A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Управління Пенсійного Фонду України інформує

Про сплату збору при набутті права власності на легкові автомобілі

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється за першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п.7 статті 1 Закону України від 26.06.1997 №400/97-ВР «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах (підрозділах Державної автомобільної інспекції) Міністерства внутрішніх справ України.

Об’єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Диференційовані ставки збору встановлені залежно від вартості об’єкта.

3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2020 – із суми до 346830 грн.);

4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2020 – із суми понад 346830 грн. до 609580 грн.);

5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2020 – із суми понад 609580 грн.).

Збір сплачується із вартості автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує ціну транспортного засобу.

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

 

Юристи пенсійної служби краю обговорили з представниками виконавчої служби питання стягнення заборгованості до бюджету Фонду

 

Представники юридичного управління Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області взяли участь у нараді з керівництвом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в області. Предметом  обговорення були питання взаємодії пенсійної та виконавчої служб щодо примусового виконання рішень за виконавчими документами Пенсійного фонду.

Учасники зустрічі підбили підсумки роботи зі стягнення коштів на користь Фонду в 2018 році та І кварталі нинішнього року, обговорили причини, що ускладнюють роботу державних виконавців, а також визначили подальші кроки в роботі із погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями.

У числі позитивних здобутків нинішнього року учасники наради відзначили успішну роботу зі стягнення заборгованості до бюджету Фонду Хотинського районного відділу державної виконавчої служби.

За підсумками розгляду порушених питань представники пенсійної та виконавчої служб визначили найважливіші напрямки роботи та шляхи ефективної взаємодії із наповнення бюджету Фонду та узгодили спільний план заходів на 2019 року.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Пенсійна служба активно співпрацює з органами влади і соціальними партнерами у справі захисту прав застрахованих осіб

 

Захист прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне забезпечення – пріоритетний напрямок роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Представники Фонду беруть активну участь у діяльності робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, які діють при райдержадміністраціях та міських радах, здійснюють аналіз звітності страхувальників області на предмет дотримання роботодавцями вимог трудового законодавства з оплати праці та повідомляють  про виявлені випадки порушень органи влади й соціальних партнерів для вжиття дієвих заходів з їх усунення. Загалом у 2018 році Головним управлінням Пенсійного фонду в Чернівецькій області надіслано органам влади та місцевого самоврядування інформаційні матеріали щодо трьох з половиною тисяч несумлінних роботодавців, майже стільки ж скеровано до Управління Держпраці, близько трьох тисяч направлено Державній фіскальній службі та про більше двох тисяч випадків порушень трудового законодавства повідомлено соціальних партнерів.

Упродовж 2018 року представники пенсійної служби взяли участь у 250 спільних нарадах з соціальними партнерами та засіданнях робочих груп з питань легалізації виплати зарплати й зайнятості населення.  В результаті спільних обстежень діяльності майже 1,5 тисячі фізичних осіб-підприємців щодо дотримання ними законодавства про працю виявлено близько півтисячі  неоформлених працівників, більшу частину з яких залучено до сплати єдиного внеску.

При здійсненні обстежень пенсійники роз’яснюють підприємцям негативні наслідки нелегальної зайнятості та закликають їх дотримуватися вимог трудового законодавства для забезпечення своїм працівникам і самим собі соціального захисту сьогодні та гідного пенсійного забезпечення в майбутньому.

В результаті вжитих заходів до бюджету Фонду в 2018 році надійшло 0,6 млн. грн. в рахунок погашення заборгованості з платежів.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Обслуговування громадян за європейськими стандартами – пріоритетне завдання пенсійної служби

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області постійно працює над підвищенням якості надання послуг мешканцям краю. Відповідно до завдань, визначених Стратегією модернізації та розвитку Пенсійного фонду України на період до 2020 року, в області запроваджені єдині стандарти обслуговування. Значна увага приділяється професійності та оперативності надання послуг, створенню найбільш комфортних умов для відвідувачів, організації належного інформаційного забезпечення. Обслуговування громадян здійснюється в форматі „єдиного вікна” або за принципом «прозорого офісу», з дотриманням вимог до надання послуг громадянам незалежно від їхнього місця проживання чи перебування. Упродовж  2018 року за принципом «єдиного вікна» спеціалісти пенсійної служби прийняли понад півтори сотні тисяч буковинців.

Важливим кроком у справі наближення послуг до громадян стало надання мешканцям краю можливості отримувати консультації та вирішувати питання пенсійного забезпечення за місцем проживання без потреби відвідування сервісних центрів. Зручною формою такого обслуговування є надання послуг на рівні територіальних громад. Сьогодні в області функціонують 23 віддалені робочі місця працівників Головного управління в об’єднаних територіальних громадах, на черзі – створення ще 3-х у новостворених ОТГ. Упродовж 2018 року фахівці управління надали мешканцям області в такий спосіб близько 2-х тисяч послуг.

Особливу увагу пенсійна служба приділяє людям з обмеженими фізичними можливостями. Налагоджена співпраця з  обласною організацією Українського товариства глухих щодо обслуговування громадян в сервісних центрах за участю осіб, які володіють мовою жестів. У червні 2018 року на базі цієї організації створене віддалене робоче місце працівника Фонду. Фахівці пенсійної служби здійснюють виїзні прийоми до осіб з обмеженими фізичними можливостями, осіб з інвалідністю за зором та осіб, яким виповнилося 80 і більше років. Консультації спеціалістів у такий спосіб отримали в 2018 році майже вісім сотень буковинців.

З метою наближення послуг до громадян та зменшення черг у Чернівецькому міському сервісному центрі представники Фонду здійснюють прийоми також у приміщенні Центру надання адміністративних послуг та відділення АТ “Ощадбанк”.

Для максимальної зручності мешканців області фахівці пенсійної служби, в тому числі керівництво Головного управління, надають онлайн-консультації через відеозв’язок, що дозволяє значно заощадити час, який знадобився би для вирішення тих же питань у сервісних центрах. Упродовж 2018 року мешканцям області надано більше трьох з половиною консультацій в такий спосіб.

Усе більшої популярності серед краян набирають електронні сервіси Пенсійного фонду.  Завдяки зручності й доступності інформаційних послуг Веб-порталу число його користувачів постійно зростає: впродовж 2018 року на цьому корисному і зручному  електронному сервісі зареєструвалося більше 21 тисячі буковинців. У приміщеннях сервісних центрів встановлено окремі робочі станції для відвідувачів, створено умови для реєстрації та повномірного використання можливостей, які надає зазначений ресурс.

Для оперативного надання відповідей на запитання мешканців області функціонують  «гарячі» телефонні лінії, актуальна інформація з пенсійного забезпечення подається у форматі СМС-повідомлень.

Організована видача мешканцям краю пенсійних документів сучасного зразка – електронних пенсійних посвідчень, які поєднують функції посвідчення особи і платіжної картки, за допомогою якої можна не тільки отримувати пенсійні виплати, а й  здійснювати різні фінансові розрахунки.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Підприємці області в 2018 році поповнили бюджет Пенсійного фонду на 312 мільйонів гривень

Завдяки активній інформаційно-роз’яснювальній роботі, проведеній Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у 2018 році з підприємцями області, значна частина представників малого і середнього бізнесу усвідомила відповідальність перед найманими працівниками і державою щодо необхідності легалізації трудових відносин та сплати обов’язкових платежів. Про це свідчить зростання на 112 млн. грн. (55,9%) порівняно з минулим роком надходжень до бюджету Фонду зі сплати єдиного внеску.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

В результаті взаємодії пенсійної служби з органами влади та контролюючими органами в області легалізовано працю 16 тисяч осіб

 

З метою захисту прав застрахованих осіб на соціальне та пенсійне забезпечення працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області беруть активну участь у роботі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, які діють при райдержадміністраціях, Чернівецькій та Новодністровській міських радах. За результатами аналізу звітності страхувальників області виявляються роботодавці,  у діяльності яких наявні ознаки порушення законодавства про працю і мінімізації зайнятості працівників, відповідні матеріали надаються для заслуховування на засіданнях робочих груп.

В результаті вжитих заходів у 10% заслуханих суб’єктів господарювання на 223 особи зменшилася кількість працівників, які отримують заробітну плату меншого за мінімальний розміру; у 25,8% суб’єктів збільшився середній розмір заробітної плати працівників; у 26,4% роботодавців на 776 осіб зросла чисельність працівників; у 11% на 360 зменшилася кількість працівників, зайнятих неповний робочий час.

Для вжиття відповідних заходів контролю за додержанням законодавства про працю та нарахування єдиного соціального внеску до Головного управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області та Управління Держпраці у Чернівецькій області надаються відповідні переліки роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки недотримання мінімальних соціальних гарантій, тінізації зайнятості та порушень при нарахуванні єдиного соціального внеску на заробітну плату працівників.

В результаті вжитих заходів в області легалізовано працю близько 16 тис. осіб, а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали 11,3 мільйона гривень.

 

 

Прес-служба  Головного  управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

Про сплату збору при набутті права власності на легкові автомобілі

 

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється за першої державної реєстрації в Україні в сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ України.

Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (п.7 статті 1 Закону України від 26.06.1997 №400/97-ВР «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування») є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, фізичні особи, які набувають право власності на легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні в сервісних центрах (підрозділах Державної автомобільної інспекції) Міністерства внутрішніх справ України.

Об'єктом оподаткування є вартість автомобіля, визначена відповідно до договору купівлі-продажу, договору міни, довідки органів митної служби, акта експертної оцінки вартості автомобіля, інших документів, що підтверджують цю вартість. Диференційовані ставки збору встановлені залежно від вартості об’єкта.

3% - якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2019 - із суми до 316965 грн.);

4% - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2019 - із суми понад 316965 грн. до 557090 грн.);

5% - якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (на 01.01.2019 - із суми понад 557090 грн.).

Збір сплачується із вартості автомобіля без урахування податку на додану вартість, якщо суму такого податку зазначено в документі, який підтверджує ціну транспортного засобу.

 

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Чергове підвищення “військових” пенсій

З 1 січня 2019 року 4366 жителям краю, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, проведено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Цьогоріч, за рішенням Уряду виплачуватиметься 75% підвищення пенсій, обчисленого на виконання зазначеної постанови, що на 25% більше у порівнянні з минулим роком. За результатами перерахунку додаткові витрати коштів складають майже 2,7 млн.грн. щомісяця, а середній розмір підвищення - 616 грн.

Крім того, розпочалася виплата перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за 2016-2017 роки, кількість яких складає 2667 осіб. Додаткова потреба в коштах для виплати перерахованих пенсій становить понад 2,1 млн.грн. на місяць, середній розмір індивідуальної виплати складає 796 грн.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

З початку року до бюджету Фонду стягнуто близько чверті мільярда гривень заборгованості зі сплати ЄСВ

 

Завдяки активній роз’яснювальній роботі пенсійної служби краю та вжитим спільно з  Управлінням Держпраці, Головним управлінням ДФС в Чернівецькій області, органами місцевої влади та соціальними партнерами заходам з посиленого контролю за дотриманням роботодавцями вимог трудового законодавства у 2018 році до бюджету Фонду надійшло 242,3 млн. грн. заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, що на 53,3% більше минулорічних надходжень.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

Які перерахунки очікують пенсіонерів цього та наступного року?

 

У зв’язку зі зміною з 1 грудня   прожиткового мінімуму

Мінімальний розмір пенсії збільшиться у грудні  до 1497 грн., у зв’язку зі зміною з 01.12.2018  прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Також пенсіонерам перерахують надбавки, доплати, підвищення, що базуються на розмірі прожиткових мінімумів.

Для проведення таких перерахунків до органів Фонду звертатись не потрібно, їх буде проведено автоматично.

Після затвердження  нової мінімальної заробітної плати

Також очікується перерахунок пенсій після затвердження нового розміру  мінімальної заробітної плати. Тоді особам, які досягли 65-річного віку і мають достатній  страховий стаж, буде  проведено  перерахунок пенсій з урахуванням мінімального розміру пенсії, що відповідає не менше 40% мінімального заробітку.

Підвищення з 1 січня 2019 року «військових» пенсій

Виплату підвищення військових пенсій, визначеного у 2018 році відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України   від 21.02.2018 №103, заплановано з 01.01.2019  на  25% більше,  ніж виплачується цьогоріч.

 Для тих, хто проходив службу в міліції, буде розпочато виплату сум, які склались за період з 01.01.2016 по 31.12.2017. Ця сума виплачуватиметься їм щомісяця рівними частинами.

Осучаснення пенсій  у березні наступного року

У березні 2019 року буде проведено осучаснення пенсій, з урахуванням  коефіцієнта підвищення  у розмірі 50% показників зростання споживчих цін та середньої заробітної плати.

Очікується, що березневе підвищення складе 17% від основного розміру пенсії,  отримуваної на момент перерахунку.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

З 1 грудня на громадян чекає підвищення соціальних стандартів

 

Підставою для зміни розміру виплати пенсій з 1 грудня цього року є зміна прожиткового мінімуму. Відтак у грудні мінімальний розмір пенсії збільшиться з 1452 грн до 1497 грн.

Для проведення такого перерахунку до пенсійної служби звертатись не потрібно. Його буде проведено автоматично. Найбільше перерахунок торкнеться тих пенсіонерів, які мають повний стаж – жінки 30 років, чоловіки – 35, а також тих, хто отримує надбавки і підвищення до пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Офіційне оформлення трудових відносин – запорука соціального захисту та гідних пенсійних виплат

     При нарахуванні заробітної плати працівникам підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення законодавства про оплату праці, адже Конституцією України кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

     Та на жаль, чимало роботодавців, бажаючи уникнути “зайвих витрат”, або взагалі не оформляють трудові відносини з працівником офіційно, або працевлаштовують особу на неповну ставку із мізерною зарплатою, зазвичай меншою мінімального розміру, а основну суму заробітку виплачують “в конверті”.

    Така ситуація для працюючої людини тягне за собою ряд негативних наслідків, адже сьогодні особа втрачає право на належний соціальний захист, а в майбутньому ризикує залишитися без права на достойні пенсійні виплати та гідне існування.

    Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від набутого страхового стажу та заробітку, з якого сплачені страховий (єдиний) внесок. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, який на сьогодні складає 819,06 грн. (3723 грн.*22%). Якщо з якихось причин роботодавець не сплатив страховий (єдиний) внесок за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як із заробітної плати, так і зі сплати єдиного внеску), то періоди за які не сплачені внески “випадають” зі страхового стажу найманого працівника, а заробіток не враховується при розрахунку розміру пенсії.

     В черговий раз звертаємося до роботодавців області! Усвідомте свою відповідальність за працівників та подбайте про їх добробут, адже тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці, дозволить працівникам уникнути ризиків, пов’язаних із соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин та пенсійним забезпеченням у майбутньому!

 

Офіційне оформлення трудових відносин – запорука соціального захисту та гідних пенсійних виплат

При нарахуванні заробітної плати працівникам підприємства, установи, організації та фізичні особи – підприємці повинні дотримуватися чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення законодавства про оплату праці, адже Конституцією України кожному громадянину гарантується право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом.

Та на жаль, чимало роботодавців, бажаючи уникнути “зайвих витрат”, або взагалі не оформляють трудові відносини з працівником офіційно, або працевлаштовують особу на неповну ставку із мізерною зарплатою, зазвичай меншою мінімального розміру, а основну суму заробітку виплачують “в конверті”.

Така ситуація для працюючої людини тягне за собою ряд негативних наслідків, адже сьогодні особа втрачає право на належний соціальний захист, а в майбутньому ризикує залишитися без права на достойні пенсійні виплати та гідне існування.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від набутого страхового стажу та заробітку, з якого сплачені страховий (єдиний) внесок. Тобто, у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески у розмірі не менше, ніж мінімальний страховий внесок, який на сьогодні складає 819,06 грн. (3723 грн.*22%). Якщо з якихось причин роботодавець не сплатив страховий (єдиний) внесок за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати “в конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як із заробітної плати, так і зі сплати єдиного внеску), то періоди за які не сплачені внески “випадають” зі страхового стажу найманого працівника, а заробіток не враховується при розрахунку розміру пенсії.

В черговий раз звертаємося до роботодавців області! Усвідомте свою відповідальність за працівників та подбайте про їх добробут, адже тільки повна зайнятість та гідний рівень оплати праці, дозволить працівникам уникнути ризиків, пов’язаних із соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин та пенсійним забезпеченням у майбутньому!

Шановні краяни! Не позбавляйте себе соціального захисту сьогодні та спокійної старості в майбутньому! Вимагайте від роботодавців легального оформлення трудових відносин та гідної оплати праці!

 

До уваги пенсіонерів!

Для уникнення пенсійних переплат та наступного повернення отриманих коштів просимо своєчасно повідомляти органи Пенсійного фонду про прийом на роботу (реєстрацію підприємницької діяльності), звільнення з роботи (припинення підприємницької діяльності), виїзд за кордон на постійне місце проживання та інші обставини, що можуть вплинути на пенсійне забезпечення.

 

Про пенсію потрібно подбати заздалегідь

Кожному майбутньому пенсіонеру варто заздалегідь подбати про підготовку документів для призначення пенсії. Для цього за декілька місяців до досягнення пенсійного віку необхідно звернутися до органів Пенсійного фонду за місцем проживання щодо отримання відповідної консультативної допомоги. Фахівці пенсійної служби проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу, що дозволить вчасно виявити та усунути недоліки в документах, зібрати всі необхідні дані до виникнення права на пенсію.

 

Веб-портал Пенсійного фонду найкращий спосіб контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати

Пенсійний фонд України реалізував унікальну можливість для доступу громадян, в тому числі і фізичних осіб-підприємців, до їх особистих персональних даних через Веб-портал. Це найкращий спосіб контролю за своїми відрахуваннями із заробітної плати, за розміром своїх соціальних внесків. На порталі особа, яка працює, може дізнатися свій робочий стаж і, за необхідності, тиснути на роботодавця, а пенсіонер – перевірити пенсійні нарахування.

Запрошуємо Вас стати користувачем Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України! (http://portal.pfu.gov.ua)

 

Пенсія – це не допомога від держави, а індивідуальний результат багаторічної праці кожного

На сьогоднішній день держава надає можливість непрацюючим громадянам подбати про свою майбутню пенсію, а саме шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування набути пенсійних прав на рівні з громадянами, для яких участь у соціальному страхуванні є обов’язковою. Період, за який сплачено єдиний соціальний внесок відповідно до укладеного договору про добровільну участь у розмірі, не меншому за мінімальний страховий внесок, зараховують до страхового стажу.

 

Запитуєте – відповідаємо

«Як відомо, стаж зараховується за умови сплати щомісяця мінімального страхового внеску. А якщо сплачено менше за обов’язковий мінімум, то не буде враховано до страхового стажу?»

Страховий стаж, починаючи з 1 січня 2004 року, напряму залежить від сплачених страхових внесків і враховується за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. При сплаті передбаченого законом мінімального страхового внеску відповідний місяць, за який здійснено сплату, враховується до страхового стажу як повний. Якщо страховий внесок за відповідний місяць сплачено в сумі, меншій за встановлений мінімум, такий місяць зараховується до страхового стажу пропорційно сплаченим страховим внескам.

При затвердженій мінімальній заробітній платі на 2018 рік в 3723 грн. мінімальний страховий внесок складає 819,06 грн. Тому, при сплаті страхових внесків, наприклад, із суми заробітної плати в 3000 грн. в листопаді поточного року, при відсутності доплати до мінімального страхового внеску до страхового стажу можливо зарахувати лише 24 дні цього місяця.

Отже, застрахованим особам важливо самостійно контролювати сплату страхових внесків роботодавцями. Це можна робити шляхом перегляду персональних даних, що містяться в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, за допомогою реєстрації на веб-порталі Пенсійного фонду України. Заява на реєстрацію користувачів електронних послуг на веб-порталі подається в сервісному центрі при пред’явленні паспорта та документу про присвоєння реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

«Дуже багато в пресі зустрічається матеріалів про функціонування нового сервісу надання Пенсійним фондом електронних документів з підтвердженим QR-кодом. Поясніть, будь ласка, що таке QR-код і для чого він потрібен?»

Сьогодні, завдяки запровадженню сервісу із надання електронних документів з QR-кодом, через Веб-портал електронних послуг Пенсійного Фонду України можна отримати онлайн-довідку про розмір пенсії або  індивідуальні відомості про застраховану особу. Відтак, особи, зареєстровані на Веб-порталі Фонду та ідентифіковані за допомогою електронного цифрового підпису, можуть отримати необхідні «онлайн-довідки» з мінімальними затратами часу, не відвідуючи орган Фонду.

Отриманий електронний документ з QR-кодом згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду. Дані довідки дійсні для отримання субсидій, пред’явлення в банках, оформлення документів у центрах надання адміністративних послуг. Працівник установи, до якої звертаєтеся особа з такою довідкою, може перевірити її через Веб-портал електронних послуг Фонду.   Інструкція з формування, друку та перевірки достовірності електронних документів з QR-кодом розміщена безпосередньо на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

 

Коротко про головне:

 1. Шановні пенсіонери! Своєчасно повідомляйте пенсійну службу про початок та завершення трудової або підприємницької діяльності.
 2. Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу особи та заробітної плати, яка враховується для пенсії.
 3. Страховий стаж з 01.01.2004 обчислюється за даними персоніфікованого обліку і залежить від сплачених страхових внесків.
 4. Пенсіонери, які після призначення пенсії продовжують працювати, мають право на перерахунок пенсії по стажу та заробітку кожні 2 роки.
 5. Пільговий стаж, набутий на ліквідованих підприємствах без визначення правонаступника, може бути підтверджено комісією, яка діє при Головному управлінні.
 6. З 1 січня 2018 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 25 років і поступово збільшується щороку до 2028 року на 1 рік.
 7. Щоб вчасно реалізувати право на пенсію завчасно звертайтесь до найближчого сервісного центру для проведення правової оцінки документів.
 8. Заява про призначення пенсії може бути подана за місяць до досягнення пенсійного віку.
 9. Шановні підприємці! При знятті з обліку не забудьте подати звіт про доходи. Це важливо для нарахування пенсій.
 10. Добровільна участь у системі загальнообов’язкового соціального страхування – одна із можливостей набуття необхідного стажу для пенсії.
 11. Мешканці ОТГ можуть отримати необхідну консультацію або подати заяву, не виїжджаючи до районного центру, на віддалених робочих місцях працівників пенсійної служби.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь