A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Державна фіскальна служба України інформує

 

 

 

 

 

Буковинські податківці розглянули 62 запити на публічну інформацію

Про це інформують у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області. Та роз'яснюють, у січні 2020 року до регіонального податкового відомства  від платників надійшло 62 запити на публічну інформацію.

Доцільно зазначити, більшість запитувачів, які направили до податкової служби області запити - фізичні особи (59), 1 запит надійшов від юридичних осіб.

Ще 2 запити переадресовано від інших органів виконавчої влади як розпоряднику інформації.

Запитувачі, зокрема зверталися з проханням надати інформацію щодо: складення податкових вимог про сплату ЄСВ; сум задекларованого доходу ФОП; про наявність або відсутність заборгованості по єдиному податку та ЄСВ.

Відтак, за результатами розгляду задоволено 61 запит на отримання публічної інформації (або 98 % від загальної кількості запитів), та і запит направлено іншим розпорядникам інформації, у володінні яких вона знаходиться.

До відома платників: отримати публічну інформацію, розпорядником якої є Головне управління ДПС у Чернівецькій області, може кожен бажаючий. Більш детально щодо порядку складання та форми подання запиту можна ознайомитись на офіційному порталі «Територіальні органи ДПС у Чернівецькій області» >Головна>ДПС у регіоні>Публічна інформація за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/dostup-do-publichnoi-info/

 

Запитання від платника: спрощена система оподаткування

За яких умов ФОП можуть бути платниками ЄП першої – третьої групи?

Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, згідно з п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Дія п.п. 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень (п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ).

Разом з цим умови, відповідно до яких фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп, зазначені у п. 291.5 ст. 291 ПКУ.

 

 

Сокирянським управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області

 за січень-грудень 2019 року  забезпечено понад  314 мільйонів гривень податків і зборів до Зведеного бюджету

Станом на 01 січня 2020 року надходження до Зведеного бюджету склали 314,5 млн. грн. податків та зборів, що на 45,1 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 175,1 млн. грн., що на  37,4  млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 45,4 млн. грн., що на 4,2 менше, ніж за дванадцять місяців 2018 року.

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 18,8 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 1,9 млн. грн.  

За січень-грудень 2019 року юридичними та фізичними особами - підприємцями сплачено 15,4 млн. грн. єдиного податку, що на 3,70 млн. грн. більше, ніж за січень-грудень 2018 року. До місцевих  бюджетів надійшло 1,9 млн. грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.   

Понад  173  мільйони  гривень  єдиного внеску  сплатили  страхувальники  Сокирянщини та міста Новодністровськ

Протягом січня-грудня 2019 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становили  173,5 млн. гривень, в т.ч. по Сокирянському району 112,1 млн. грн., по м. Новодністровськ – 61,5 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 16,9 млн. грн.

Понад  175 млн. грн. ПДФО сплатили платники Сокирянщини та міста Новодністровськ

За січень-грудень 2019 року до Зведеного бюджету надійшло 175,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з них по Сокирянському району 107,7 млн.грн., по м.Новодністровськ – 67,4 млн.грн. Це на 37,4 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень-грудень поточного року місцеві скарбниці Сокирянщини  та Новодністровська отримали 131,3 млн. грн. цього податку, що на 27,8 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали 43,8 млн. грн.

 

 

Платники податків Сокирянщини та м.Новодністровська  на потреби української армії направили   13,0 млн.грн. військового збору

За січень-грудень 2019 року платники податків, які перебувають на обліку в Сокирянському управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області  сплатили 13,0 млн. грн. військового збору, в т. ч. по Сокирянському району-8,3 млн. грн., по м.Новодністровськ – 4,7 млн. грн.  В порівнянні з січнем-груднем минулого року  надходження збільшилися на 1,9 млн. грн.

Нагадаємо, ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування та в  повному обсязі перераховується до Державного бюджету.

Кількість адміністративних послуг наданих ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ за січень – грудень  2019 року

У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Сокирянської та Новодністровської державних податкових інспекціях Сокирянського управління  Головного управління ДПС у Чернівецькій області  представникам бізнесу та громадянам надається широкий спектр адміністративних та інформаційних послуг.

Забезпечується приймання податкової звітності, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, попередній запис громадян на особистий прийом, видача довідок тощо.

Протягом січня – грудень 2019 року ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ надано 3563 адміністративних послуг.

Найбільш популярна адміністративна послуга - видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.  Так, у грудні  2019 року громадяни отримали  181 таких відомостей, а з початку року  громадянами отримано  – 1781.

За січень – грудень 2019 року найбільш запитувані  такі  адміністративні послуги:

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 198

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій  - 283

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 304

- реєстрація платника єдиного податку - 261

 

Начальник Сокирянського

управління ГУ ДПС у Чернівецькій області                        Альбіна ГЛАДКА

 

 

Податківці Буковини візьмуть участь у « Всеукраїнському тижні права»

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області розповідають, що вже традиційно щороку проводять заходи в рамках « Всеукраїнського тижня права» та Дня прав людини, який відзначається 10 грудня на згадку про проголошення Генеральною асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини. Серед яких  - цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші.

Заходи з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 №568-р. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Під егідою «Тижня права» юристи податкового відомства 2 – 6 грудня будуть надавати консультації з питань прав платників та їх захисту, порядку подання звернень, запитів, скарг, пропозицій.

Крім того, 10 грудня 2019 року з 11.00 до 13.00 год. триватиме спілкування он-лайн на тему: «Реалізація прав людини в органах податкової служби».

 Для майбутніх платників податків у всіх територіальних управління будуть організовані зустрічі та «Дні відкритих дверей».

Також, податківці готують для буковинців брошуру «Права та обов’язки платника податків» та пам’ятки «Загальна декларація прав людини» та «Порядок оскарження рішень податкової служби».

Спікери: Марія Коцим’юк тел. 0372(545576), Оксана Швець (0372) 545611.

Посилання на Указ №1149/2008: https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1149/2008

Посилання на розпорядження №568-р: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/568-2019-%D1%80#n2

 

 

У податковій службі краю вдруге провели «День відкритого спілкування»

 

Днями,  у Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області для платників в рамках «Дня відкритого спілкування» одночасно у всіх територіальних відділеннях податкового відомства краю проведено сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія». Темою дискусії були питань погашення заборгованості з майнових податків та єдиного соціального внеску.

Незважаючи на ретельну підготовку до цього заходу – дані питання висвітлювалися у ЗМІ та інтернет – виданнях, запитань було чимало. За інформацією 7 територіальних управлінь під час проведення «гарячої лінії» зверталися 57 буковинців. Кожен із них отримав кваліфіковані роз’яснення.

Зараз податківці усі «анкети абонентів» ретельно аналізують з метою визначення, які питання найбільше цікавлять краян і відповідно потребують додаткового роз’яснення через ЗМІ чи під час проведення зустрічей та семінарів.

Серед найбільш актуальних запитань були:

Яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату плати за землю ФО (громадянином)?

Оскільки фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, то якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 відс. погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 відс. погашеної суми податкового боргу.

Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 Податкового кодексу України.

На підставі яких документів та в який термін може бути скасовано (відкликано) податкові повідомлення-рішення з плати за землю, надіслане (вручене) ФО?

Податкові повідомлення-рішення з плати за землю можуть бути скасовані (відкликані) на підставі заяви платника податку, поданої до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо:

 розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою, контролюючий орган за місцем знаходження земельної ділянки проводить протягом 10 робочих днів перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Також, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним, якщо:

контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення;

контролюючий орган зменшує нараховану суму грошового зобов’язання, суму зменшення (збільшення) податкових зобов’язань;

рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується податкове повідомлення-рішення контролюючого органу;

рішенням суду, що набрало законної сили, зменшується сума грошового зобов’язання, сума зменшення (збільшення) податкових зобов’язань та штрафної (фінансової) санкції (штрафу) та пені за порушення норм іншого законодавства, що визначені у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу.

Якщо, контролюючий орган скасовує раніше прийняте податкове повідомлення-рішення, таке податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним з дня прийняття контролюючим органом рішення про його скасування.

У випадках, якщо, контролюючим органом або рішенням суду, що набрало законної сили зменшується сума грошового зобов’язання, сума зменшення (збільшення) податкових зобов’язань, штрафної (фінансової) санкції (штрафу) та пені за порушення норм іншого законодавства, що визначені у податковому повідомленні-рішенні контролюючого органу, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним з дня отримання платником податків податкового повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов’язання.

Також, у випадку, коли рішенням суду, що набрало законної сили, скасовується податкове повідомлення-рішення контролюючого органу, податкове повідомлення-рішення вважається відкликаним у день набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Чи здійснюється розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄВ?

Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості по сплаті ЄВ.

Відповідно до частини 12 ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) ЄВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄВ одночасно із зобов’язаннями із сплати ЄВ зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати ЄВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу).

У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку ЄВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом (частина 11 ст. 9 Закону № 2464).

Чи передбачена відповідальність до ФОП ЄП за несплату (неперерахування) ЄВ?

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є, зокрема, ФОП ЄП.
     Пунктом 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464 передбачено, що базою нарахування ЄВ для ФОП ЄП є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

ЄВ для зазначених платників встановлюється у розмірі 22 відсотка.

ФОП ЄП сплачують ЄВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).

Згідно з абзацом другим п.п. 2 п. 6 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), ФОП ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

Враховуючи зазначене, граничний термін сплати ЄВ для ФОП ЄП – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 11 розд. ІV Інструкції № 449).

Підпунктом 2 п. 2 розд. VІІ Інструкції № 449 визначено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ на платників, які допустили зазначене порушення, починаючи з 01 січня 2015 року та надалі, накладається штраф у розмірі 20 відс. своєчасно не сплачених сум.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відс. суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої Законом № 2464, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно (частини десята та тринадцята ст. 25 Закону № 2464).

 Згідно з ст. 165 прим.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами та доповненнями:

1. Несплата або несвоєчасна сплата ЄВ, у тому числі авансових платежів, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від сорока до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

2. Несплата або несвоєчасна сплата ЄВ, у тому числі авансових платежів, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від вісімдесяти до ста двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За повторне за рік вчинення таких дій – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, ФОП або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Який термін сплати штрафної санкції за несвоєчасну сплату ЄВ?

Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої ст. 25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом десяти календарних днів після надходження відповідного рішення.

Чи будуть ФО притягуватись до відповідальності за несплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) до 1 липня ППР про сплату податку?

 Відповідно до п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, обчисленого згідно з п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, та відповідні платіжні реквізити, зокрема органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).
     Підпунктом 266.10.2 п. 266.10 ст. 266 ПКУ встановлено, що у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПКУ, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.

!!! Публікації з даної тематики: «В області питання погашення заборгованості з ЄСВ залишається актуальним – борг перевищив 255,9 млн. грн.» https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/397674.html; «У разі несплати податків виникає право податкової застави майна»: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/397521.html

 

 

Додаток 2

до листа Сокирянського управління

від 06.11.2019 №____/9/24-3-54-01-08

 

Про дію нового механізму повернення платникам податків помилково сплачених сум грошових зобов'язань та пені

Сокирянське управління Головного управління ДПС у Чернівецькій області повідомляє, що з 1 листопада 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.02.2019 №60 щодо нового механізму повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Для максимальної зручності обробки заяв платників в процесі повернення коштів та унеможливлення виникнення помилок рекомендуємо платникам податків подавати заяви в електронній формі через Електронний кабінет платника податків.

Заява повинна містити:

- податковий номер або серія  (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

- найменування або прізвище, ім'я, по батькові (для фізичної особи);

-  назву помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

-  суму помилково та/або надміру сплаченого податку, збору, платежу;

-  дату сплати і реквізити з платіжного документа, за якими кошти перераховано до бюджету (код класифікації доходів бюджету, бюджетний рахунок, на який перераховано кошти, код ЄДРПОУ територіального органу Казначейства, на ім'я якого відкрито рахунок, та МФО Казначейства);

- напрям(и) перерахування помилково та/або надміру сплачених коштів, що повертаються:

1. на поточний рахунок платника податку в установі банку;

2. на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, незалежно від виду бюджету;

3. у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку.

Також додатково до заяви платник може подати копію платіжного документа, на виконання якого помилково та/або надміру сплачений платіж перераховано до бюджету. 

 

 

Платникам єдиного податку 1 групи РРО не потрібні.                                       Для решти представників мікробізнесу будуть безкоштовні програмні РРО від ДПС

Сокирянське управління ГУ ДПС у Чернівецькій області  продовжує роз’яснювати зміни до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (законопроекти №1053-1 та №1073), які відкрили можливість використовувати замість традиційних РРО спеціальні програми. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон. При цьому в п.2 пп.11 Закону прямо записано, що «Контролюючий орган забезпечує безкоштовне програмне рішення для використання суб’єктом господарювання». Тобто, безкоштовним буде не тільки скачування самої програми, але і її обслуговування.

         Проте дія згадуваних законів не поширюється на фізичних осіб, які продають на ринку власні вживані речі або продукти власного підсобного господарства. Також під дію цих законів не підпадають платники єдиного податку, що належать до І групи, тобто чий річний дохід не перевищує 300 тисяч гривень. Це означає, що вказаним категоріям громадян і приватних підприємців касові апарати застосовувати не потрібно і після того, як нові правила застосування РРО наберуть чинності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Покупці мають можливість переглянути фіскальний чек за допомогою електронного кабінету

За допомогою електронного сервісу «Пошук фіскального чека», який функціонує у відкритій частині Електронного кабінету, покупці товарів (споживачі послуг) можуть перевірити достовірність отриманого фіскального чеку та встановити факт його наявності (відсутності) в базі даних ДПС, повідомляють у Сокирянському управлінні ГУ ДПС у чернівецькій області.

 Сервіс дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій (далі - РРО), так і створений новітніми РРО.

Для пошуку та перегляду фіскального касового чеку необхідно ввести: фіскальний номер РРО, дату та час видачі чеку (для традиційних РРО).

У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків в інформаційній базі ДПС споживачі можуть направити до фіскальної служби письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів.

ДПС буде вивчено причину, через яку електронний чек не потрапив до системи та вжито відповідних заходів.

Звертаємо увагу суб’єктів господарювання на обов’язковість дотримання вимог чинного законодавства України при проведенні готівкових розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) та інших операцій з готівкою. 

 

 

 

 

 

Сокирянським управлінням ГУ ДПС у Чернівецькій області

 за січень-жовтень 2019 року  забезпечено понад  250 мільйонів гривень податків і зборів до Зведеного бюджету

Станом на 01 листопада 2019 року надходження до Зведеного бюджету склали 250,5 млн. грн. податків та зборів, що на 38,7 млн. грн. більше минулорічних надходжень.

Податку на доходи з фізичних осіб платниками сплачено 136,9 млн.грн., що на  32,8  млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.

Податку на додану вартість до Державного бюджету зібрано 34,4 млн.грн., що на 6,5 менше, ніж за десять місяців 2018 року.

Надходження земельного податку та орендної плати за землю склали 16,4 млн.грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року обсяг надходжень збільшився на 2,0 млн. грн.  

За січень-жовтень 2019 року юридичними та фізичними особами - підприємцями сплачено 12,5 млн. грн. єдиного податку, що на 3,2 млн. грн. більше, ніж за січень-жовтень 2018 року. До місцевих  бюджетів надійшло 1,7 млн. грн. єдиного податку з сільгосптоваровиробників.   

Майже  137  мільйонів  гривень  єдиного внеску  сплатили  страхувальники  Сокирянщини та міста Новодністровськ

Протягом січня-жовтня 2019 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування становили  136,8 млн. гривень, в т.ч. по Сокирянському району 88,5 млн. грн., по м.Новодністровськ – 48,3 млн. грн. В порівнянні з аналогічним періодом 2018 року надходження збільшились на 16,6 млн. грн.

Понад  136 млн. грн. ПДФО сплатили платники Сокирянщини та міста Новодністровськ

За січень-жовтень 2019 року до Зведеного бюджету надійшло 136,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, з них по Сокирянському району 84,0 млн.грн., по м.Новодністровськ – 52,9 млн.грн. Це на 32,8 млн. грн. більше у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року.

Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів. Так, за січень-жовтень поточного року місцеві скарбниці Сокирянщини  та Новодністровська отримали 102,6 млн. грн. цього податку, що на 24,5 млн. грн. більше, ніж торік. До державного бюджету надходження склали  34,2 млн. грн.

 

Платники податків Сокирянщини та м.Новодністровська  на потреби української армії направили  понад 10 млн.грн. військового збору

За січень-жовтень 2019 року платники податків, які перебувають на обліку в Сокирянському управлінні ГУ ДПС у Чернівецькій області  сплатили 10,2 млн. грн. військового збору, в т. ч. по Сокирянському району-6,6 млн. грн., по м.Новодністровськ – 3,6 млн. грн.  В порівнянні з січнем-жовтнем минулого року  надходження збільшилися на 1,7 млн. грн.

Нагадаємо, ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування та в  повному обсязі перераховується до Державного бюджету.

 Кількість адміністративних послуг наданих ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ за січень – жовтень 2019 року

У Центрах обслуговування платників (далі - ЦОП) Сокирянської та Новодністровської державних податкових інспекціях Сокирянського управління  Головного управління ДПС у Чернівецькій області  представникам бізнесу та громадянам надається широкий спектр адміністративних та інформаційних послуг.

Забезпечується приймання податкової звітності, прийом та реєстрація вхідної кореспонденції, попередній запис громадян на особистий прийом, видача довідок тощо.

Протягом січня – жовтня  2019 року ЦОП Сокирянської та Новодністровської ДПІ надано 2905 адміністративних послуг.

Найбільш популярна адміністративна послуга видача картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків. За жовтень  2019 року громадяни отримали  139 таких відомостей, їх питома вага у загальній кількості отриманих з початку року  адмінпослуг – 1430

За січень – жовтень 2019 року найбільш запитувані  такі  адміністративні послуги:

- видача відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків – 177

- реєстрація книг обліку розрахункових операцій  - 227

- надання витягу з реєстру платників єдиного податку – 250

- реєстрація платника єдиного податку - 220

 

 

Начальник Сокирянського

управління ГУ ДПС у Чернівецькій області                             Альбіна ГЛАДКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь