Відбулось перше пленарне засідання першої сесії Дністровської районної ради

Дата: 16.12.2020 10:15

Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» ліквідовано Кельменецький, Сокирянський та Хотинський райони Чернівецької області та утворено Дністровський район Чернівецької області, з адміністративним центром в селищі міського типу Кельменці. Місцеві вибори 25 жовтня 2020 року проходили на новій територіальній основі. Відтак, жителі ліквідованих районів обирали депутатів Дністровської районної ради, які представлятимуть їх інтереси у новоствореному районі.

15 грудня, в селищі міського типу Кельменці, відбулась перша сесія Дністровської районної ради. Участь у першому пленарному засіданні першої сесії взяли Сокирянський міський голова Василь Козак, голова районної державної адміністрації Ірина Антонюк, перший заступник Сокирянського міського голови Іван Гангал. На перше засідання також були запрошені голови районних рад та районних державних адміністрацій ліквідованих районів, голови територіальних громад, представники підприємств, установ та організацій району.

До складу Дністровської ради входить 42 депутати, які є представниками 7 організацій політичних партій. Як поінформувала голова Дністровської територіальної виборчої комісії Марія Таран, найбільше депутатських мандатів у раді отримала Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України - 9, 8 мандатів здобула політична партія «Слуга народу», 6 – політична партія «Європейська солідарність», 5 – партія «Батьківщина», 5 – політична партія «Опозиційна платформа - ЗА ЖИТТЯ», 5 – Радикальна партія Олега Ляшка та 4 – політична партія «Громадський рух «Народний контроль».

Сокирянщину у новообраній районній раді представлятимуть 17 депутатів. Зокрема, інтереси жителів Сокирянської, Вашковецької та Новодністровської громад будуть відстоювати: Мартинюк Віктор Миколайович, Продан Анастасія Миколаївна, Гавдюк Роман Миколайович, Янчак Олександр Миколайович, Гангал Іван Володимирович, Заремська Анастасія Євстафіївна, Тарасова Ірина Прокопівна, Федоришин Ярослав Миколайович, Бурдейний Олег Олександрович, Гановська Наталія Миколаївна, Гафінчук Альона Степанівна, Білоткач Анатолій Іванович, Скутельник Ірина Геннадіївна, Сираєва Олена В’ячеславівна та Кучурка Ольга Миколаївна.

Обрали депутати Дністровської районної ради голову районної ради -Янчака Олександра Миколайовича - представника Сокирянщини, а також двох заступників Криву Богдану Василівну – представника Кельменеччини та Корнівського Олександра Григоровича – представника Хотинщини.

На першому пленарному засіданні депутати офіційно набули повноважень та отримали посвідчення депутата Дністровської районної ради. Народні обранці прийняли низку важливих для забезпечення належного функціонування районної ради рішень, затвердили постійні комісії районної ради.