A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Сокирянський район

Управління Пенсійного Фонду України інформує

1 жовтня 2018 року починає діяти нова система

 фінансування лікарняних: як це буде?

   1 жовтня 2018 року вводиться у дію нова форма заяви-розрахунку та запроваджується система оперативного інформування роботодавцями про проведення виплат застрахованим особам шляхом задания до робочих органів Фонду повідомлення про виплату коштів застрахованим особам.

   Нова форма заяви-розрахунку об’єднає такі відомості:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною);
  • допомога по вагітності та пологах; допомога на поховання;
  • допомога по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання;
  • відшкодування вартості поховання потерпілого та пов’язаних з цим ритуальних послуг;
  • виплата при тимчасовому переведенні потерпілого на легшу, нижче оплачувану роботу.

    У разі настання у застрахованої особи страхового випадку, пов’язаного з тимчасовою втратою працездатності, комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, з урахуванням вимог Положення про комісію (уповноваженого) із страхування з тимчасової втрати працездатності, на підставі поданих документів, передбачених ст. 31 Закону, приймає рішення про призначення матеріального забезпечення застрахованій особі.

    Не пізніше 5 робочих днів від дати прийняття комісією із соціального страхування рішення про призначення допомоги, страхувальник-роботодавець повинен сформувати заяву-розрахунок, яка містить інформацію про нараховані суми матеріального забезпечення застрахованим особам, та подати у двох примірниках до робочого органу Фонду.

   Слід відзначити, що заява-розрахунок може подаватися як в паперовому, так і надсилатися в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП. При подачі документу в електронному вигляді у роботодавця має зберігатися роздрукований екземпляр. Для упередження можливих помилок при визначенні роботодавцем суми матеріального забезпечення, робочий орган Фонду до прийняття рішення про проведення фінансування здійснюватиме попередній контроль щодо правильності нарахування виплат. Перевірка інформації буде здійснюватися за допомогою звірки даних, наведених роботодавцем у заяві-розрахунку, з відомостями, що містяться у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування, даними про сплату ЄСВ.

   За потреби робочий орган Фонду має право здійснювати обмін інформацією зі страхувальником- роботодавцем шляхом направлення запиту щодо уточнення інформації, наведеної у заяві. У разі виявлення помилок та/або недостовірних відомостей заява-розрахунок повертається страхувальнику з відповідними рекомендаціями щодо їх усунення.

     Перевірка заяви-розрахунку, надання рекомендацій за її результатами, фінансування заяви- розрахунку або надання обґрунтованої відмови у її прийнятті здійснюється робочими органами Фонду або їх відділеннями протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку. Після проведення виплат матеріального забезпечення застрахованим особам, роботодавець протягом місяця з дня проведення таких виплат має надіслати до робочого органу Фонду повідомлення про проведення виплат за формою, визначеною Порядком.

    Повідомлення може бути надіслано в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису або надіслано листом з повідомленням, або надано безпосередньо до робочого органу виконавчої дирекції Фонду чи його відділення. У разі відсутності інформації від роботодавця про виплати застрахованим особам протягом трьох місяців з дня здійснення фінансування робочі органи виконавчої дирекції Фонду здійснюють перевірку щодо використання страхувальником коштів Фонду.

     Вищезазначені зміни дозволять робочим органам Фонду контролювати своєчасність виплати застрахованим особам матеріального забезпечення, в результаті чого кожний працюючий відчує себе більш захищеним, що є пріоритетною метою Фонду соціального страхування України, а також в подальшому дозволить зменшити навантаження на роботодавців за рахунок спрощення звітності.

 

«На кожну другу вакансію обласна служба зайнятості підібрала працівника», - директор Чернівецького ОЦЗ Любов Кожолянко

     Служба зайнятості області за 8 місяців 2018 року забезпечила роботою 7200 буковинців, з них 3,5 тисячі осіб працевлаштовані ще до набуття статусу безробітного.

   «З початку року на ринку праці Чернівецької області відбувається низка позитивних змін. А це - збільшення чисельності зайнятого населення, зменшення чисельності безробітних. Також збільшилася кількість роботодавців, котрі співпрацюють зі службою зайнятості. Вони цього річ подали 10,7 тисяч вакансій, що на 11% більше в порівнянні із минулим роком. На кожну другу вакансію обласна служба зайнятості підібрала працівника», - повідомила представникам ЗМІ під час прес- конференції директор обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

    На інші вакансії працівники служби зайнятості шукають претендентів як з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості, так і з повного ринку. Станом на 1 вересня 2018 року кількість актуальних вакансій склала 2,4 тисячі, що в 1,6 рази більше, ніж станом на 1 вересня 2017. Нині вакансій для робітничих професій більше, аніж відповідних фахівців. Найбільше попитом на ринку праці користуються швачки, слюсарі-ремонтники, кухарі, водії.

  Триває процес створення об’єднаних територіальних громад в Чернівецькій області і служба зайнятості активно співпрацює з ОТГ, зокрема в напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Найбільш поширені серед них це благоустрій території, інформування населення про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, супровід інвалідів по зору та допомога сім’ям учасників АТО. Впродовж січня-серпня 2018 року до таких робіт залучили 1703 особи.

   Щодо співпраці з роботодавцями, які створюють нові робочі, служба зайнятості компенсувала цього річ витрати єдиного соціального внеску на загальну суму 848 700 гривень, а також працевлаштувала на нові робочі місця 207 безробітних, 65 з яких потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні.

   За 8 місяців 2018 року 1740 безробітних під замовлення роботодавців пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, всі вони гарантовано отримали роботу. Навчання проводилося за професіями: кондитер, столяр, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, візажист, швачка, перукар, оператор котельні тощо.

 

На нараді обговорили питання співпраці з органами влади

та контролюючими органами щодо захисту прав застрахованих осіб   

Начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Михайло Романів провів нараду з керівниками структурних підрозділів, на якій обговорили питання співпраці пенсійної служби краю з органами влади та контролюючими органами щодо захисту прав застрахованих осіб.

   Учасники наради відзначили позитивні досягнення у сфері легалізації праці, зокрема, завдяки співпраці з соціальними партнерами, з січня по серпень нинішнього року в області мобілізовано власних доходів до бюджету Пенсійного фонду України на 32,1% більше, ніж за відповідний період минулоріч. Вагоме значення має приріст легалізованих робочих місць, який з початку 2018 року становить близько 6,6 тис. найманих працівників та фізичних осіб- підприємців, а додаткові надходження до бюджету Пенсійного фонду склали майже 4,7 млн. грн.

   На засіданні обласної наради обговорили механізм реалізації заходів у сферах організаційного, аналітичного, інформаційного забезпечення роботодавців та працівників у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, які були визначені під час круглого столу з представниками регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

   Михайло Романів наголосив на важливості подальшого проведення інформаційно- роз’яснювальної кампанії, спрямованої на легалізацію заробітної плати та трудових відносин, шляхом доведення до кожного роботодавця, де вбачаються ризики, неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин, забезпечення інформування галузевих управлінь районних державних адміністрацій за відповідними видами діяльності, для вжиття заходів впливу щодо роботодавців, у яких вбачаються ознаки мінімізації заробітної плати. Також керівник пенсійної служби зауважив, що в інформаційно-роз’яснювальній роботі серед краян слід зосередити увагу на популяризації електронних сервісів Пенсійного фонду України, за допомогою яких застраховані особи самотужки можуть контролювати свого роботодавця щодо суми сплачених внесків, які впливають на зарахування стажу, необхідного для, призначення пенсії.

 

Студентам розповіли про електронні сервіси Пенсійного фонду України та перспективи роботи молодих спеціалістів на державній службі

    В рамках проекту «Уроки пенсійної мобільності» представники Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провели зустріч зі студентами Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національно торговельно-економічного університету.

   Начальник управління обслуговування громадян Людмила Троцюк розповіла присутнім про нові функціональні можливості веб-порталу Пенсійного фонду України, які значно розширюють дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом. Фахівець пенсійної служби краю також повідомила, що особи, зареєстровані на веб-порталі мають змогу замовити відповідні послуги смс-інформування, отримати довідки з QR-кодом, які згідно з чинним законодавством є аналогом паперового документу, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.

    Доповідь фахівця супроводжувалася трансляцією відеороликів, з яких студенти мали змогу наочно побачити інструкції щодо реєстрації та використання онлайн-сервісів, які надає Пенсійний фонд України.

    Крім того начальник управління персоналу Світлана Кружкіна запропонувала майбутнім випускникам поповнити ряди фахівців пенсійної служби, розповіла про процедуру проходження конкурсного відбору на вакантну посаду, окреслила перспективи, що матимуть молоді спеціалісти на роботі в органах державної служби.

     Присутніх у залі зацікавила перспектива роботи для майбутніх молодих спеціалістів в органах пенсійної служби області. Зустріч пройшла у форматі діалогу, коли студенти активно запитували, а фахівці пенсійної служби відповідали. Переважно майбутніх випускників цікавили питання щодо нових можливостей електронних сервісів Пенсійного фонду України,  організації роботи в Головному управлінні, соціальні гарантії та захист, які матиме державний службовець.

    Під кінець зустрічі працівники Пенсійного фонду України в Чернівецькій області залишили контактні телефони, по яких випускники зможуть звертатися для отримання консультації.

Буковинські школярі допомагають літнім людям навчитися користуватися електронними сервісами пенсійної служби

    Пенсійна служба Буковини проводить активну популяризацію серед населення краю електронних сервісів, які дозволяють оперативно отримати корисну інформацію, не виходячи з дому. Більшість краян середнього віку легко оволодівають технологіями їх використання, а ось старшому поколінню це дається складніше.

     На пропозицію пенсійників навчити літніх людей користуватись комп’ютерними технологіями охоче відгукнулись школярі. Молоді люди, які добре знаються на електронних технологіях, щоденно їх використовують і розуміють всі переваги такого способу отримання інформації, з охотою беруться за «наставництво». Вони із задоволенням розповідають своїм бабусям та дідусям, родичам і сусідам, наскільки це зручно і просто. Юне покоління розуміє, що тим, хто вчив робити у дитинстві перші кроки на життєвому шляху, потрібно допомогти зробити кроки до покращення якості життя у похилому віці.

      Як приклад упровадження доброї ініціативи, учениця 9 класу Сокирянської загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів №1 Женя Шулякова навідалася до людей похилого віку, щоб поділитися з ними своїми знаннями комп’ютерних наук і навчити користуватися послугами пенсійної служби. Дівчинка пояснила старшим людям, що за допомогою сучасних технологій можна відстежувати інформацію про нарахування й перерахунки пенсій, отримувати довідки та інші документи без відвідування сервісного центру.  Показала як саме потрібно реєструватись та де знаходити потрібну інформацію, повідомила про готовність у разі виникнення складнощів завжди допомогти у них розібратись. Також порадила налаштувати послугу СМС-інфомування, щоб завжди бути в курсі всіх пенсійних нарахувань і перерахунків. А ще розповіла про переваги нового формату пенсійних посвідчень, за допомогою яких можна отримувати пенсію та розраховуватись у магазині.

     Літні люди з великою цікавістю сприйняли почуту інформацію, подякували представниці молодого покоління  за таку потрібну науку та висловили бажання якомога швидше стати впевненими й активними користувачами сучасних послуг пенсійної служби.

 

Особисто звертатись до Пенсійного фонду за довідками для призначення виплат органами соцзахисту не потрібно

       Оскільки між Пенсійним фондом та органами соціального захисту населення налагоджена система обміну інформацією, особисто звертатися за довідками для призначення субсидій, пільг та інших соціальних допомог не потрібно. Органи соцзахисту зобов’язані самостійно здійснювати запит до органів Фонду на отримання потрібних документів без залучення громадян. Пенсійна служба у відповідь оперативно надає всі необхідні дані.

Радимо буковинцям не витрачати намарне сили і час на відвідування органів Пенсійного фонду, а у випадках скерування працівниками соціального захисту наполягати на витребуванні ними потрібної інформації у встановленому порядку.

 

До уваги роботодавців області та осіб, які здійснюють діяльність без здійснення державної реєстрації

 

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області переймається проблемами нелегальної зайнятості та низьких заробітних плат працюючих в області, так як від зазначеного залежать не лише надходження доходів до бюджету Пенсійного фонду України в області для забезпечення пенсійних виплат нинішнім пенсіонерам, а і майбутнє пенсійне забезпечення сьогоднішніх працівників, які працюють уклавши трудовий договір з роботодавцем.

За даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування в Чернівецькій області 15,4% найманим працівникам (від загальної кількості по області) роботодавці нараховують зарплату нижче мінімального розміру, використовуючи різні схеми мінімізації зарплати, такі як неповна зайнятість, зайнятість за договорами цивільно-правового характеру, інших та 7,2% – на рівні мінімального розміру. Застерігаємо, що працівникам, які погоджують на такі умови оплати праці, не слід сподіватися на високі розміри пенсійної виплати в майбутньому, адже від розміру зарплати напряму залежить розмір пенсії.

Спостерігається в області суттєва мінімізація зайнятості працівників у сфері надання інших індивідуальних послуг, де в середньому на одного роботодавця припадає 3 працівника; оптової та роздрібної торгівлі, тимчасового розміщення й організації харчування - 4 працівника.

Щодо тих громадян, які працюють нелегально, в майбутньому при досягненні пенсійного віку може виникнути ситуація нестачі страхового стажу, необхідного для набуття права на пенсійне забезпечення. При цьому нагадаємо, що з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років. Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік, та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років. Тож встигніть набути страхового стажу до досягнення пенсійного віку.

Уже більше року ми попереджали роботодавців про передбачену чинним законодавством відповідальність за використання найманої праці без укладання трудових договорів, мінімізацію зарплати, порушення законодавства про працю, однак, ситуація в області не змінюється.

Уряд зобов’язав органи влади і контролюючі органи до 5 жовтня 2018 року провести активну інформаційно-роз’яснювальну кампанію щодо неприпустимості допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та після цієї дати доручено контролюючим органам забезпечити проведення в установленому порядку комплексних заходів, спрямованих на детінізацію зайнятості та доходів населення.

Тому Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області в черговий раз попереджає роботодавців області та тих, хто провадить діяльність без державної реєстрації, про значну фінансову відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі повної зайнятості, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці та інших порушень законодавства про працю. Не сподівайтеся на безкарність, чітко дотримуйтеся вимог Кодексу законів про працю та Закону України «Про оплату праці».

Сучасним пенсіонерам – сучасне обслуговування

З метою покращення якості обслуговування громадян пенсійна служба постійно працює над вдосконаленням форм і методів роботи з населенням, запроваджуючи максимально зручні способи надання послуг.

Сучасний формат онлайн сервісів – це, в першу чергу, суттєве  заощадження часу, адже в такий спосіб можна вирішити ті чи інші питання пенсійного забезпечення, замовити й одержати довідки чи інші документи, не виходячи з дому. Такі можливості надає Веб-портал Пенсійного фонду України. Для того, щоб стати його користувачем, потрібно здійснити просту процедуру реєстрації – звернувшись до фахівців Головного управління із заявою, або ж зробити це самостійно за допомогою електронного цифрового підпису.

За допомогою цього зручного електронного сервісу можна подати заяву на призначення або перерахунок пенсії, звернутися за консультацією до фахівців, замовити і роздрукувати потрібні довідки. А активізувавши функцію смс-інформування, – одержувати дані про те, як формується персональний страховий стаж, сплачує внески роботодавець, про перерахунки пенсії та іншу інформацію. Веб-портал працює з дотриманням вимог захисту персональних даних, отож інформація цілковито захищена.

Усі отримані в електронному вигляді документи з QR-кодом є такими ж правомірними, як і паперові аналоги. Через послугу «пенсійний калькулятор», посилання на який розміщене на Веб-порталі, можна самостійно перевірити правильність нарахування пенсії або підрахувати її орієновний розмір у  перспективі.

1)    Інструкція із надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=__lL51HT9kw

 

2) Інструкція з налаштування   сервісу смс-інформування

https://www.youtube.com/watch?v=rjxf1_F5EAk&feature=youtu.be

 

3) Інструкція для користувачів Веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України

https://www.youtube.com/watch?v=Z4A4B6bdgDg

 

4) Нові онлайн сервіси від Пенсійного фонду України https://www.youtube.com/watch?v=VAyFtdGZEc4 

 

5) Контакти сервісних центрів Пенсійного фонду України в Чернівецкій області

 http://www.pfu.gov.ua/cv/739-informatsiya-shhodo-kontaktnyh-danyh-strukturnyh-pidrozdiliv-obslugovuvannya-gromadyan-servisnyh-tsentriv-golovnogo-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-chernivetskij-oblasti/

 

 

Послуга смс-інформування про пенсійне забезпечення: швидко, зручно та економно

Пенсіонери можуть отримувати інформацію про тривалість свого страхового стажу, суму призначеної пенсії та дату її виплати, результати проведеного перерахунку пенсії, поновлення пенсійної виплати та строк припинення виплати пенсії, а застраховані особи – довідатись про сплату страхових внесків за допомогою смс-повідомлень.

У зв'язку з цим, запрошуємо всіх бажаючих з числа пенсіонерів та застрахованих осіб завітати до найближчого відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області і надати відповідні контактні дані мобільного зв'язку та згоду на отримання смс-повідомлень від пенсійної служби.

Як налаштувати та активувати послугу смс-інформування – дізнайтеся за допомогою відеоролика, який розміщений на сайті Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за посиланням – https://www.youtube.com/watch?v=rjxf1_F5EAk&feature=youtu.be

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

До уваги майбутніх пенсіонерів

Право на призначення пенсії за віком після досягнення 60-річного віку, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років. Кожного року кількість років, необхідних для призначення пенсії за віком у 60 років, буде збільшуватися на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.

До відома, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний соціальний внесок) не менший, ніж мінімальний страховий внесок.

Отож для зарахування фізичним особам повного місяця до страхового стажу роботодавець повинен нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не меншій мінімального страхового внеску, що визначається як добуток мінімального розміру заробітної плати, яка на сьогодні становить 3723 грн., та розміру внеску (22%), відповідно, мінімальний страховий внесок – 819,06 грн. на місяць, а також подати річну звітність до органів державної фіскальної служби.

Звертаємо увагу, у разі несплати або несвоєчасної сплати єдиного соціального внеску виникає борг, а, відповідно, період, за який обліковується заборгованість, не буде зараховано до страхового стажу до повного її погашення.

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Звернення за пенсією незалежно від місця проживання чи реєстрації

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 27.12.2005 №1566/11846 (далі – Порядок подання документів), передбачено, що заява про призначення пенсії може подаватися особами до органів Пенсійного фонду за місцем реєстрації, фактичного проживання або за місцезнаходженням підприємства, установи або організації, де працює заявник.

Водночас, постановою правління Пенсійного фонду України від 14.12.2015 №25-1 «Деякі питання впровадження електронних пенсійних справ на базі централізованих інформаційних технологій», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28.12.2015 за №1645/28090 (з урахуванням змін, внесених постановою правління Пенсійного фонду України від 27.05.2016  № 12-1) визначено, що Порядок подання документів застосовується з урахуванням того, що починаючи з 1 серпня 2016 року особи можуть звертатися із заявами про призначення пенсії до будь-якого органу Пенсійного фонду України незалежно від території обслуговування.

Крім того, згідно з постановою правління Пенсійного фонду України від 30.07.2015  №13-1 «Про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України» прийом та обслуговування здійснюються незалежно від взяття на облік, місця проживання чи перебування особи на території обслуговування відповідного органу Пенсійного фонду з питань:

- надання загальної інформації про умови, порядок призначення, перерахунку, виплати пенсій, сплату обов’язкових платежів, адміністрування яких здійснюється органами Пенсійного фонду, ведення обліку (коригування відомостей) про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню;

- одержання інформації з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб Державного реєстру);

- реєстрації користувача на веб-порталі;

- ведення електронних пенсійних справ - щодо виду пенсії, суми призначеної пенсії з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, дати виплати та закінчення виплати пенсії, оподаткування та інших утримань.

З інших питань, в тому числі щодо даних пенсійної справи, прийом та обслуговування здійснюються в органі Пенсійного фонду за місцем проживання, перебування особи.

Слід зауважити, що заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім’ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подаються пенсіонерами особисто або їх законними представниками до органу Пенсійного фонду України за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії. Заява про виплату недоотриманої пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера подається особою до органу Фонду, в якому померлий перебував на обліку як одержувач пенсії. Заява на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу Пенсійного фонду України за новим місцем проживання (реєстрації).

Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

 

gromada.org.ua

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь