Економіка громади

Фото без опису

Аналіз виконання програми соціально-економічного розвитку Сокирянської об’єднаної територіальної громади у 2017 році

 


Фото без опису

Як уже повідомлялося в нашій газеті, 2 лютого 2018 року на тридцять шостій сесії Сокирянської міської ради VІІ скликання було затверджено програму соціально-економічного розвитку  Сокирянської  міської  об’єднаної  територіальної громади на 2018 рік.

У  своїй  доповіді  міський  голова  Василь  Равлик  спочатку  проаналізував  виконання  програми  соціально-економічного розвитку ОТГ у 2017 році.

Коротка характеристика демографічної ситуації

Протягом 2017 року на території ОТГ народилося 85 осіб, померло 177 осіб. Отже кількість населення в Сокирянській ОТГ зменшилась на 92 особи. Тобто кількість новонароджених становить 48% від кількості померлих.

Станом на 01.01.2018 року на обліку в районному центрі зайнятості населення перебуває: в м. Сокиряни – 121 безробітний; в с. Коболчин – 26. Протягом 2017 року працевлаштовано в м. Сокиряни – 119 осіб,; в с. Коболчин – 88 осіб.

Реалізація державної політики органами виконавчої влади, спрямованої на комплексний розвиток об’єднаної  громади, дозволила отримати якісні зміни  у фінансовому секторі, в економіці та соціальній сфері.

Головними завданнями було і залишається досягнення зростання основних показників роботи промислових підприємств та агроформувань, розширення бази оподаткування, виконання соціальних зобов’язань влади тощо. 

Одним із основних пріоритетів сучасного економічного розвитку Сокирянської міської об’єднаної територіальної громади є рівень поступового відновлення позитивної динаміки економічного зростання та вжиття відповідних заходів  щодо усунення негативних тенденцій в окремих сферах соціально-економічного розвитку громади та підвищення рейтингових позицій.

Промисловість громади формується і розвивається у галузях машинобудування, добувної та переробної промисловості. Серед найбільших підприємств на території міста  Сокиряни та с. Коболчин  є такі промислові підприємства: ТзДВ «Сокирянський машинобудівний завод», ТзОВ «Сокирянський соковий завод», підприємство Сокирянської виправної колонії № 67, ДП «Сокирянське лісове господарство», АТ «Аоліт».

За січень-грудень 2017 року промисловими підприємствами громади реалізовано  промислової продукції на  60.212,23 тис. грн.

Підприємства добувної та переробної промисловості громади реалізували промислової продукції: ТзДВ «Сокирянський машино-будівний завод» на суму 11.930 тис. грн.; підприємство ВК-67 – 6.177,4 тис. грн.; ДП «Сокирянське лісове господарство» − 11.490,0 тис. грн; ТОВ «Сокирянський соковий завод» − 26.814,9 тис. гривень; АТ «Аоліт» − 3.800,0 тис. грн.

Упродовж минулого року було приділено належну увагу прискоренню розвитку економіки громади, створенню нових робочих місць, підтримці суб’єктів господарювання усіх форм власності, розвитку і належному функціонуванню житлово-комунального господарства, соціальному захисту населення.

У 2017 році органами місцевого самоврядування Сокирянської ОТГ було організовано роботу щодо:

− забезпечення життєдіяльності громади та збереження її інфраструктури;

− залучення інвестицій для розвитку громади та пошуку додаткових джерел наповнення бюджету;

−соціального захисту населення;

− забезпечення ефективного використання комунального майна;

− вирішення земельних питань;

− підвищення якості управлінських та соціальних послуг, що надаються населенню громади.

У 2017 році на території Сокирянської ОТГ платниками податків було  1077 суб’єктів господарської діяльності, в тому числі в с. Коболчин − 99. З них 4 − автозаправні станції, 1 − газова станція, 9 – підприємств громадського харчування, аптечних закладів – 8.

Торгівельне обслуговування населення громади забезпечує 161 суб’єкт господарської діяльності, із них: 43 − продовольчі магазини,  94 – непродовольчі, 25 – змішані; побутові послуги населенню міста надають 24 суб’єкти господарської діяльності.

У Сокирянській гімназії, Сокирянському ЗНЗ № 1 та Коболчинському ЗНЗ  навчається 1179 учнів, у трьох дошкільних навчальних закладах − 513 дітей.  Створено комунальну установу «Сокирянська міська художня школа».

Особливо важливим є питання залучення зовнішніх інвестицій в розвиток громади.

Адже залучення зовнішніх, у тому числі іноземних інвестицій в економіку громади це не лише нові перспективні проекти, але і нові робочі місця, нові технології та виробничі потужності. Міський голова, його заступники, працівники виконавчого комітету беруть участь у семінарах і форумах, на яких презентуються інвестиційні програми і проекти.

Для залучення позабюджетних фінансових ресурсів подано проектну заявку до Посольства Канади в Україні на конкурс Канадського фонду місцевих ініціатив. У рамках проекту 30 листопада 2017 року було відкрито тренажерний та екологічний майданчик «Створення вільного екологічно-спортивного громадського простору для розвитку людського потенціалу»,  встановлено 14 вуличних тренажерів, гімнастичний комплекс, 6 інформаційних стендів на екологічну тематику, вішалки-грибочки, столи для настільних ігор, блоки пізнавальних ігор, лави, огорожу майданчика. Сформовано якісний спортивно-екологічний майданчик для дозвілля дітей і молоді. Кошторисна вартість проекту становить  217.400 тис. грн., в тому числі сума гранту Посольства Канади − 177.400 тис. грн., співфінансування з міського бюджету – 40 тис. грн. Крім того дофінансовано проект з міського бюджету на суму 100 тис. грн. Підписано угоду про приєднання до ініціативи «Мери за економічне зростання» (M4EG).

У 2017 році за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури подано 2 проекти на загальну суму 1.501,2 тис. грн.:

− «Реконструкція та утеплення фасаду ДНЗ № 2 «Барвінок» м. Сокиряни, кошторисна вартість – 1246984 грн. Співфінансування з міського бюджету – 607,34 тис. грн. Реалізація проекту 2017-2018 роки;

− «Реконструкція та утеплення фасаду ДНЗ «Дзвіночок» с. Коболчин, кошторисна вартість – 862686 грн. Проект реалізовано.

На конкурс проектів державного фонду регіонального розвитку подано 2 проекти:

− «Реконструкція парку відпочинку в м. Сокиряни Сокирянського району Чернівецької області», кошторисна вартість – 2.718.517 грн.;

− «Реконструкція і утеплення фасаду ДНЗ № 1 «Веселка» в м. Сокиряни, вул. Перемоги, 6 Сокирянського району Чернівецької області», кошторисна вартість – 527.096 грн. Результати конкурсу ще не оголошено.

Для перевезення учнів загальноосвітніх шкіл придбано шкільний автобус вартістю 1.688.400 грн. (30%  коштів з міського бюджету).

Організовано роботу щодо забезпечення належного функціонування та покращення фінансово-господарської діяльності КП «Сокиряни-благоустрій», підвищення рівня обслуговування споживачів та поліпшення благоустрою  громади.

Упродовж 2017 року організовано роботу міської влади в галузі будівництва і  розвитку інфраструктури. Створено належні умови для збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва. Введено в експлуатацію 7   реконструйованих індивідуальних житлових будинків.

Протягом 2017 року здійснено ремонт вулиць з асфальто-бетонним покриттям: частини вулиць Соборної та Центральної, капітальний ремонт покрівель приміщень  та облаштування стелі в навчальних класах Сокирянської гімназії. Закуплено та встановлено обладнання для автоматичного знезараження питної води на водозаборах (сума склала 162 тис. грн.). Проведено аварійний ремонт покрівель 10 багатоквартирних житлових будинків після буревію.

У рамках Програми реконструкції зовнішнього освітлення продовжено роботи з освітлення вулиць. Здійснено додаткове освітлення 6 вулиць в м. Сокиряни − встановлено 38 ліхтарів, та 11 вулиць в с. Коболчин − встановлено  43 ліхтарі.

У минулому році проводилися ремонтні роботи житлового фонду, зокрема оздоблено фасади багатоквартирних житлових будинків, здійснено ремонт покрівель, відмостків тощо.

Відділом з питань будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та довкілля здійснюється розгляд звернень громадян щодо надання дозволу на будівництво, реконструкцію об’єктів містобудування тощо. У 2017 році оформлено та видано забудовникам 18 будівельних паспортів. 

Виконано роботи з будівництва кладовища в с. Коболчин на суму 300.0 тис. грн.

Освітня галузь є одним із пріоритетних напрямів роботи органів місцевого самоврядування ОТГ. Відділом з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молоді і спорту впродовж 2017 року забезпечено реалізацію державної політики в галузі освіти. Належну увагу приділено розвитку всіх освітянських закладів, їх фінансуванню та покращенню матеріально-технічної бази. Для потреб загальноосвітніх навчальних закладів придбано комп’ютерну техніку, обладнання, меблі, спортивний інвентар на загальну суму 876. 255 грн.

На покращення матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладів освоєно кошти в сумі 147.241 грн.

Придбано обладнання для кабінетів фізики, хімії та біології за рахунок державної субвенції на суму 648 тис. грн.

Належну увагу приділено розвитку культури. Створено відповідні умови для функціонування Коболчинського БНТД. Придбано меблі, обладнання для звукопідсилювальної апаратури та одяг для учасників самодіяльного народного хору «Любисток». Забезпечено участь хорового колективу у фестивалі та конкурсах (місто Чорноморськ, місто Черкаси, смт. Кельменці, місто Чернівці, місто Бельци Республіка Молдова).

У сфері соціального захисту забезпечено виконання визначених законодавством прав громадян щодо соціального захисту, зайнятості населення, захисту прав дітей та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

За результатами обстеження умов проживання одноразову грошову допомогу отримали 271 особа на загальну суму 98,8 тис. грн., в тому числі учасники бойових дій та особи, які брали участь в АТО – 20 осіб на загальну суму 10 тис. грн.

Опрацьовано 126 заяв громадян щодо звільнення від плати за харчування їхніми малолітніми дітьми у ДНЗ м. Сокиряни та с. Коболчин за рішенням виконкому міської ради.

Здійснено обстеження умов проживання громадян зі складанням відповідних актів з метою визначення права на одержання різних видів державних допомог за певних обставин – 449, в тому числі у м. Сокиряни – 298, с. Коболчин – 151.  Із них для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – 215, субсидій – 194, догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу – 27.

На обліку перебуває 17 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, із них 8 в м. Сокиряни,  9 в с. Коболчин. У 2017 році періодично проводились обстеження умов проживання даних сімей з метою своєчасного виявлення та попередження будь-яких негативних наслідків, визначення та задоволення потреб зазначених сімей. До виконання зазначених завдань залучалися відповідні районні служби, зокрема служба у справах дітей, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

На території м. Сокиряни та с. Коболчин проживає 98 багатодітних сімей, в яких виховується 341 дитина, у тому числі 20 у с. Коболчин, 78 в м. Сокиряни.

Прийнято 673 документи для призначення субсидій жителям м. Сокиряни, 659 – с. Коболчин. Передано 547 заяв для нарахування грошової компенсації замість невикористаної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг за опалювальний період 2016-2017 років.

З метою забезпечення безперебійного обслуговування найбільш вразливих верств населення, зокрема одиноких непрацездатних громадян та осіб з їх числа, зняття соціальної напруги серед жителів громади створено комунальну установу «Сокирянський міський територіальний центр соціального обслуговування»,  пріоритетним напрямом роботи якого є організація роботи соціальної допомоги вдома. Організовано роботу з формування банку даних громадян, які потребують надання соціальних послуг.

Важливу роль у розвитку аграрного сектору економіки громади відіграє вирощування  підприємствами  сільськогосподарської  продукції.

За період із січня по грудень 2017 року в галузі регулювання земельних відносин вживалися заходи щодо:

− забезпечення раціонального і ефективного використання земель;

− створення умов для сприяння розвитку сільськогосподарських підприємств, особистих селянських господарств;

− здійснення контролю за виконанням агроформуваннями зобов’язань із виплати дивідендів за оренду земельних паїв;

− проведення інвентаризації земельних ділянок, наданих для ведення особистого селянського господарства і городництва, їх оптимізації та використання за цільовим призначенням.

Триває робота щодо оформлення договорів оренди на земельні ділянки, зокрема укладено 11 договорів оренди на право користування земельними ділянками.

Сплачено земельного податку:

− юридичними особами – 409.619,54 грн.;

− фізичними особами – 163.437,04 грн.

Сплачено орендної плати:

− юридичними особами – 934.115,26 грн.;

− фізичними особами – 388.035,02 грн.;

− за користування об’єктами водного фонду – 4.515,89 грн.

Від продажу земельних ділянок надійшло 295.662,85 грн.

За оренду комунального майна отримано кошти в сумі – 6.167, 33 грн.

Передано у власність громадянам Сокирянської ОТГ земельні ділянки:

− в м. Сокиряни для ОСГ – 72 площею 12,6625 га;

− для індивідуального житлового будівництва –94, площею  8,5263 га.

− в с. Коболчин для ОСГ 20 ділянок, площею 4,4270 га;

− для індивідуального житлового будівництва 23 ділянки площею 4,8408 га. 

З метою забезпечення реформування системи надання адміністративних послуг, з урахуванням вимог Закону України «Про адміністративні послуги» створено центр надання адміністративних послуг при виконавчому комітеті Сокирянської міської ради. Через ЦНАП структурними підрозділами міської ради та територіальними органами виконавчої влади надаються 59 адміністративних послуг. На кожну послугу розроблено інформаційні та технологічні картки, які відповідають вимогам чинного законодавства. З них 24 – адміністративні послуги, 35 – послуги дозвільного характеру.

Протягом 2017 року до ЦНАПу від суб’єктів звернень надійшла 2681 заява на отримання послуг, надано 2681 адміністративну послугу за різними напрямами та 436 консультацій, в тому числі – 2347 безпосередньо ЦНАП  щодо реєстрації місця проживання, зняття з реєстрації, тощо. Отримано коштів 23.133,60 грн.

Центр надання адміністративних послуг постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів та високу якість обслуговування.

На виконання вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» протягом 2017 року відділом реєстраційної служби виконавчого комітету Сокирянської міської ради здійснено:

− державну реєстрацію нерухомого майна та реєстрацію іншого речового права в кількості 1056 реєстраційних дій, в тому числі:

− державна реєстрація права власності – 897;

− державна реєстрація договорів оренди – 159.

Проведено державну реєстрацію 86 фізичних осіб-підприємців та 7 юридичних осіб;

− державну реєстрацію припинення діяльності 104 фізичних осіб-підприємців та 4 юридичних осіб;

Проведено 96 реєстраційних дій щодо державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в ЄДР.

Відділом реєстраційної служби міськвиконкому надано адміністративні послуги на суму 168 тис. грн.

Відділом з питань оборонної, мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій забезпечено виконання планових завдань з відбору та прийняття на військову службу за контрактом. Організовано проведення призову на строкову військову службу та перевезення громадян до обласного збірного пункту м. Кіцмань. Належним чином організовано військовий облік громадян Сокирянської ОТГ.

Здійснено призов резервістів оперативного резерву 1 черги Збройних Сил України на навчальні збори. Проведено призов осіб офіцерського складу для комплектування Збройних Сил України у 2017 році.

Для учасників АТО придбано електрогенератор вартістю 11.833 грн., зварювальний апарат – 1.399 грн.

Функціонує комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.  У зв’язку із складною санітарно-епідеміологічною ситуацією, пов’язаною із захворюваннями на гострі кишкові інфекції, у другому півріччі 2017 року  вжито ряд заходів щодо придбання бутильованої питної води, проведено очистку та дезінфекцію водозабору «Шипіт». Придбано протипожежний інвентар на суму 50 тис. грн.

Впродовж 2017 року було організовано роботу щодо взаємодії влади з громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, релігійними організаціями тощо.

З метою  вільного та безперешкодного доступу населення до рішень міської ради,  її виконавчого комітету  забезпечено роботу офіційного  інформаційного інтернет-сайту. Висвітлення діяльності влади, важливих подій в ОТГ також   здійснюється на сторінках міської газети «Сокиряни − сім днів», що дає змогу забезпечити населення ОТГ різнобічною інформацією про діяльність міської ради, проведення роз’яснювальної роботи щодо реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади тощо.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь