Довідка про несудимість – як необхідність при працевлаштуванні. Як і де її можна отримати?

Дата: 05.02.2021 11:14

Довідка про несудимість потрібна для: працевлаштування; оформлення візи на виїзд за кордон; для участі у тендері; здійснення усиновлення; встановлення опіки; оформлення громадянства; оформлення або поновлення документів.

Довідку про відсутність судимості може отримати фізична особа, яка досягла 14-річного віку та має право на отримання з персонально-довідкового обліку відомостей про себе.

З 1 лютого 2017 року надання відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, здійснюється територіальними сервісними центрами Міністерства внутрішніх справ та Департаментом інформатизації вказаного міністерства.

Довідку про несудимість у сервісних центрах можна замовити онлайн на сайті (https://hsc.gov.ua) та безпосередньо, не залежно від місця реєстрації, у зручному сервісному центрі.

Для того, аби замовити довідку у територіальному сервісному центрі заявник зобов'язаний пред'явити документ, що посвідчує його особу, та надати його копію.

Довідка видається станом на дату здійснення перевірки фізичної особи, безкоштовно. Відповідно до чинного законодавства максимальний термін видачі довідки про несудимість — 30 календарних днів з дня надходження запиту.

Для того, аби замовити довідку про несудимість онлайн необхідно:

- Зареєструватися через Кваліфікований електронний підпис (фізичної особи) або Bank ID;

- Заповнити електронну форму (із зазначенням, в якому ТСЦ зручно забрати готову довідку);

- Отримати повідомлення про готовність документу або перевірити статус готовності довідки онлайн;

- Забрати довідку у обраному сервісному центрі, пред’явивши документ, що посвідчує особу.

При замовленні довідки про несудимість онлайн, потрібно зберегти її номер. Це дозволить самостійно перевіряти статус її готовності.

До уваги жителів Сокирянської громади! Найближчий територіальний сервісний центр розташований в селищі міського типу Кельменці, по вулиці Паламаря, 9.

Телефон для довідок – 2-06-35.

Графік роботи: з вівторка по суботу з 9:00 до 18:00 (у суботу до 16:45), без обідньої перерви.

Керівник сервісного центру – Лупашко Василь Леонідович.