З 1 березня на території Чернівецької області діятиме «червоний» рівень епідемічної небезпеки
З 1 березня 2021 р. на території Чернівецької області діятиме «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Таке рішення прийняте на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулось 27 лютого.
В Чернівецькій області реєструється стійке погіршення епідеміологічної ситуації. Кількість нових випадків захворювання порівняно з початком року вже збільшилась у три рази. За останній тиждень ріст захворюваності становить 31%. Аналогічними темпами зростає і кількість нових госпіталізацій підтверджених і підозрілих випадків на COVID-19. Щотижнева кількість госпіталізованих до ковідних лікарень з початку року зросла у три рази. За останній тиждень рівень госпіталізації становить 40% зростання.
Крім того, в регіоні коефіцієнт виявлення нових випадків є одним із найвищих по країні. Також Чернівецька область залишається у трійці регіонів з найбільшою зайнятістю ліжок з киснем. Реанімаційні ліжка зайняті на 55 %, а реанімаційні ліжка кожної 4 виділеної під COVID-19 лікарні регіону вже зайняті на 100%. Тижневі темпи зростання пацієнтів в ковідних лікарнях пришвидшуються і щодня на 50-60% госпіталізують більше, ніж виписують.
В Чернівецькій області протягом останніх трьох днів перевищені два встановлених постановою Кабінету Міністрів №104 показники: рівень госпіталізації та коефіцієнт виявлення випадків інфікування.
Відтак, Державною комісією ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 години 00 хвилин 01 березня 2021 року «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території Чернівецької області.
На території Чернівецької області будуть встановлені обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені постановою Уряду №104 від 17.02.2021для відповідного рівня епідемічної небезпеки.
На території регіонів, на яких установлений “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених «жовтим» та «помаранчевим» рівнями епідемічної небезпеки, забороняється:
1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос
2) робота торговельно-розважальних центрів;
3) робота інших закладів розважальної діяльності;
4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими засобами масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті зазначених суб’єктів господарювання;
торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, перукарень та салонів краси за попереднім записом;
виконання робіт із збирання і заготівлі відходів;
провадження діяльності з надання телекомунікаційних послуг.
Приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність з надання телекомунікаційних послуг, здійснюється за попереднім записом;
5) приймання у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, відвідувачів, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів;
6) проведення всіх масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів;
7) робота закладів громадського харчування та місць для харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби, крім надання послуг з харчування в готельному номері за замовленням клієнтів;
9) діяльність непродовольчих ринків;
10) відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1—4 класів закладів загальної середньої освіти.
Також нагадуємо, що з 27 лютого на території Сокирянщини діють обмеження, встановлені комісією з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Сокирянської міської ради. Зокрема, заборонено роботу всіх закладів освіти, окрім дошкільної. Роботу продовольчих та непродовольчих магазинів дозволено до 20.00 години, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів. Дозволено здійснювати виїзну торгівлю квітами громадянам, які отримали відповідні дозволи.