A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Сокирянська міська територіальна громада
Чернівецька область, Дністровський район

Сокирянський районний військовий комісаріат

  

 

З 1 жовтня 2019 року триває чергова призовна кампанія згідно з Указом Президента України № 22/2019 від 30 січня 2019 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2019 році»

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у повістці. При цьому в Законі зазначено, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Призовний вік в Україні у 2019 році встановлено на рівні 20-27 років. Таким чином, чоловіки цієї вікової категорії, які визнані придатними до служби і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в лавах Збройних сил України. Раніше призову в армію підлягали юнаки віком від 18 років. Разом з тим, незважаючи на підвищення віку призовників-строковиків, молоді люди 18-19 років можуть пройти службу в армії на добровільній основі (за контрактом).

Згідно з ст. 23 ЗУ «Про військовий обов’язок й військову службу» термін служби в армії становить: 18 місяців – для призовників, які не мають вищої освіти; 12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Усі військовослужбовці-строковики проходять службу виключно в місці постійної дислокації частини. До участі в Операції об’єднаних сил вони не залучаються.

Військовослужбовці, призвані на строкову службу, перебувають на повному державному утриманні; забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчуванням та камуфляжною формою згідно з установленими нормами і сезоном; щомісяця отримують до 500 грн, в залежності від звання та посади. Усім, покликаним на строкову службу, при призові виплачують грошову допомогу в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня календарного року (близько 4 тис. грн). При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів. Строкова військова служба зараховується до стажу роботи, що гарантує пенсійні накопичення. За строковиками зберігаються офіційне робоче місце та середній заробіток.

Варто знати, що в Україні передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

– штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення;

– штраф 170-255 гривень – за повторне порушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. Слід зазначити, що в більшості випадків покарання за ст. 335 Кримінального кодексу є умовним (але судимість буде).

Ю.Морозов, спеціаліст з питань оборонної та мобілізаційної роботи Сокирянської міської ради

 

 

 

На сьогоднішній день в Україні тривають системні та комплексні заходи щодо поетапного переходу військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Виконання заходів переформування військових комісаріатів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки планується завершити до 30 грудня 2019 року відповідно до вимог «Державної програми розвитку Збройних Сил України на період до 2020 року» та на виконання окремого доручення Командувача Сухопутних військ Збройних Сил від 10.01.2018 № 187.

Рішення реформувати військкомати в територіальні центри комплектування та соціальної підтримки було прийнято в серпні 2016 року.

Крім зміни назви військкоматів, буде реформовано всю систему військового призову громадян як на військову службу за контрактом, так і на строкову військову службу. Буде реформуватись оборонно-мобілізаційний відділ, переглянута уся штатна структура військкоматів. Орієнтація здійснюватиметься на залучення штатних категорій цивільних осіб. До того ж, акцент ставитиметься на роботі із соціальної підтримки тих, хто має і мав відношення до ЗСУ і силових структур – це питання соціального і пенсійного забезпечення. Зазначено, що протягом 2017-2018 років випробування системи створення територіальних центрів пройшло на базі Чернігівського обласного військового комісаріату, що дало позитивні результати.

В Сокирянському районному військовому комісаріаті також тривають роботи щодо поетапного переходу військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Нині відбувається підбір кандидатів на посади інструкторів, які займатимуться безпосередньо військовим призовом на військову службу за контрактом, в першу чергу до бойових частин. Вивчаються питання реформування, підбираються кадри, розроблені також нові методичні рекомендації щодо роботи з категорією військовослужбовців, які знаходяться на офіційному військовому обліку, з категорією військовослужбовців, які мають статус ветеранів, учасників бойових дій та інше.

Крім того, власними силами проводиться ремонт кабінетів РВК, підготовлено проект обладнання холу (ресепшен) ТЦК та СП – місця чергування за системою «Єдиного вікна» в фойє військкомату тощо.

«В цілому реформування системи місцевих органів військового управління повинно покращити обліково-мобілізаційну роботу, забезпечити  прозорість та підвищити якість надання адміністративних послуг громадянам».

У червні на полігоні «Прибан» відбудуться тижневі навчальні збори з приписним складом бригади територіальної оборони та батальйонами територіальної оборони із залученням  понад 150 офіцерів запасу.

          Наразі на території області проводяться підготовчі заходи, зокрема щодо оповіщення та виклику приписного складу підрозділів в районні та міський військові комісаріати.

  Основним завданням зборів є вдосконалення учасниками військових навичок, бойове злагодження підрозділів у ході проведення тактико-спеціальних, командно-штабних навчань.

    Формується підрозділи територіальної оборони за рахунок військовозобов'язаних віком до 60 років, які або приписані до них, або уклали контракт на службу в резерві.

           У військових комісаріатах області з резервістами проводиться роз’яснювальна робота щодо особливостей укладання такого контракту, адже це дає можливість бути залученим до виконання військового обов’язку, при цьому не відриваючись від звичної діяльності та місця роботи. Звісно, за виключенням щорічних короткотривалих зборів, які переважно проводяться з офіцерами.

    Контракт в резерві територіальної оборони можуть укласти військовозобов’язані та особи, які не служили в армії, але мають військові спеціальності. Варто наголосити, що буковинці, які укладають контракт з місцевою бригадою територіальної оборони, в разі проведення мобілізації, будуть виконувати обов’язки по захисту свого краю у складі саме цієї бригади, а не направлятися в інші військові частини.

           На час навчальних зборів за резервістами зберігається посада та заробітна плата за місцем постійної роботи, передбачено повне речове та продовольче забезпечення, медичне забезпечення, а також грошові виплати.

           Працевлаштований особовий склад, окрім збереженої заробітної плати, після проведення 10-дібних навчальних зборів отримає виплати в сумі 1300 грн., безробітні – 2000 грн.

           Більше інформації отримайте в Сокирянському районному військовому комісаріаті за адресою: м. Сокиряни, вул. Центральна,66.

           Телефони: (037-39) 2-15-82

        

 

Сокирянським районним військовим комісаріатом продовжено набір кандидатів для добровільного вступу на військову службу за контрактом громадян України чоловічої статі віком від 18  до 55 років у навчальні центри  Збройних Сил України з поетапним підвищенням грошового забезпечення від 7000 до 19000 гривень, в залежності від посади та місця проходження військової служби.

Міністерство оборони України гарантує:

1. Соціальне, медичне, матеріальне та грошове забезпечення;

2. Безкоштовне проживання та харчування;

3.Право на здобуття вищої освіти без відриву від служби на заочній     формі навчання;

4. Отримання статусу учасника бойових дій при проходження служби в районі проведення операції обєднаних сил (ООС).

      Відповідно до ст. 119 Кодексу Законів "Про працю України" за прийнятими на військову службу за контрактом під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб- підприємців, у яких вони працювали на час призову. Таким працівникам здійснюється виплата грошового забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України "Про соціальний  і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

    За детальною інформацією звертайтесь до Сокирянського РВК м.Сокиряни  вул. Центральна,66. 

 

                                             Сектор з питань оборонної, мобілізаційної

                                            роботи та надзвичайних ситуацій

                                             Сокирянської міської ради

 

 

 

Сокирянський районний військовий комісаріат просить з`явитися на призовну дільницю юнаків, які мають призиватись на строкову службу в жовтні - грудні 2018 року.

     Явці на призовну дільниці для призову на строкову вiйськову службу пiдлягають усi громадяни, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, у яких закінчилось право на відстрочку від призову, або не призвані раніше на строкову вiйськову службу за різних обставин.

     Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: вул. Центральна 66, м.Сокирян у встановлений час з документами, що зазначені в повістках.

  Призовники, якi не отримали особистих повiсток, зобов’язані прибути в районний військовий комісаріат до 1 жовтня 2018 року з 9.00 до 18.00 год., та мати при собi документи, якi засвiдчують особу (паспорт, посвідчення про приписку до призовної дільниці).

   Особи призовного віку, які підлягають призову на строкову вiйськову службу i тимчасово перебувають на території Сокирянської ОТГ, зобов’язанi негайно повернутись до місця постійного проживання та з’явитися в районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.

    На підставі Закону України «Про військовий обов’язок i вiйськову службу» керівникам підприємств, установ, організацій, навчальних закладів не залежно від форм власності, відкликати громадян призовного віку з відряджень та забезпечити своєчасне їх прибуття на призовну дільницю.

     Відповідно до вимог Закону України “Про Національну поліцію” списки громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку для проведення розшуку, затримання і доставку до райвійськкомату, будуть направлені до Сокирянського відділення поліції.

 

Сокирянський районний військовий комісаріат

 

 

ЗА СПРИЯННЯМ СОКИРЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

24 лютого 2018 року Сокирянським районним військовим комісаріатом  на загальновійськовому полігоні “Прибан” с.Ропча, Сторожинецького району з військовозобов’язаними   загону територіальної оборони району проведені навчальні стрільби, з метою підвищення рівня боєздатності підрозділів командирів та військовослужбовців.
  Були відпрацьовані навички в стрільбі з стрілецької зброї бойовими патронами та виконували інші вправи. З автоматичної зброї виконали початкову вправу стрільб по мішенях, що з’являються на відстані п’ятдесят та сто метрів. Умовного противника, що обороняється ближче, стрільці знищували одиночними пострілами, а противника, що наступає на більшій відстані, – короткими автоматними чергами.

Навчання провели з дотриманням всіх заходів безпеки під наглядом досвідчених офіцерів, які мають бойовий досвід в АТО.

                                                            Юрій Морозов

        Спеціаліст відділу з питань оборонної, мобілізаційної роботи

                                                                                  та надзвичайних ситуацій

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №33/2018 Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році

Відповідно до пункту 17 частини першої статті 106 Конституції України та на виконання Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" постановляю:

1.  Звільнити в запас із Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту, інших утворених відповідно до законів України військових формувань:

1)  військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр та вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - травні, серпні 2018 року;

у жовтні - листопаді 2018 року;

2)  інших військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені строки строкової військової служби:

у квітні - травні 2018 року;

у жовтні - листопаді 2018 року.

2.  Визначити на 2018 рік такі строки проведення чергових призовів громадян України на строкову військову службу:

1)  квітень - травень;

2)  жовтень - листопад.

3.  Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1)  у квітні - травні 2018 року;

2)  у жовтні - листопаді 2018 року.

4. Кабінету Міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2018 році.

5. Кабінету Міністрів України, обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити виконання заходів, пов'язаних із підготовкою та проведенням у 2018 році чергових призовів громадян України на строкову військову службу.

6. Міністерству інфраструктури України забезпечити за заявками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної спеціальної служби транспорту перевезення осіб, зазначених у статтях 1 і 3 цього Указу, з додержанням вимог безпеки та проведення розрахунків за ці перевезення згідно з діючими тарифами.

7. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2018 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня 2018 року.

Президент України  П.ПОРОШЕНКО

15 лютого 2018 року

 

Сокирянський РВК запрошує військовозобов’язаних мешканців району на навчальні збори

Під час проходження навчальних зборів для військовозобов’язаних відкривається можливість удосконалити свої військові навички, отримати нову спеціальність, посаду та чергове звання.

Під час проходження навчальних зборів резервістам гарантується:

 • збереження робочого місця;
 • державне страхування;
 • безкоштовне медичне забезпечення;
 • одноразове грошове заохочення (від 1600 до 3100грн.);
 • місячна грошова виплата (від 2400 до 3200грн.);
 • резервістам, які на день призову на збори не працевлаштовані – один прожитковий мінімум (1600грн.).

Під час проходження служби у військовому резерві резервісти забезпечуються військовою формою одягу згідно з установленими нормами. Харчування резервістів у військових частинах здійснюється у порядку та за нормами, встановленими Кабінетом Міністрів України.

Вимоги до кандидатів:

 • вік від 18 до 57 років;
 • придатні за станом здоров’я.

На службу у військовому резерві приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір, перевірку рівня фізичної підготовки та визнані придатними до служби у військовому резерві за станом здоров’я.

Навчальні збори проводяться на військових полігонах пунктів постійної дислокації визначених військових частин. Термін проведення зборів – 30 діб.

За більш повною інформацією звертатись:

м.Сокиряни,

вул.Центральна 66,

Сокирянський РВК

Порядок проходження військової служби у військовому резерві

 

1. Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок включає:

-- підготовку громадян до військової служби;

-- приписку до призовних дільниць;

-- прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу;

-- проходження військової служби;

-- виконання військового обов'язку в запасі;

-- проходження служби у військовому резерві;

-- дотримання правил військового обліку.

(п.3,ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

 

2. Щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

допризовники - особи, які підлягають приписці до призовних дільниць;

призовники - особи, приписані до призовних дільниць;

військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

До категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України.

(п.9,ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»).

 

3. Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані:

прибувати за викликом районного (міського) військового комісаріату для оформлення військово-облікових документів, приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних;

проходити медичний огляд та лікування в лікувально-профілактичних закладах згідно з рішеннями комісії з питань приписки, призовної комісії або військово-лікарської комісії районного (міського) військового комісаріату;

проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі;

виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Резервісти зобов’язані прибувати до військової частини, в якій вони проходять службу у військовому резерві, за викликом командира цієї військової частини.

(п.10,ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

3. Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, пов’язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

(п.1,ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

4. Громадяни України в добровільному порядку можуть проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань. Порядок відбору та прийняття на службу у військовому резерві, строки, умови та порядок її проходження, а також підстави та порядок звільнення із служби визначаються цим Законом, відповідними положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві, що затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

(п.9,ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

5. Структура військового резерву людських ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

1. Військовий резерв людських ресурсів складається з:

1) резервістів, які у добровільному порядку уклали контракт на проходження служби у військовому резерві або були зараховані в обов’язковому порядку до оперативного резерву в особливий період;

2) військовозобов’язаних, які перебувають на військовому обліку у військових комісаріатах та в Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки;

3) громадян та громадських об’єднань, які на добровільних засадах займаються діяльністю щодо підтримання обороноздатності держави.

2. Військовий резерв людських ресурсів поділяється за призначенням на:

оперативний резерв;

мобілізаційний людський резерв;

громадський резерв.

3. Оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на:

1) резерв першої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних (переважно з досвідом участі в антитерористичній операції), призначених для доукомплектування військових частин бойового складу Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецтрансслужби, Держспецзв’язку (далі - Збройні Сили та інші військові формування);

2) резерв другої черги, що включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин Збройних Сил, які формуються в особливий період (стратегічних резервів), нових формувань інших військових формувань, посад командного складу та тих, що визначають боєздатність військових частин, підрозділів територіальної оборони.

 (Витяг з Постанови КМУ №607від 12 листопада 2014 р.)

 

6. Проходження служби у військовому резерві

1. Громадяни України (крім тих, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації) в добровільному порядку можуть бути прийняті на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань. Для цього вони мають пройти професійно-психологічний відбір, за станом здоров’я бути придатними до служби у військовому резерві та відповідати встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві.

2. З особою, яка відповідає вимогам, зазначеним у частині першій цієї статті, укладається контракт про проходження служби у військовому резерві відповідно Збройних Сил України або інших військових формувань.

3. Резервісти, які проходять службу у військовому резерві, у разі закінчення строку контракту можуть укласти новий контракт про проходження служби у військовому резерві.

(п.1, 2, 3 ст. 26-1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

7. Проходження служби у військовому резерві в особливий період

      1. В особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються особи, звільнені з військової служби, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві.

2. Контракт про проходження громадянином України служби у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань не може бути припиненим (розірваним) в особливий період, а громадянин, який його уклав та зарахований до військового оперативного резерву першої черги, продовжує службу у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формувань на умовах, визначених законодавством, до завершення особливого періоду.

3. Після завершення особливого періоду громадяни, які проходили службу у військовому оперативному резерві першої черги, мають право в добровільному порядку укласти контракт на проходження служби у військовому резерві на умовах, визначених цим Законом.

(п.1, 2, 3 ст. 26-2  Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

 

 

 

8. Проходження зборів  резервістами

1. … Резервісти проходять підготовку та збори відповідно до програм у порядку, встановленому положеннями про проходження громадянами України служби у військовому резерві. Про початок та закінчення зборів … резервістів видається відповідний наказ командира військової частини.

2. Права та обов'язки … резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві встановлюються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами. На … резервістів поширюється дія статутів Збройних Сил України.

7. Загальний строк виконання обов’язків служби у військовому резерві не може перевищувати трьох місяців на рік, якщо інше не визначено законом.

 (п.1, 2, 7, ст. 29  Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВИЙ МАТЕРІАЛ

до “Пам’ятки резервісту”

І. ІСНУЮЧИ ПІЛЬГИ, ПРИВІЛЕЇ ТА ОБОВ’ЯЗКИ РЕЗЕРВІСТІВ

Резервісту гарантується:

 • збереження місця роботи, а також займаної посади та середньої заробітної плати на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності;
 • державне страхування під час виконання обов’язків служби у військовому резерві;
 • у разі укладання контракту на проходження служби в резерві з командиром обраної їм військової частини, у випадку оголошення мобілізації, призов саме до цієї військової частини.

Резервіст забезпечується безкоштовно:

 • військовою формою одягу з передбаченими для військовослужбовців знаками розрізнення, що свідчать про їх належність до резервістів;
 • харчуванням та проживанням у військових частинах під час виконання обов’язків служби у військовому резерві;
 • медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України під час виконання обов’язків служби у військовому резерві.

Резервісту виплачується:

 • грошова виплата за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі від 2 400 до 3 200 грн за
  30 діб зборів (в залежності від військового звання);
 • добові за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі від 540 до 900 грн за 30 діб зборів
  (в залежності від військового звання);
 • грошове забезпечення безробітним за той час, що він перебував у військовій частині під час зборів, (одразу по їх закінченню) – в сумі
  1600 грн за 30 діб зборів;
 • одноразове грошове заохочення резервістам, які виконали програму підготовки, не мали порушень, (виплачується військовою частиною в наступному році на карткові рахунки) – в сумі від 1 600 до 3 100 грн
  (в залежності від військового звання).

Резервісту компенсується:

 • середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві (не менше 3 200 грн за місяць);
 • вартість проїзду до військової частини та в зворотному напрямку (якщо він переміщується за власний кошт).

Резервіст має можливість:

 • отримати відстрочку від призову на строкову військову службу (для громадян призовного віку);
 • звільнитися від призову на строкову військову службу після виконання обов’язків служби у військовому резерві протягом двох контрактів;
 • просуватися по службі;
 • отримувати чергові військові звання;
 • підвищувати кваліфікацію, отримати нову військово-облікову спеціальність.

Резервіст зобов’язаний:

 • прибувати під час оголошення мобілізації до військового комісаріату протягом 24 годин;
 • прибувати за викликом військового комісара або командира свого підрозділу на навчальні або перевірочні збори;
 • сповіщати військового комісара та свого командира про зміну місця проживання (або тимчасовий виїзд в іншу місцевість), номерів телефонів, сімейного стану, здоров’я тощо;
 • зберігати та прибувати за мобілізацією або на навчальні збори у військовій формі одягу, якою був забезпечений під час звільнення з військової служби;
 • виконувати вимоги статутів Збройних Сил України під час проходження навчальних зборів.

ІІ. НАПРЯМИ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ПІЛЬГ РЕЗЕРВІСТІВ,
які вживаються Генеральним штабом Збройних Сил України (проект відповідного Закону України знаходиться у Верховній Раді України):

 • виплата грошової винагороди при укладанні контракту на проходження служби в резерві - до 6000 грн;
 • обчислення пільгової військової пенсії з урахуванням служби в резерві
  (1 рік за 3 роки в резерві – резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • дострокове (на 5 років) набуття права на пенсію за 25 років служби в резерві (резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • можливість медичного забезпечення у військових госпіталях після виходу на пенсію (резервістам, які уклали контракт на проходження служби в резерві);
 • надання дітям резервістів, за місцем проживання їх сімей, в першочерговому порядку місць у дошкільних навчальних закладах і дитячих оздоровчих таборах незалежно від форми власності;
 • можливість зарахування поза конкурсом на посади державних службовців;
 • надання можливості вступу до вищих військових навчальних закладів на очну форму навчання поза конкурсом;
 • надання дотацій та позик роботодавцям на створення робочих місць для працевлаштування резервістів (які уклали контракт на проходження служби в резерві).

 

 

МОТИВАЦІЙНІ ЧИННИКИ

фінансового характеру стосовно служби у військовому резерві

 

 

Склад резервістів

(залежно від військового звання)

В ході зборів

Одноразове грошове заохочення

(виплата здійснюється в/ч

в наступному році
на карткові рахунки),

(грн.)

ВСЬОГО

за підсумками року

(за 30-денні збори),

(грн.)

КРІМ ТОГО:

Загальна сума грошових виплат за рік, (грн.)

Грошова

виплата, грн.

Добові      за 30 днів, (грн.)

ВСЬОГО

(виплата здійснюється

у в/ч),

(грн.)

грошове забезпечення безробітним

(по закінченню зборів у в/ч),

(грн.)

середня заробітна плата працюючим

(за місцем роботи), (грн.)

 

вищому офіцерському складу

3 200

450

3 650

3 100

6 750

1 600

не менше 3 200

від 8 350 до

9 950

старшому офіцерському складу

3 040

360

3 400

2 800

6 200

від 7 800 до

9 400

молодшому офіцерському складу

2 880

315

3 195

2 500

5 695

від 7 295 до

8 895

сержантському та старшинському складу

2 560

270

2 830

1 900

4 730

від 6 330 до

7 930

рядовому складу

2 400

180

2 580

1 600

4 180

від 5 780 до

7 380

 

 

ВСЬОГО за місяць зборів резервіст в залежності від військового звання отримає, грн:

безробітний

працюючий

від 5 780 до 8 350

від 7 380 до 9950

 

 

Правовий і соціальний захист громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту вітчизни

(резервісти)

 

1. Резервісти, які виконують обов'язки служби у військовому резерві, забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

11. За призваними на збори … резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

12. Резервістам на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюються грошові виплати із розрахунку до двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року, за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Розміри грошової виплати, грошового забезпечення і заохочення резервістів та порядок їх виплати визначаються Кабінетом Міністрів України.

13. Виплата середньої заробітної плати …резервістам за час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

14. Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов'язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти  після закінчення терміну виконання цих обов'язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов'язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

15. …резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

(п. 10,11,12,13,14,15 ст. 29 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

2. Громадяни України які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

(Стаття21, п.2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»)

 

3. Відповідальність за порушення законодавства про військовий обов'язок і військову службу

Громадяни України, винні у порушенні порядку військового обліку, призову на військову службу, прибуття за викликом до військового комісаріату, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, дає підстави для притягнення винних посадових осіб роботодавця до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу становить від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  (ч. 7 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Юридичній особі загрожують фінансові санкції у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП).

 

 

 

 

Завдання зборів

Підготовка резервістів – це комплекс заходів, спрямований на підтримання спроможностей до самостійного виконання функціональних обов'язків у складі підрозділу.

Основною метою Підготовки є:

Забезпечення спроможності резервістів виконувати завдання за призначенням на посадах;

підготовка і накопичення військовонавчених ресурсів, необхідних для укомплектування військових частин в мирний та воєнний час.

Основними завданнями Підготовки є:

     підтримання фахової підготовки резервістів;

     підтримання готовності резервістів до дій у складі підрозділу за різних умов обстановки;

     підтримання психологічної стійкості резервістів до виконання завдань у стресових ситуаціях.

 

ВІЙСЬКОВИЙ КОМІСАРІАТ ПРОВОДИТЬ ВІДБІР ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ,

ЯКІ ВИЯВЛЯЮТЬ БАЖАННЯ ПРОХОДИТИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ НА УМОВАХ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТУ

 

У час, коли в краї­ні триває неоголошена війна, нашій державі потрібна професійна армія.

Професійно підготовлений солдат-контрактник - це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і недоторканості нашої держави.

ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ:

 • стабільне грошове забезпечення;
 • речове забезпечення;
 • можливість кар’єрного зросту;
 • безкоштовне медичне обслуговування;
 • пільговий відпочинок у санаторіях МО України із членами родини;

- соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей згідно з чинним законодавством.

Вимоги:

 • вік: солдати, сержанти від 18 до 60 років; - молодший офіцерський склад до 60 років;
 • освіта: не менше повної середньої;
 • придатність за станом здоров’я та морально- психологічним станом;

Можливість вибору місця проходження військової служби та посади. Заробітна платня від 7000 грн/міс до 12000 грн/ міс.

Робочий день з 9 до 18 або з 8 до 17 та 4 добові наряди (вахти) на місяць після яких надаються вихідні.

Безкоштовне проживання у гуртожитках.

Соціальний пакет (мед.обслуговування, пільги, можливість безкоштовного навчання та

здобуття спеціальності).

Кандидати на контрактну службу проходять медогляд, перевіряють психологічний стан, проводять спеціальні тести. Людина повинна бути повністю психологічно здоровою, адже їй у руки дадуть зброю. Призивають і жінок, а також - офіцерів, які вже відбули службу за контрактом. Враховуючи, як зараз важко знайти роботу, це достойний варіант. Військова служба прирівнюється до державної. Місце служби та частину можна собі обрати - у Чернівцях, Чернівецькій області, деінде на Західній Україні. Тож, підписуйте контракт і захищайте Батьківщину.  

Переваги військової служби у Збройних Силах України:

 • щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців становить від 7000 грн.;
 • грошове забезпечення постійно збільшується в залежності від вислуги років;

-додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні, інші згідно закону);

-перебування на квартирному обліку для отримання житла;

допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення;

 • безкоштовне одноразове харчування або грошова компенсацію за нього;
 • можливість отримання вищої освіти за рахунок держави без вщриву вщ служби;

-безкоштовне медичне забезпечення;

-забезпеченість речовим майном;

-одноразова матеріальна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення;

 • отримання офіцерського звання при наявності вищої освіти та відповідних курсів

(реальна можливість зробити кар’єру);

-зменшення термінів отримання наступного військового звання;

 • право на пенсію після 25 років вислуги (пенсія становитиме до. 70% від грошового забезпечення);
 • участь у міжнародних операціях підтримку миру і безпеки

МИ ЧЕКАЄМО САМЕ НА ВАС.

Всі бажаючі за додатковою інформацією можуть звертатися у Сокирянський районний військовий комісаріат за адресою: м.Сокиряни, вул. Центральна,66. та за тел. (037-39) 2-15-82, моб. тел. (098) 588-80-21, (068)355-37-11.

 

Начальник відділення офіцерів запасу і кадрів

Сокирянського районного військового комісаріату

майор                                            О.М.ЯНЧАК

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь