Вишиванка – оберіг і генетичний код нації

Дата: 20.05.2021 09:10

Одним із найвідоміших символів українського народу є вишиванка. Це - наш оберіг, генетичний код нації. Її різнобарвні орнаменти символізують одвічні українські традиції, культуру, національну та історичну пам’ять. Унікальність її візерунків зачаровує увесь світ.

Щороку, у третій четвер травня, ми відзначаємо День вишиванки. Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Це свято покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Вишиванка — наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Цього дня кожен українець, одягаючи вишиту сорочку, демонструє невід’ємний зв'язок сотень поколінь. Українська вишиванка – душа нашого народу, його духовний символ, один із головних елементів національної ідентифікації.

Вдягаймо вишивані сорочки частіше, демонструймо нашу єдність! Бо лише спільно ми зможемо здолати усі негаразди. Шануймо історію України, зберігаймо її духовні цінності!