторитет представленого ним органу, діючи в інтересах третіх осіб втрутився, під час проведення сесії, у діяльність Михалківської сільської ради Сокирянського району та її депутатів з метою перешкоджання виконання ними своїх повноважень по розгляду протесту прокурора Сокирянського району Чернівецької області №07/1/971 вих. 06 від 30.11.2007; 

 

 • 01.08.2007 колишній редактор Сокирянського районного радіомовлення Л.Грубляк розпочала голодування під стінами Чернівецької ОДА. протестуючи проти рішення Сокирянської райради (липень 2006 р. про припинення фінансування та вихід райради (згодом у квітні 2007 р. й райдержадміністрації;; . голова райради Козак В.В., з числа співзасновників районного радіомовлення, що практично призвело до штучного припинення його фінансування і функціонування. Таке рішення райради стало актом помсти з боку голови райради В.Козака після оприлюднення на місцевому радіо інформації про доведення ним до лікарняного ліжка одного з голів сільських виборчих комісій під час виборів;
 • наприкінці серпня 2007 року, напередодні запланованого на початок вересня візиту в область лідера НУНС Ю.Луценка, керівництво Чернівецького обласного осередку "Народної Самооборони" висловило протест у зв'язку з прийняттям Сокирянського міськрадою рішення про заборону агітаційної роботи та публічних заходів на Центральній міській площі, назвавши його "провокацією з боку фракції БІОТ, яка складає більшість у міськраді, спрямовану на унеможливлення проведення пропагандистської роботи політичними конкурентами". Поряд з тим, фракція «Наша Україна» у Сокирянській районній раді заявила, що «з подачі керівництва районної ради та її голови - члена БЮТ В.Козака, райрада порушує закони». Представники фракції стверджували, що мають претензії персонально до голови районної ради, який "дозволяє собі образи та приниження на адресу депутатів, керівників установ та організацій району, підприємців, представників місцевого самоврядування, чинить на них тиск";
 • 26.12.2007 під час чергової сесії Сокирянської районної ради група мешканців с.Вашківці, де триває конфліктна ситуація між місцевими селянами та агропідприємством, зібралася висловити протест діям голови районної ради В.Козаку. Стихійне протестне зібрання переросло у спробу звільнення з посади голови райради. Зокрема, депутати фракції НСНУ Сокирянської районної ради розпочали збір підписів за висловлення недовіри В.Козаку, який є керівником районної організації БЮТ. Вказане рішення підтримали 20 з 45 депутатів районної ради;

у березні та липні 2007 року генеральний директор ТОВ «Прогрес 2003» Козак О.Ф. (дружина Козака В.В.) в порушення вимог порядків, визначених постановами КМ України №і256 від 21.02.2007 та №613 від 04.04.2007, незаконно заволоділа бюджетними коштами в сумі 34,6 тис. гри., призначених для компенсації понесених ТОВ «Прогрес 2003» витрат у рослинництві та садівництві. Зокрема, вказана особа, будучи обізнаною з вимогами передбачених порядків, а також знаючи про наявність більш ніж піврічної заборгованості по сплаті податків до бюджетів у ТОВ «Прогрес 2003», подала до органів державної влади довідки із завідомо неправдивою інформацією з метою отримання бюджетних коштів, а в подальшому незаконно заволоділа і використала на виробничі та допоміжні потреби ТОВ «Прогрес 2003» 34,6 тис. грн. На підставі ст. 97 КПК України матеріали документування стосовно посадових осіб Сокирянської ОДПІ та ТОВ «Прогрес 2003» направлено до прокуратури Чернівецької області для прийняття рішення згідно з чинним законодавством; згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації від 28.12.2004 року № 667-р. із земель Ломачинського лісництва Хотинського держлісгоспу (адміністративні межі Ломачинської сільської ради Сокирянського району) вилучено 15 гектарів лісогосподарських угідь, котрі передано в оренду (по 5 га) КП "Корунд" (м. Чернівці), ТзОВ "Прогрес-2003" (ст. Романківці Сокирянського району) та ТОВ "Юридична фірма Номос" (м. Київ) (причетним до даних фірм є Козак В.В.) терміном на 1 рік для будівництва та обслуговування туристично- оздоровчих комплексів. При цьому, під час виготовлення проектів відведення зазначених ділянок службовими особами ДНВП "Чернівецький геоінфоцентр" порушено вимоги Постанови КМ України від 1 7.1 1.1997 року № 1279 "Про розміри та порядок визначення втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню", що призвело до заниження розміру втрат лісогосподарського виробництва через вилучення угідь для цілей, не пов'язаних із веденням лісового господарства. Зокрема, в процесі розрахунку втрат застосовано коефіцієнт продуктивності за типами лісорослинних умов - 0,6 й відповідно визначено розмір втрат в сумі 93,3 тис. грн. по кожній ділянці. Разом з тим, відповідно до даних Чернівецького обласного управління лісового господарства, вказаний коефіцієнт продуктивності повинен становити 2,19, що свідчить про суттєве заниження суми втрат ДНВП "Чернівецький геоінфоцентр" і призвело до заподіяння значних збитків бюджетам усіх рівнів. З метою недопущення нанесення збитків державі, по даному факту СБУ проінформовано Чернівецьке обласне головне управління земельних ресурсів для організації відповідної перевірки, за результатами якої виявлені порушення знайшли своє підтвердження застосування розробником неправомірного значення групи родючості грунтів, що призвело до заниження розміру втрат па загальну суму 741735 грн. 07.04.2005 року, на підставі інформування обласною прокуратурою по даному факту порушено кримінальну справу № 0-059026 за ознаками злочину, передбаченого ст. 364 ч. 2 КК України. Про наслідки розслідування даної кримінальної справи Управління повідомлено не було;

 • за період перебування Козака В.В. на посаді голови райдержадміністрації всі активи сільськогосподарських підприємств-боржників району, які підлягали примусовій реалізації через ДПІ для погашення заборгованості по податках і обов'язкових платежах, реалізовувались лише з відома Козака В.В. і, як правило, купувалися підконтрольними йому комерційними структурами;

- з 2006 року і по даний час триває конфліктна ситуація між громадою с. Вашківці Сокирянського району та представниками агрофірми «Сварог-2006» (м. Шепетівка Хмельницької області).

Однією з передумов до виникнення протистояння слугував факт продажу в 2006 році Козаком В.В. своєї частки у сільськогосподарському підприємстві «Прогрес-агро» вказаній Хмельницькій комерційній структурі та небажання власників землі співпрацювати з цією фірмою. Але Козак В.В. самовільно, без згоди селян передав «Сварогу-200б»всі наявні договори на землю за що отримав свою частку у цій агрофірмі. Згодом, колишній директор «Прогрес-агро» Анатійчук О.В. створила нове сільгосппідприємство і переконала частину селян здати свої земельні паї в оренду та не допустити переходу рухомого майна попереднього підприємства до «Сварог-2006»,

З кінця жовтня 2007 року конфлікт набув гострих форм і супроводжується постійним фізичним протистоянням сторін:

© 23.10,2007 р. працівники охоронної фірми, найнятої «Сварог-2006», спробували пройти на територію «Прогрее-агро». Однак, група селян (300 осіб) не допустила їх. Силами РВ УМВС здійснювалися спроби стабілізувати ситуацію шляхом роз'яснювальних бесід з активістами та ініціаторами протистояння;

® 29.10.2007 р. представники "Сварог-2006" у черговий раз спробували перейняти в управління належне собі майно "Прогрес-агро". Проте, місцеві мешканці знову вчинили опір із застосуванням фізичної сили. Між охоронцями та селянами стихійно виникли сутички, до яких долучилося близько 200 осіб. У ході локалізації конфлікту співробітники міліції затримали 55 охоронців "Сварогу";

® у січні 2008 р. селяни пікетували сільську раду, погрожуючи радикальними діями (її підпал, самосуд над сільським головою) у випадку зволікання з поновленням документації та видачею актів на право власності на земельні паї (за вказаним фактом Сокирянським РВ УМВС порушена кримінальна справа за ст. 296 КК України "Хуліганство").

® 28.02.2008 біля 100 мешканців с.Вашківці спробували відстояти розсадник молодих дерев площею 18 га, що переросло у стихійну сутичку з представниками «Сварог-2006» (40 осіб).

Не зважаючи на серйозність ситуації, яка переросла в селянський бунт, всі силові структури отримали усну вказівку Козака В.В, всіляко залякувати селян-були організовані виклики до прокуратури ,написання різних пояснень у міліції, шантаж керівниками «Сварог-2006»до фізичного знищення активістів селян ,кримінальні та адміністративні справи. Сьогодні протистояння триває і може набрати нової сили.

Але Козака В.В. це вже не цікавить-справу зроблено, З тис.га землі захвалено.

Сьогодні його цікавлять вже Дністровські береги. Наприклад, у с.Ломаченці на березі р.Дністер 5па для товариства "Прогрес 2003", директором якого є дружина Козака В.В., була вчинена спроба викупити по заниженій, майже в тричі, ціні дану' земельну ділянку, та при втручанні в цю справу компетентних органів, за ініціативи районних депутатів ,спробу було зірвано. По цьому факту було порушено кримінальну справу від 10.01.2005р.

Факти даної оборутки розглядались прокуратурою Сокирянського району і, мабуть, будуть розглядатись ще довго, через зрозумілі причини - адже працівники прокуратури також отримали в різних роках земельні наділи в водоохоронній зоні 2-ої категорії для будівництва дач з дивним цільовим призначенням - залуження і заліснення земель на цих дачах (наприклад, садівничий кооператив «Берізка», де п'ять працівників різного рангу обласної прокуратури і один тодішній Сокирянський районний прокурор Тартус В.В., отримали безкоштовно земельні ділянки. Розпорядженням від 09.11.2004р. № 452-р, підписаного Козаком В.В. надано дозвіл на розробку технічної документації в прибережній смузі р.Дністер в с. Непоротово на земельні ділянки площею 3,81 га для ведення садівництва садівничому товариству тої ж „Берізки", що являється грубим порушенням ст. 89 Водного кодексу України та Постанови К.М. № 2024 від 18.12.1998 р. На сьогодні всі державні акти на землю виготовлені і видані хоча в архівах Сокирянської РДА немає жодної заяви від цих осіб про виділення їм дачних ділянок.

Також в урочищі «Вишневе» (Ломачинська сільська рада) в водоохоронній зоні р.Дністер, Козаком В.В. збудовано три дачних триповерхових будинки (один із них для бувшого генерала СБУ Житаря), які названі гідрологічними спорудами. (До відома - законом дозволяється спорудження гідрологічних об’єктів в водоохоронній зоні площею до 8-ми м2. Сокирянським інвентар бюро вже видані інвентарні справи на ці дачі та державні акти на землю.

01.07.2004 р. розпорядженням Сокирянської райдержадміністрації № 257 тодішній голова виконавчої гілки влади надав у оренду 28,68 га ріллі із земель запасу Михалківської сільської ради в с. Непоротове підприємству «Риф-Агро», керівником і засновником якого є його рідний брат Козак Володимир Васильович. Ця дороговартісна земельна ділянка на березі р. Дністер надана в оренду на 30 років для ведення садівництва із грубим порушенням Земельного та Водного кодексів України, Закону України «Про оренду землі»

Договором оренди землі, з порушенням Закону України «Про оренду землі» із земель запасу тієї ж Михалківської сільської ради у придністровський зоні надана в оренду на 49 років земельна ділянка, загальною площею 9,0 га за заниженою орендною платою - 900 грн. на рік ТОВ «Бомбардир», директором якого є підставна і особа - Сандуляк Анатолій Семенович (фактично - Козак В.В.). Це в сотні разів нижче орендної плати на такі ж землі прибережної смуги Дністра.

Під час керівництва Козака В. В. Сокирянською райдержадміністрацією, без будь - якої документації його брат - Володимир розпочав зведення котеджу в прибережній смузі р. Дністер в урочищі Вишнева с. Ломачинці. З приходом нового керівництва райдержадміністрації у 2005 році дане будівництво було призупинене. Але в 2007 році (шляхом підтасовок) розпорядженням райдержадміністрації №665р від 19.11.2007р затверджено проект відведення, за яким земля передається ГТ АПФ «Риф - Агро» (керівник Козак Володимир Васильович) без сплати втрат сільськогосподарського виробництва у зв'язку зі зміною цільового призначення та з порушенням вимог Земельного та Водного кодексів України.

Всупереч законодавству Козак Василь Васильович підписав розпорядження № 452 - р від 09.11.2004р , яким надано дозвіл на розробку технічної документації на земельні ділянки площею 3,81 га в прибережній смузі р. Дністер с. Непоротове для ведення садівництва товариству «Берізка».

Розпорядженням Сокирянської райдержадміністрації № 500-р надано у власність підприємству «Буковина Агросвіт» (керівник - дружина Козака В.В.) 2,7 га із земель запасу Коболчинської сільської ради без сплати втрат сільськогосподарського виробництва та з іншими порушеннями законодавства.

Розпорядженням Сокирянської райдержадміністрації № 43-р від 23.01.2008 року «Про затвердження проекту із землеустрою» щодо відведення земельної ділянки у власність шляхом викупу для будівництва та обслуговування фруктосховища ПП «Буковина Агросвіт», урочище «Цегельний завод», керівник - Козак О.Ф. (дружина Козака В.В.), суперечить нормам земельного законодавства. Викликає сумнів і договір купівлі - продажу від 02.09.2007 року. Ніхто не знає як із міжгосподарського Коболчинського цегельного заводу, який на дольовій участі споруджували Сокирянський райагробуд та агроформування району, це незавершене будівництво стало власністю підставної особи Смук Тетяни Михайлівни (фактично власником є Козак В.В.)

За розпорядженням № 496 - р від 03.09.2007р. із земель Сербичанської сільської ради передані також цьому підприємству, «Буковина Агросвіт», 40 га землі із численними порушеннями Земельного кодексу та чинного законодавства, хоча до цього часу не сплачено податок в сумі ЗО тис. грн. за 2002 - 2005 роки.

Розпорядженням №61 - р від 01.03.2004 року Козаком В.В. було надано в оренду з правом викупу 5 га на березі р. Дністер земельну ділянку в урочищі «Вишнева» с. Ломачинці для товариства «Прогрес 2003», директором якого була його дружина. Намагання викупити по заниженій (майже в три рази) ціні дану земельну ділянку, було зірвано втручанням в цю справу правоохоронних органів. По цьому факту було порушено кримінальну справу від 10.01.2005 року, але винні в цьому заслуженої кари не понесли.

Перелічені незаконні розпорядження стали наслідком безкарності Козака В.В. на попередніх посадах.

Через бездіяльність районної прокуратури і покровительства високопоставлених осіб з області (голови обласної ради Шелепницького І.О.) та Києва (Димчака І.М. - бувшого заступника міністра сільського господарства України) Козак В.В. продовжує і далі ігнорувати закони України.

Під час ліквідації наслідків стихії 2008р. Козаком В.В. (тоді голова Сокирянської райради) була дана вказівка .управлінню сільського господарства Сокирянської РДА включити до відшкодування 760 тис. гри., сільськогосподарських втрат своєї агрофірми «Буковинський сад». Розпорядженням голови РДА Кіструги О.М. була створена тимчасова оперативна комісія, яка встановила факт фальсифікації і нараховано реальних збитків на 46 тес. грн..

Також відновлювальні роботи по Шебутинському мосту, які були доручені розпоряднику коштів райраді за розпорядженням Козака В.В. безпідставно виросли з 96 тис. грн.. до 250гис. грн.

На сьогоднішній день у Сокирянському районі тільки господарствам Козака В.В. надходять державні кошти на розвиток садівництва (понад 3млн. грн.) і переробки сільхозпродукції(понад 4.0млн.грн.) Ним сфальсифіковані документи на відшкодування затрат на будівництво овочесховищ (вартістю 3 млн. грн.)і через фірму, що знаходиться в пгт. Негашено Хмельницької обл. прокачано вся сума. Ця фірма є конвертаційним центром. Реальний об’єм будівельних робіт в три рази менший.

Використовуючи своє службове положення Козак В.В. комплектує всі комунальні обєкги району (школи, дитсадки, бібліотеки, будівля РДА і т.п) металопластиковими вікнами, що не відповідають державним будівельним нормам для нашого регіону, тобто з великими тепловими втратами. Один із заступників Козака В.В. пан Утенко має пряме відношення до підприємства «Париж», що виготовляє ці вікна. Вартість вікон завищена, чим наносяться значні збитки державному бюджету.

В 2004р. за розпорядженням Козака В.В. почала працювати районна поліклініка (перша черга райлікарні), але державний акт про прийняття в експлуатацію не був підписаним всіма членами державної комісії.

В 2010р. за його ж розпорядженням була відкрита друга черга райлікарні без здачі в експлуатацію державній комісії, а тут не законно працюють ліфти, не здана газова котельня, не закінчено кисневу установку' і взагалі немає очисних споруд, що призводить до не контрольованого забруднення і інфікування р. Дністер, яка є міжнародною і впадає в Чорне море.

Нині через бездіяльність районної прокуратури та за «покровительства» впливових чиновників, за час роботи Козака В.В. на посаді голови районної ради він продовжує ігнорувати закони України.

Проводячи першу сесію райради, з подачі Козака В.В., в присутності районного прокурора, всупереч діючому законодавству, було прийнято кілька рішень. Дані рішення прокурором району до цього часу не опротестовані. У 2007 році службою безпеки України складений протокол про корупцію на голову райради Козака В.В., але невидимі сили втрутилися, і справу закрили в Шевченківському суді м. Чернівці. Це далеко не всі зловживання та порушення законів України, які чинить Козак В.В.

Грубість, хамство, залякування стали нормою поведінки цього чиновника. Саме Козак В.В. довів до лікарняного ліжка та важкої хвороби голову виборчої комісії села Романківці під час підрахунку голосів на виборах 2006 року.

Шляхом введення в оману депутатів райради, брехливих свідчень та наклепів, йому вдалося розправитися із редактором районного радіомовлення, знищивши саму редакцію.

Ігнорування законів, жадоба до наживи та зневага до людей цим керівником призвела до масового побиття людей у селі Вашківці, де насильницьким методом насаджувався вигідний Козаку В.В. інвестор, що діє без будь - яких зобов'язань перед місцевою громадою.

Голова районної ради дозволяє собі принижувати честь с гідність будь -якої людини, депутата , сільського голови, підприємця.

То ж на засіданні постійної комісії Сокирянської районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики і контролю за виконанням рішень ради вже розглянуто кілька заяв депутатів райради про негідну поведінку голови районної ради Козака В.В.

Намагаючись відновити конструктивну роботу усіх депутатів районної ради та забезпечити дотримання законодавства України при прийнятті рішень, частина депутатів, на знак протесту покидала засідання сесії районної ради, виступала із заявами про дострокове усунення його від обов’язків керівника Сокирянської районної ради.

 

 

Політична діяльність Козака В.В

 

 

Під час останніх виборів до місцевих рад Козаком В.В. систематично порушувалось законодавство України про вибори та політичну агітацію:

 • шантаж кандидатів в депутати від партії «Фронт змін», «Наша Україна», в результаті 12 кандидатів в депутати відкликали свої заяви;
 • використовуючи районне радіомовлення, що є комунальним підприємством райради, Козак В.В., озвучував брехливу інформацію про своїх політичних конкурентів;
 • з листопада 2010р. по кінець березня 2011р., порушуючи Українське законодавство, суміщав посади голови райради і голови РДА;
 • членам опозиційної партії «Фронт змін» та її депутатам різного рівня влаштовує позачергові перевірки підприємницької діяльності різними державними структурами;

* перешкоджає ведення господарської діяльності, не видає і не підписує адміністративних документів (довідок, держ. актів на землю ,не надаються копії рішень райради та інше).

Подальше ігнорування відповідними органами „кланової" політики Козака В.В., направленої на шантаж депутатів та концентрацію влади в одних руках, спричинить дестабілізацію економіки, потурання прав та свобод громади, свободу слова та вибору, соціальне напруження та засилля корупції.

Депутати райради від політичної партії „Фронту змін" неодноразово вносили свої протести на сесіях райради по незаконній діяльності Козака В.В., зверталися з депутатськими зверненнями до районної, обласної та генеральної прокуратури та інших державних установ. Але отримували тільки бюрократичні «відписки» державних чиновників. Ніякого реагування правоохоронними органами не відбулося.

Зважаючи на аналогічність і схожість дій чиновників такого рангу по інших областях і районах України, пропонуємо Вам підготовити та внести до Верховної Ради України закон про адміністративно-територіальну реформу, який би передбачав розпуск районних рад і адміністрацій, як таких, що втратили свою адміністративну функцію, паразитують на тлі суспільства, спричиняють та породжують корупцію. Всі адміністративні права передати міським та сільським радам та їх виконавчим комітетам з наділенням права розпоряджатися прилеглими територіями та земельними ресурсами. Це дасть можливість зменшити вертикаль влади, децентралізувати бюджетні кошти та зекономити витрати їх майже до одного мільйона в кожному районі кожної області України.

 

 

Керівник фракції „Фронту змін"                                                                   2011 р.

 

P.S. Ці дані та публікації за 2011 рік. Можливо на сьогодні 2017 рік ці «персонажі» займають інші посади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь