До уваги жителів громади! Починається сезон весняного благоустрою територій
З настанням весни мешканці міст і сіл розпочинають весняно-польові роботи, прибирають на присадибних ділянках та городах, виїжджають на відпочинок до лісу чи річки. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, що може призвести до утворення пожежі. Слід зазначити, що вогнем знищується не лише сухостій, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, знищуються гнізда птахів та їх молодняк, страждають дикі звірі. Такі пожежі завдають великої шкоди навколишньому середовищу.
Перед початком весняних потеплінь нагадуємо про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в умовах природніх екосистем.
Зазначимо, що за самовільне випалювання сухої рослинності та її залишків передбачено адміністративну відповідальність. У лютому 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», яким підвищено штрафи за дії, що можуть призвести до загоряння у навколишньому природному середовищі, а саме:
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу:
на громадян від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн);
на посадових осіб – від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн).
Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн);
на посадових осіб – від 630 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (10710- 30600 грн).
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насаджень та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу:
на громадян від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060-6120);
на посадових осіб – від 900 до 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300-21420 грн).
Шановні жителі Сокирянської територіальної громади, перебуваючи на відпочинку, пораючись на полях та присадибних ділянках, будьте уважні та відповідальні! Не спалюйте сухої трави та сміття, не завдавайте непоправної шкоди собі, оточуючим, навколишньому середовищу! Щоб не трапилось лиха, дотримуйтесь елементарних правил пожежної безпеки.
Пам'ятайте, що через нехтування правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі, під загрозою опиняються багатовікові дерева, рослини, гинуть звірі, старжають природні екосистеми.