Ті, хто врятували світ

Дата: 15.12.2020 11:12

14 грудня Україна та увесь світ вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Цей день – згадка про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Впродовж лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників електро станції. Сьогодні ми згадуємо тих, хто усвідомлено й мовчки жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі.

Нині на Сокирянщині проживає 207 осіб, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, з них 31 дитина. В ті складні часи 1986 – го Сокирянщина стала прихистком для родин, які переселилися із забрудненої зони, пережили всі жахіття, залишили рідні домівки.

Розуміємо, що завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життями і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

Щиро дякуємо за самопожертву та мужність!

Сокирянський міський голова Василь Козак

Голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк