Липову алею або «Вишнівський шлях» в селі Ломачинці - оновили молодими саджанцями лип

Дата: 11.04.2021 11:21

За місцевою легендою, липи були висаджені колись до приїзду імператриці Катерини ІІ на трьох шляхах - "Вишнівському", "Дібрівському" та "Плитавському". Однак, з роками дерева вичерпали свій біологічний ресурс, висохли і зруйнувались.

Аби зберегти свою історичну пам’ятку, жителі села Ломачинці, староста села Лілія Кефа, директор Ломачинецької школи Вікторія Концаренко, представники закладів соціальної сфери спільно з лісничими Ломачинецького лісництва висадили на липовій алеї молоді саджанці.

Надало матеріал для посадки державне підприємство «Сокирянське лісове господарство». Віднині, ще понад 200 лип прикрашатимуть «Вишнівський шлях», що веде до села.

За задумом місцевих мешканців, в наступному році планується провести аналогічну акцію з озеленення «Дібрівського» або «Плитавського» шляху, де також потрібно поновити випади між старими деревами.

«За кілька років ми плануємо озеленити кожен з цих шляхів для того, аби ці липи тішили наших нащадків, як тішать нас сьогодні липи, що висаджували ще наші пращури» - зазначає староста села Лілія Кефа.