Недотримання санітарного законодавства передбачає фінансові санкції

Дата: 23.02.2021 17:43

З 24 лютого, за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Сокирянської міської ради, на території Сокирянської громади працюватиме мобільна робоча група у складі представників Сокирянського відділення поліції, Сокирянського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області, Сокирянського сектору Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області, відділу муніципальної інспекції міської ради, яка здійснюватиме посилений контроль за дотриманням карантинних заходів на території краю.

Як зазначає начальник Сокирянського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Іван Лисий, Закон України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» передбачає відповідальність за порушення вимог санітарного законодавства та застосування фінансових санкцій, які стягуються як з юридичних осіб так і з фізичних осіб-підприємців. 17 грудня 2020 року до вищевказаного Закону України внесені зміни, які набули чинності з 14 січня 2021 року.

Відтак, внесеними змінами передбачено:

- за допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, та/або за відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення) юридична особа чи фізична особа - підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот (3400 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- за обслуговування споживачів у період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання та/або безпосередньо фізичною особою - підприємцем без вдягнутих засобів індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, юридична особа чи фізична особа - підприємець сплачують штраф у розмірі від двохсот (3400 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Поряд з цим, відповідальність за порушення правил карантину передбачається також, Кодексом України про адміністративні правопорушення. Зокрема, стаття 44 з позначкою 3 передбачає, що порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї (17 000) до двох (34 000) тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох (34 000) до десяти (170 000) тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, -

тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зарахування сум штрафів здійснюється до місцевого бюджету за найменуванням «Адміністративні штрафи та інші санкції».

У разі невиконання підприємством, підприємцем, установою або організацією, до якого застосовуються фінансові санкції за порушення санітарного законодавства, постанови про застосування фінансової санкції протягом 15 днів з дня її видання, сума санкції стягується у судовому порядку.