На Сокирянщині виявлені випадки трихінельозу
В січні цього року, під час проведення планових діагностичних досліджень паталогічного матеріалу від червоної лисиці, Чернівецькою регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби було виявлено наявність личинок трихінел в одній пробі м’язів тварини, відстріленої в польових мисливських угіддях на території Новоселицької сільської ради. Оскільки Сокирянщина знаходиться в радіусі 30-ти кілометрів від села Новоселиця, на території громади проводяться заходи з ліквідації осередку трихінельозу.
Відтак, за інформацією начальника Сокирянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Івана Лисого, в мисливських угіддях Сокирянщини у двох відстрілених лисиць також виявлено збудник трихінельозу. Наявну проблему обговорили на нараді при Сокирянському міському голові Василю Козаку з старостами та в.о. старост населених пунктів громади, головами первинних мисливських організацій, представниками профільних служб.
Зазначимо, що трихінельоз – паразитарне захворювання. Особливе значення воно має тому, що може передаватися людям, спричиняючи важкі наслідки, аж до летальних випадків. Основними способами передачі трихінельозу людині є уражена личинками трихінел свинина (м'ясо, сало, інші продукти забою) та конина. Свинина – головне джерело зараження трихінельозом, а також уражене м'ясо диких кабанів.
Тварини ж заражаються при поїданні інвазованого личинками трихінел м’яса та незнезаражених продуктів забою тварин. Відповідно, як зауважує начальник районного управління Держпродспоживслужби Іван Лисий, якщо трихінельозом уражені лисиці, то і дикі кабани також, з великою ймовірністю, можуть мати збудники хвороби. Тому, задля власної безпеки, в їжу необхідно споживати тільки обстежене на трихінельоз м'ясо диких свиней та інших тварин.
Відтак, мисливці, які полюють у мисливських угіддях ліцензовано, можуть з впевненістю скористатися послугами структурних підрозділів Держпродспоживслужби, які здійснюють забір матеріалів відстрілених тварин для лабораторних досліджень. Відповідно, браконьєри, які незаконно полюють на території громади, знаходяться в групі ризику зараження трихінельозом.
Тому, застерігаємо, факторами ризику інфікування личинками трихінел є вживання недослідженого ветеринарами та не обробленого належним чином м’яса диких тварин. Трихінельоз – невиліковна хвороба, яка може призвести до важкої інвалідності і летального результату.