A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Лист-роз'яснення Державної міграційної служби України для використання в роботі

Дата: 30.11.2017 16:45
Кількість переглядів: 1154

Державною міграційною службою України (далі - ДМС) розглянуто лист Міністерства соціальної політики України щодо переліку документів, які підтверджують законність перебування на території України іноземців та осіб без громадянства, або громадян України, які постійно проживають за кордоном, та вияви бажання стати опікунами (піклувальниками) над повнолітніми громадянами України. За результатами розгляду повідомляємо про таке.

Стосовно іноземців та осіб без громадянства.

Відповідно до частини сьомої статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, - іноземці та особи без громадянства, які в установленому законодавством чи міжнародним договором України порядку в’їхали в Україну та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

Право на постійне та тимчасове проживання іноземців на території України підтверджують відповідно посвідки на постійне або тимчасове проживання, не скасовані в установленому законом порядку', за наявності дійсного паспортного документа. Відмітка про наявність посвідки про постійне або тимчасове проживання проставляється в національний паспортний документ іноземця або вкладний талон до паспорта (пункт 12 Порядку оформлення, виготовлення і видачі посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 № 251).

Іноземець, який перебуває в Україні в межах строків, установлених законодавством, або яхщо строк його перебування на території України продовжено в установленому порядку, вважається таким, що перебуває на території України на законних підставах.

Строки перебування іноземців та осіб без громадянства на території України та підстави для їх продовження визначаються Порядком продовження строку' перебування та продовження або скорочення строку тимчасового  перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 № 150 (далі - Порядок продовження). Зокрема, відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку іноземці, які є громадянами держав з безвізовим порядком в’їзду можуть перебувати в Україні не більш як 90 днів протягом 180 днів, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України. За наявності підстав, передбачених пунктами 6,7 Порядку продовження, заяви про продовження строку перебування на території України та документи, передбачені пунктом 9, подаються іноземцем та його приймаючою стороною до територіального органу або підрозділу ДМС за місцем проживання.

Відповідно до пункту 12 Порядку розгляду заяв іноземців та осіб без громадянства про продовження строку перебування на території України, затвердженого наказом МВС України від 25.04.2012 № 363, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.05.2012 за № 778/21091, продовження строку перебування оформляється шляхом проставлення в паспортному документі штампа (додаток 6), у якому зазначається орган, який прийняв рішення, та термін, на який вирішено продовжити строк перебування.

Таким чином, законодавством України передбачено, що до паспортних документів іноземців можуть бути проставлені відмітки про видачу посвідки на постійне або тимчасове проживання та відмітки про продовження строку перебування.

Після окупації АР Крим та початку проведення антитерористичної операції стали неконтрольовапими процеси оформлення (підробки) бланків посвідок на постійне або тимчасове проживання зразка, який діяв до 01.02.2013, на тимчасово окупованих територіях АР Крим, міста Севастополя, тимчасово не підпорядкованих Уряду України районів Донецької та Луганської областей.

У зв’язку із вказаним ДМС пропонує такі документи приймати після попереднього погодження з апаратом ДМС, його підпорядкованими органами або підрозділами, шляхом надсилання запитів.

Стосовно громадян України.

Статтею 5 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що законними підставами для перебування на території України для громадян України є належність до громадянства України.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про громадянство України» документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, тимчасове посвідчення громадянина України, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члену екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну.

Разом з цим слід зазначити, що порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну регулює Закон України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» (далі - Закон).

Положеннями статті 1 Закону, зокрема встановлено, що громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених цим Законом, та в’їхати в Україну,

На громадян України, які звернулися із клопотанням про виїзд з України, поширюються усі положення чинного законодавства, вони користуються всіма правами і несуть встановлені законом обов’язки. За громадянами України зберігаються на території України майно, кошти, цінні папери та інші цінності, що належать їм на праві приватної власності. Будь-яке обмеження їх громадянських, політичних, соціальних, економічних та Інших прав не допускається.

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

Також повідомляємо, що згідно з частиною четвертою статті 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» облік громадян України, які проживають за межами України, ведеться закордонними дипломатичними установами України у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Голова                  М.Ю. Соколюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь